caut medic pediatru arad

caut medic pediatru arad | Autor: adiardelean

Link direct la acest mesaj

Pentru cine ma poate ajuta cu un medic pediatru bun, dipus sa faca vizite la domiciliu in interesul pacientului si nu al banilor.
Sa devina un fel de "membru al familiei", la care sa putem apela linistiti sa stim ca nu suntem trimisi la urgente sau programati intr-o terta zi la cabinet.
Fetita mea are 4 luni si am " vizionat " deja cativa med pediatri, nu le dau numele.
VA multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna,

bine ai venit!
Poti sa vi pe la noi la "prieteni intotdeauna"- Aradence petrecarete"

poti sa le dai numele..ca doara nu e sf. lumii...macar stim care nu ti-a convenit tie.

Stefan de cand s-a nascut la vazut din maternitate dr. Tripa , medic neonatolog dar si medic pediatru. Ea a continuat sa vina la noi lunar in vizita pentru ca asa am cerut eu contra cost 50 ron. Am zis ca-i dau ata ca sa ma ajute si sa-mi zica tot ce trebuie sa fac...ea m-a instruit si pe mine si statea la noi cam 3 ore...timp in care imi scria tot ce trebuie sa fac inclusiv s-a ocupat si de diversificare.
Acuma in august o chem la un control general acasa la noi si sa-mi faca lista cu ce medicamente iau in concediu cu noi in sept.





de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ceau,
eu merg uneori cu micutu la Marienut. Eu personal am fost multumita de ea, dar si in privinta ei parerile sunt impartite.
La inceput am umblat la Geanta dar pe el nu-l mai vreau in preajma copilului meu.
Ar mai fi Satmarean dar si de ea am avut ca s-a cam "dilit" (personal nu am nici o parere despre ea ca n-am "cautat-o" niciodata )
Mai sunt, dar acum nu-mi vin in minte

Ar fi bine sa dai numele pediatrilor "vizionati" si binenteles motivul pentru care nu mai apelezi la ei, nu de alta dar suntem destule mamici din Arad si ne-ar prinde bine anumite informatii ...nu crezi??

EDIT: mai e o pediatra foarte buna la Laser dar acum nu-mi amintesc cum o cheama Si la ea am fost de cateva ori si mi-a placut mult de ea, e mai in varsta dar cu multa rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Dr. Marienut lucreaza la Judetean, Pediatrie I ca si Dr. Geanta Cristian. Dr. Geata are cabinet la intim, deasupra la Miki.

Eu m-am gandit sa apelez la Dr. Bilasco Rozalia,deoarece imi inspira incredere.

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

Eu am nascut fetita -4 luni si baietelul de 6 ani la timisoara.Pe baietel l-a verificat un pediatru de acolo ce venea lunar acasa(am stat pana in 2003 in timisoara)dupa care in arad l-am dus la Bilasco...dezastru mi-l indopa de antibiotice si la 6 luni cu zentel desi la copro... nimic.Am inceput sa-l frecventam pe dr Geanta...i-a tratat o pneumonie cu 3 antibiotice, pana cand pe al treilea nu i l-am mai datpt. ca am ajuns la de Maler cu eruptie pe piele... Asa ca am renuntat si il duc doar la medicul de familie dr Drutau.
Pentru cea mica am mers din prima saptamana la Satmarean, pama la 6 sapt cand a inceput sa faca convulsii ne-am internat in spit la ped 1 la dr Gavrila, pe care am mai vizitat-o de cateva ori la cab particular dar ... vreau altceva.Pana acum 3 saptamani mergeam la neuropsihiatru la dr Corciu, care desi a inceput o schema de tratament cu fetita, a plecat in concediu fara a ne lasa macar un nr de tel, respectiv mobil pt nevoie. I-am descris la ultima convorbire telefonica , am sunat-o la spital, forma pe care o au noile crize aparute la micuta si cu nonsalanta mi-a spus sa maresc doza de convulex si ne vedem cand vine. Acum merg la Timisoara la un dr neurolog Bacos care are si cabinet unde efectueaza video EEg, pe loc la fiecare consult.Aici in arad... EEG, doar la spital si acela cu aparat demodat.Dr Corciu i-a dat fetitei tratament doar din descrieri si pe langa acestea nu mi-a spus nici ea nici Geanta de ce isi stramba fata gura spre dreapta .Amandoi au obsevat la spital...Maseuza la care am apelat de o sapt mi-a spus ca este o forma usoare de torticolis care se va rezolva... Of, sunt multe de spus despre medicii din arad...Acum neurologul din Tim vrea sa-i scoata fetitei clonazapamul care i-a fost administrat zice el abuziv si in doza maxima de la inceput...
Daca poti Hilde da-mi nr dr Tripa, in cazul in care spui ca se deplaseaza acasa. Fetita nu este inca vaccinata si nu as duce-o in locuri aglomerate. In plus as dori timp suficient pentru a intreba si a ma lamuri asupra multor probleme. Crezi ca ne poate servi si pe noi?
Daca da, nu zice nimic daca o sun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

revin...
pe dr Korodi unde il Gasesc? Numele imi spune ceva dar nu stiu sigur. As vrea sa programez un consult pt fetita .Cei de la spital erau atat de rapizi incat nici nu stiam cand a trecut controlul ORL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

eu una nu ti l-as recomanda, dar cum am spus, parerile sunt ffffff impartite.
Am citit despre problemele fetitzei tale (sper sa nu ma incurc) si nu pot decat sa va urez multa, multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

merci Claudelu... atunci tot Timisoara este solutia?
Macar cu pediatru in Arad sper sa o rezolv.Pentru orice problema nu pot zbura la Timisoara...
Acolo ne-a luat in evidenta dr Boia , pediatru la spit Luis Turcanu, specializata si in eco-transfontanelar.Dar totusi este in Timisoara. Ea ne-a dat nr de mobil si ne-a spus ca indiferent de ora putem suna , dar totusi la TImisoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

SIncer?? da...
Uite aici suntem un grup de mamici din Arad si poate primesti mai multe informatii.

EDIT: io am ramas impresionata de acea pediatra de la LASER SISTEM...am sa-mi intreb vecina cum o cheama si-ti transmit...e super ok...a fost singura care in doua zile l-a pus pe Raul pe picioare si fara antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Uite nr. Dr. Tripa: 0722990150.
spune-i ca ma cunosti pe mine si de la mine ai nr. de telefon. Ok?
Spui de Veronica din Vlaicu cu baiatul Stefan.

Nr. dr. Korodi o sa-l caut la informatii ca nu-l am in telefon.
de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

Te pup, iti multumesc mult. Unde in Vlaicu stai? Noi stam la X29, vis-a vis de benzinaria Amarad.

Mergi la inceput