Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabi spune:

Buna ziua,
Desi sunt un membru nou,citesc
cu mare atentie postarile voastre
pe acest forum de mult timp.
Noi mergem anul acesta la scoala si
ne-am gandit la scoala nr.45
Titu Maiorescu.O alta optiune
ar putea fii scoala nr.10 Maria Rosetti.
Ce stiti despre aceste scoli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

fetelor, voi care erati interesate de scoala 56 v-ati inscris? Am vazut ca au o ditamai comisie de inscriere formata din probabil invatatoarele care vor lua clasa I la anul. Ati auzit ceva despre vreuna din ele?

multumesc
mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jacft spune:

in legatura cu intrebarea despre scolile 89/195 pot spune din proprie experienta (sunt eleva acolo) ca scoala nr.89 "Nicolae Labis" este una din cele mai bune alegeri.nu exista profesori care sa "chiuleasca " de la ore sau chestii de genul ,iar legat de exigenta cu care este evaluat un elev chiar ca nu avem ce sa reprosam.deci daca vreti sa va dati copilul la o scoala buna sc. nr.89 "Nicolae Labis " este o super alegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns besi spune:

Buna! Pana la urma l-ai dat pe baietelul tau la sc.79? M-ar interesa f.tare ce invatatoare sau invatator bun ia cls.I in 2009? Noi ne-am inscris (mai exact fetita mea) la 2 sc.: 79 si Sf.Iosif (romano catolica) si asteptam sa vedem la care vom fi "admisi". Mi-as fi dorit f.tare sa aflu informatii din interior. Astept cu nerabdare raspunsul tau. Multumesc.

Citat:
citat din mesajul lui mussette

Buna,
baietelul meu va intra in clasa I in anul scolar 2008-2009. Oscilez intre scoala 79 si scoala 49. In scoala 79 am inteles ca una din invatatoarele bune care ar lua cls. I atunci ar fi Chis Emilia. Din scoala 49 stiti pe cineva? Are cineva copilul in clasa a IVa aici sa-mi dea mai multe detalii?
Dar de scoala 56 ce parere aveti. Cam multe fitze? (an auzit)

Numai bine
Mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

besi, stii cumva la sc catolica trebuie sa fii de confesiune catolica, neaparat? Ce fel de religie vor face la scoala? Multumesc!

Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

si noi ne-am inscris la 2 scoli. la 79 si la 97. Asteptam sa vedem la care o sa ne convina mai mult

mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ar fi bine ca onoratul minister ,in loc de tampanii gen reducerea orelor de sport,sa implementeze un program centralizat de inscriere.Ar disparea asa o groaza de prbleme,gen nu mai avem locuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Loryi, cred ca problema asta s-ar putea rezolva daca s-ar proceda cumva ca la repartizarea computerizata a elevilor in licee. In sensul ca parintele sa poata face mai multe optiuni si in functie de criteriile CLAR stabilite si stiute de toti, computerul sa faca "imparteala". Dar...asta ar elimina probabil SPAGA data la inscriere, ceea ce cu siguranta nu se vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavrentziu spune:

Stie cineva cum este scoala Sc. 119 "Vasile Voiculescu" din sectorul 4?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimica36 spune:

Buna
Eu am fetita la 119, in clasa a 2-a.
Voi v-ati inscris in cls 1-a?
E o scoala curata, pazita nu ai voie sa intri in scoala nici sa vorbesti du domna invatatoare daca nu lasi buletinul la intrare.
Din punctul de vedere al securitatii eu zic ca e ok.
Este cotata ca fiind printre scolile bune ale sect. 4.
Acum depinde si de invatatoare.

Pupici

Mergi la inceput