Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Mai sunt arondata la Jean Monnet. Dar am inteles ca nu au nici educatoare bune si ca e scoala drogurilor. Va rog sa imi spuneti daca are cineva copilul la aceasta scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:


Va rog mult sa imi spuneti o educatoare buna la Jean Monnet care o sa ea grupa pregatitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Riloasa, a fost ieri ziua portilor deschise la Jean Monnet. Am fost sa vizitam si sa ne facem o parere. Atmosfera era ok, nu pareau multe fitze si profesoare puse pe luat (cum sunt la gradinita, spre exemplu). Invatatoarea care ia cl.pregatitoare e d-na Florica Cornea, o doamna calma, zambitoare, cumsecade. Acum nu pot spune ca e si buna invatatoare sau fiind molcoma, nu va fi exigenta... O alta d-na care ia cl. I-ii (Daniela Chindea) am inteles ca e cea mai buna. Dar vorbea din varful limbii, parea pretioasa si "a naibii". Am inteles ca se fac clase pregatitoare si la gradinita Jean Monnet, care este undeva in Floreasca. Nu stiu nimic de d-nele de acolo, e prea departe pentru noi.
Nu erau elevi la ore, nu am vazut deci pustii de liceu, sa-mi fac o parere despre cum va fi peste cativa ani. Droguri si sex sunt peste tot, mai ales fiind scoala-liceu, fiind o zona "cu pretentii" e normal sa fie duse la extrema aceste activitati extra-curriculare, pe care ei le practica si la scoala... sub privirile vigilente ale dascalilor.
Nu stiu, inca suntem in cumpana, dar si noi apartinem si ne e groaza de renumele prost pe care-l are. Pe de alta parte, stiu parinti care-si aduc copii de departe, ca sa invete acolo, deci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu m-as muta din cartier decat sa-mi dau copilul la j.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andipatric spune:

buna ziua tuturor,

am vrea si noi cateva opinii despre scoala 186 ?
are cinva copilul aici, am inteles ca au germana din cls aIa ?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

spune-mi te rog de ce nu ai da copilul acolo?DIn cauza scandalului carr a fost?Eu zic ca relatii intre elevi si profesori sunt peste tot. Macar educational e buna ca sotul aici a terminat si toti au ajuns mari. Inainte ca acum nu stiu cum se mai invata. Scuze ca nu am pus virgule dar scriu de pe telefon si nu
o gasesc. Si care va lua pregatitoatea nu va merge pana terminaż

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:


Chiar nimeni nu inscrie copilul la Jean Monnet? Nu stie nimeni nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Cu mine nu vrei sa vorbesti?
In alta ordine de idei, stie cineva ceva, despre scoala 12, din Aviatiei? Sau despre scoala 17, din zona 1 Mai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Gugulluf, iarta-ma dar nu am inteles de ce ai fost la portile deschise. Ai copilul acolo sau esti profesoara? Mi-ai dat senzatia ca pur si simplu ai fost sa o vezi si atat. Si azi am vorbit cu cineva si zicea ca si-a mutat copilul ca dadea bani multi si nu invata nimic. Te rog mult daca poti sa imi spui mai multe. Si scuza-ma inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

La ziua portilor deschise merg parintii celor care vor sa-si inscrie copii in urmatorul an. Se prezinta scoala, salile, invatatorii, ca sa stii ce si cum, sa alegi in cunostinta de cauza. Eu ti-am dat numele a doua invatatoare, daca vrei ti le pot scrie si pe celelalte, eventual dai cautare pe Google.
Scoala se face destul de bine, cred. Mai importanta e invatatoarea decat scoala in sine, la nivel de primara. Nu cred ca va fi influentat copilul de abuzurile celor de la liceu, fiind si pe un nivel separat (etajul I-ii). Mai tarziu il poti muta la o alta scoala, daca nu esti multumita de evolutie.
In zona am inteles ca ar fi buna scoala nr. 11 (langa Muzeul Taranului). Scoala nr. 17 nu e prea bine cotata (desi as fi preferat-o fiind doar generala, fara liceu). Deci nu ai de ales si propunerea data mai devreme e deplasata. Ce-ar fi sa ne facem toti mutatie langa cele mai bune si cuminti scoli din capitala? Avem un mare avantaj, avem de unde alege. La sat fac toate clasele 1-4 intr-o singura sala si nu au de ales.

Hai sa scriu si un argument contra Jean, desi poate nu toata lumea e de acord (pentru ca ne-am emancipat, e normal sa arate pustoaice de 15 ani ca niste starlete). Asa aratau boboacele si bobocul in 2009: http://jmonnet.ro/wp-content/uploads/2011/05/0bal2009.jpg Si pe site-ul liceului pagina care prezinta profesorii este in constructie, dar aceasta cu boboci e functionala.

Mergi la inceput