Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

(7 voturi)    Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 50
mamamirunei
mamamirunei
nou venit

Romania, bucurestiBUCURESTI
30 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/01/2009 :  15:09:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamamirunei un Mesaj Privat
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu informatii despre scoala 173 Eugen Barbu din sect.1. Am aflat ca acum functioneaza in incinta scolii 175 Sfantul Nicolae/Dumitru Petrescu.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
floristea
floristea
nou venit

Romania, Bucuresti
2 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/01/2009 :  14:43:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifloristea Adauga semn de carte la raspuns
Buna ziua tuturor.

va rog, daca are cineva informatii despre scoala 150 din sectorul 5, invatatoare, etc.
desi sunt nehotarata, intre sc. 150 si liceul cervantes.
poate ma ajutati voi sa ma hotarasc.
va multumesc anticipat
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
flor72
flor72
nou venit

Romania, bucuresti
3 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/01/2009 :  18:33:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna tuturor,
Am urmarit atenta toate comentariile pe acest subiect cu speranta ca voi gasi raspuns si la nelinistile mele dar cum informatiile nu m-au multumit m-am hotarat sa-mi incerc norocul scriindu-va.
In primavara-vara acestui an ne vom muta din sect 3 intr-o zona foarte izolata mai ales in ceea ce priveste oferta de scoli- zona Straulesti-Restaurant 2 Cocosi. Asadar ma aflu in situatia de a gasi scoli pentru fetele mele, una de clasa a 3 a si cealalta ce va intra in clasa I. Dupa mai multe cautari , caut informatii despre urmatoarele:
- Scoala nr 7- Baneasa
- Scoala Nr 1 Sfintii Voievozi- Gara de Nord
- Scoala nr 11
- Scoala nr 179
Nici una din ele nu este aproape, dar alte solutii nu gasesc deocamdata . Va rog, cine are recomandari despre invatatoarele care vor lua clasa I sau sunt deja in clasa a II, astept cu nerebdare..
Pupici,
Flor, Miru si Ralu
medin
medin
nou venit

Romania,
32 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/01/2009 :  12:09:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Noi oscilam intre Sc 150 si 117, dar mai nou iau in calcul si Liceul Cervantes, care are clase de scoala generala. Stie cineva ceva despre aceasta scoala cu profil de lb spaniola? Sunt bune invatatoarele? Disciplina cum este ?
Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Medi

Editat de - medin on 29/01/2009 12:13:11

kokiy
Responsabil cu distractia

Donator 1 Iunie 2010Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sate
 Romania, BUCURESTI
2636 Mesaje
81 Prieten(i)
Trimis la: - 29/01/2009 :  12:26:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui kokiy Adauga semn de carte la raspuns Trimite kokiy un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui flor72

Buna tuturor,
Am urmarit atenta toate comentariile pe acest subiect cu speranta ca voi gasi raspuns si la nelinistile mele dar cum informatiile nu m-au multumit m-am hotarat sa-mi incerc norocul scriindu-va.
In primavara-vara acestui an ne vom muta din sect 3 intr-o zona foarte izolata mai ales in ceea ce priveste oferta de scoli- zona Straulesti-Restaurant 2 Cocosi. Asadar ma aflu in situatia de a gasi scoli pentru fetele mele, una de clasa a 3 a si cealalta ce va intra in clasa I. Dupa mai multe cautari , caut informatii despre urmatoarele:
- Scoala nr 7- Baneasa
- Scoala nr 11
- Scoala nr 179
Nici una din ele nu este aproape, dar alte solutii nu gasesc deocamdata . Va rog, cine are recomandari despre invatatoarele care vor lua clasa I sau sunt deja in clasa a II, astept cu nerebdare..
Pupici,
Flor, Miru si Ralu

-eu stau in zona Doi Cocosi si am fata la "Colegiul National Nicolae Iorga" ...destul de bine cotat...intradevar transportul este o problema ...ori masina personala ...ori RATB-ul (97 si 300)

Si Mihaita,are nevoie de voi!

Alaturi de Sonia!

Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Gina_40
Gina_40
nou venit

Romania, Bucuresti
3 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/01/2009 :  17:22:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Ce stiti despre scoala nr. 80 , Calea Dudesti. Poate cineva sa recomande o invatatoare la aceasta scoala?
mussette
mussette
membru incepator

Romania, BUCURESTI
138 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 01/02/2009 :  16:38:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mussette un Mesaj Privat
gabib, as vrea sa-ti dau un mesaj pe PM dar nu il ai activat. Poti sa ti-l activezi te rog?

toate bune
mussette

Mami de Pisoias Bogdan
Moia
Moia
nou venit

Romania,
7 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/02/2009 :  15:15:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala. Am auzit ca este printre scolile bune din zona.
Moia
flor72
flor72
nou venit

Romania, bucuresti
3 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/02/2009 :  15:42:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Citat:
citat din mesajul lui flor72

Buna tuturor,
- Scoala nr 7- Baneasa
- Scoala nr 11
- Scoala nr 179
Pupici,
Flor, Miru si Ralu

-eu stau in zona Doi Cocosi si am fata la "Colegiul National Nicolae Iorga" ...destul de bine cotat...intradevar transportul este o problema ...ori masina personala ...ori RATB-ul (97 si 300)

Si Mihaita,are nevoie de voi!

Alaturi de Sonia!

Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Multumesc pentru raspuns Kokiy. Recunosc ca la un moment dat m-am gandit si la Colegiul N.Iorga dar am crezut ca ar fi bine sa ma orientez spre cele mai apropiate, asa ca de principiu ne-am hotarat sa mergem la scoala nr 7 din Baneasa.Din pacate nici pana acum n-am gasit pe nimeni care sa-mi recomande o invatatoare mai buna, deci va trebui sa merg sa le inscriu la noroc.
florenta, Mirusi Ralu
Noa
Noa
membru incepator

Romania, BUCURESTI
483 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 05/02/2009 :  16:01:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Noa un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Moia

Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala. Am auzit ca este printre scolile bune din zona.
Moia

O invatatoare foarte buna la 307 care acum are clasa aIII-a este Aurelia Fierascu.Din punct de vedere profesional este exceptionala( autoare de multe manuale si culegeri).Nu stiu insa cum este ca persoana, din auzite,ar fi cam severa. Un copil scria pe "Calificativ. ro": A fost o invatatoare buna, dar mie intotdeauna mi-a fost frica de ea". E adevarat, nu poti sa te iei dupa o singura parere, dar e clar ca ceva adevarat este.
Si eu ma tot interesez, dar cred ca cea mai buna solutie este sa mergem in curtea scolii si sa vorbim cu parinti care au copilul la aceasta invatatoare.

M-am facut mare!

Pagina: din 50 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com