FIV in Ungaria 18

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

hello fetele! Nu am vrut sa va tin in suspans, dar abia in seara asta am luat rezultatul si pana acum o jumatate de ora nu am avut curent (la noi a fost vant puternic si probabil au cazut ceva pomi).
Din pacate rezultatul este negativ: 1,2. M-am uitat de atatea ori pe foaie, sperand ca nu am vazut bine, ca nu-i aceeasi unitate de masura ... inca nu realizez. Eram atat de convinsa ca am reusit.
Nu pot sa spun decat ca ne vom ridica si vom merge mai departe. Undeva acolo sus avem un ingeras (sau mai multi), care asteapta sa ne intalnim.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Camisv imi apre nespus de rau, dar cum ai scris si tu ne ridicam si mergem mai departe. Inca nu e pierdut totul, doar o batalie, razboiul o sa il cistigam cu siguranta. DD ne va da si noua un bebik cu siguranta. Iti doresc numai bine si succes in o noua incercare.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna dimineata fetelor
Eu sunt la apel, voi....?
Chiara, Pussi, Daria, Corina, si toate fetele

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Dma daca esti Bucuresti poate ar fi putin cam mare stresul sa urmezi procedura la Szeged.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

camisv imi pare rau.....
stiu ca-ti este foarte greu dar e bine ca ti-ai pastrat o farama de optimism
capul sus!

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Camisv imi pare tare rau...nu pot sa-ti zic decat ca e bine ca esti totusi hotarata sa-ti revii si sa mergi mai departe. E f. greu dar vei reusi!
Dma eu sunt din Constanta si am facut un efort ca sa merg la Szeged si nu-mi pare rau, si a doua oara tot acolo voi merge.
Am avut-o exemplu pe Andicu care ne-a aratat ca daca esti perseverent poti merge si 1000 km la clinica ce te va ajuta sa-ti indeplinesti visul.
Intr-adevar ar fi fost mult mai usor sa merg la Bucuresti, dar singura varianta acceptabila dpdv al banilor fiind Giulestiul, nu am vrut, vazand ce e acolo, cat trebuie sa te ploconesti pe la dr si asistente si nu aveam rabdare de asa ceva, am preferat sa merg asa departe unde toata lumea e tratata la fel, dr. isi dau silinta pt fiecare in parte, te cheama la echo in per stimularii la 2 zile sa vada cum te prezinti si sa modifice doza de stimulare dc e cazul (la Giulesti am vazut ca au fost fete care au mers doar o data la monitoriz in timpul stimularii si asta din cauza ca nu s-au dat bine pe langa madam Geta, asistenta de care nu se trece. Nici nu mi se pare normal ca o asistenta sa decida ea cand trebuie sa mergi la echo, ca dr. e undeva prea sus). Aici dr. Zadori e f apropiat si poti sa-l suni dc ai probleme, noi orice intrebare aveam ii dadeam mail si ne raspundea f. prompt.
In fine nu vreau sa te influentez, e decizia ta si iti doresc oriunde te-ai decide sa mergi sa fie cu succes!

toate fetele!

Ioana
poze szeged
poze cu animalutele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

fetelor va multumesc pentru raspunsuri

intr-adevar este mai departe pt mine care sunt din bucuresti, dar eu cred ca nu asta conteaza pentru ati indeplini un vis

am citit f mult in ultimele zile despre FIV si nu imi pot permite sa merg la privat asa ca decat sa ma duc la giulesti in mizeria aia mai bine ma duc la szeged
cand o sa avem ok-ul pt FIV sau ICSI ( doar sotul are probleme) o sa mergem la o consultatie acolo cred, inca nu ne-am hotarat definitiv. Oricum va tin la curent

va multumesc

aspiranta din 2006

http://tt.lilypie.com/OSx6p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

dma veti face FIV+ICSI mai mult ca sigur...daca sotul are oligoastenoteratospermie
FIV este procedura generala iar ICSI=injectie intracitoplasmatica de sperma in ovul,este un procedeu ajutator in astfel de cazuri,cum este si al nostru....numarul de spermatozoizi este f mic si nu ajunge pt fertilizarea ovulelor si atunci se apeleaza la ICSI si efectiv nu ai nevoie decat de 5-6-7 spermatozoizi buni
daca tocmai ati primit vestea sigur va este foarte greu...documentati-va,stati mult de vorba si veti lua decizia cea mai potrivita
mult succes si sa fiti tari!
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

CEAU FETELOR
am mai aparut si eu, va citesc dar scriu cam greu.
LIANA cred ca esti suparata pe mine. Eu cu Ani m-am intalnit seara tarziu.
PUSSI daca stiam ca esti la Secu veneam eu sa te caut, sau numai daca e si Tia vrei sa ne intalnim. Eu vin in 3 august la TM, la eco si apoi iti spun ce ne aduce barza. O sa-ti scriu un PM.
La toate fetle noi bine ati venit si mult succes, dar si celor care au inceput tratamentul bafta. si


Ade19 + Dari & Cai

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Andicu, Filpi e superb. Sa va traiasca.Si sa creasca mare si frumos.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru 17+


Mergi la inceput