Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Buna,


de scoala 36 Ionel Teodoreanu, sector 4 stie cineva ceva?
am vazut pe site ca au si step by step si traditional dar nu am gasit nicio referinta despre calitatea invatamantului acolo. Are afterschool gratuit si de-asta e pe lista mea si e foarte aproape de casa. http://scoala36.ro/index.html
Din 2012 intram in clasa 0; cred ca o sa fie o nebunie; doua generatii de copii deodata, clasa 0 si clasa I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aditoi spune:

Buna!
multumesc frumos penru articolul despre scoli. nu stiu cat de subiectiv este dar macar ma orienteaza putin cu privire la care sunt pe primele locuri. Am fata la 150 si cum umbra zvonurile ca in clasele V_VIII nu au profesori buni, ma tot uit de cateva zile in incercarea de a gasi o varianta mai buna. La ciclul primar scoala 150 poate sa ti se para f buna sau foarte proasta, in functie de invatator. in general sunt 1-2 invatatoare bune pe serie si apoi trebuie sa faci priza si pe alte considerente. noi spre exemplu suntem multumiti de faptul ca e serioasa si lucreaza mult cu copiii dar avem o problema cu faptul ca e snoaba si nu reprezinta un model moral din niciun punct de vedere. Daca aveti exeriente pozitive din clasele V_VIII, as fi foarte interesata sa stiu. mai avem un an pana atunci dar vreau sa ma interesez din timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Buna,
Avem una bucata fetita nascuta in 2006 si tocmai ce ne-au anuntat ca la anul merge la scoala la clasa pregatitoare...
De atunci caut, ma interesez...unde sa o dau...
prima dilema este scoala stat/scoala privata....
Avem in cartier Scoala 12 (sect.1, Aviatiei). Stie cineva ceva de ea?
Alte recomandari privind scoli private...?!

Multumesc


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
"http://lb4f.lilypie.com/qhF1p3.png" Asa creste Anutza noastra
"http://lb1f.lilypie.com/lHCCp3.png" Asa creste Sabinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rjasmine spune:

Buna ziua,

Imi poate recomanda cineva o invatatoare pentru clasa I anul 2012 la Scoala 17? Stiu ca este o scoala buna, dar imi poate spune cineva cum este cu after school-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

buna,

despre scolile 4 sau 51 din sect 2 are cineva informatii? in toamna mergem in clasa I si ma intereseaza una din cele 2 scoli, dar nu am gasit nicio info despre ele. toti imi recomanda 49 sau 56, dar din informatiile culese din diverse surse, le-am catalogat in mintea mea ca fiind "de fite" si nu vreau asa ceva pt copilul meu

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2005 spune:

Buna,

caut informatii despre scolile 133,194 si 190 din Berceni;cine ma poate ajuta astept cu nerabdare informatii;ordinea ar fi 194,190,133, dar nu stiu in ce masura as putea sa o inscriu ca cea mai aproape este 133 apoi ar fi 190 si apoi 194 si daca se tine cont de zona e cam departe eu stau pe oltenitei si 194 este pe la Racovita;astept vesti si va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Buna,
Stie cineva ceva despre sc 196 (Fr.Garcia Lorca) din sector 3?
Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eileana spune:

Buna!
Noi suntem din Pite#351;ti, iar din toamna devenim bucure#351;teni. B#259;ie#355;elul meu este acum în clasa a IV a.Ne poate ajuta cineva cu recomandarea unei #351;coli în apropierea complexului Prim#259;vara din Prelungirea Ghencea?
Mul#355;umim anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kelly spune:

Buna ziua!Invatatoare buna la scoala nr 58 din sector 2,stie cineva?Suntem arondati la aceasta scoala ,astept impresii de la voi.Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Citat:
citat din mesajul lui eileana

Buna!
Noi suntem din Pite#351;ti, iar din toamna devenim bucure#351;teni. B#259;ie#355;elul meu este acum în clasa a IV a.Ne poate ajuta cineva cu recomandarea unei #351;coli în apropierea complexului Prim#259;vara din Prelungirea Ghencea?
Mul#355;umim anticipat!


Am vazut ca oameni din Prelungirea Ghencea isi dau copiii la Sf Andrei, de pe Aleea Parva, scoala destul de renumita in cartier. Nu stiu insa daca apartineti de ea..

Mergi la inceput