Statiunea Amara

Statiunea Amara | Autor: sorinsonia

Link direct la acest mesaj

Ma bate gandul sa merg la Amara pentru ce este mai aproape de Bucuresti si as dori impresii despre aceasta statiune: cum e drumul, despre cazare, amenajari, daca copilul de 10 ani are ce face, despre strand, preturi, etc.
Ati fost de curand in aceasta statiune?
Ma ajutati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jennifer spune:

Am fost acum o luna, sa o duc pe mama, pensionara. Sunt 3 hoteluri acolo, unul singur e renovat, Ialomita, hotel Lebada e jalnic, hotel Parc, nu stiu. Strandul era deschis, la liber, in sensul ca nu functiona casa de bilete, erau niste terase acolo, plin de pensionari si de...ciori, faceau o galagie....sincer, plictiseala mare daca nu ai timpul ocupat cu tratamentul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Parerea mea e ca nu ai ce sa faci acolo. Nu e munte, nu e mare, sunt 3 hoteluri prapadite,si un lac statut, nu magazine, nu nimic. E ptr. pensionari .Eu nu m-as duce.

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Am inteles, multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinescu spune:

A fost si un mic reportaj pe TV. Vilele care s-au construit haotic acolo nu au sisteme de epurare a apei menajere si nici canalizare. Toata mizeria se varsa in lac asa ca acesta va fi din ce in ce mai sarat si amar dar nu din cauze chiar naturale. E de evitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Sambata, neavand ce face am fost la Amara.
Impresii: drumul acceptabil, un pic cam aglomerat, statiunea...vorba cuiva: 3 hoteluri mari si late, 2 stranduri (fara bazin pt. copii) neamenajate, preturile mici la intrare pe strand (nu am cumparat de mancare sau de baut, am avut lada firgorifica cu tot ce ne-a trebuit, dar ..... nu ma mai duc.

Mergi la inceput