Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamirunei spune:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu informatii despre scoala 173 Eugen Barbu din sect.1. Am aflat ca acum functioneaza in incinta scolii 175 Sfantul Nicolae/Dumitru Petrescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floristea spune:

Buna ziua tuturor.

va rog, daca are cineva informatii despre scoala 150 din sectorul 5, invatatoare, etc.
desi sunt nehotarata, intre sc. 150 si liceul cervantes.
poate ma ajutati voi sa ma hotarasc.
va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flor72 spune:

Buna tuturor,
Am urmarit atenta toate comentariile pe acest subiect cu speranta ca voi gasi raspuns si la nelinistile mele dar cum informatiile nu m-au multumit m-am hotarat sa-mi incerc norocul scriindu-va.
In primavara-vara acestui an ne vom muta din sect 3 intr-o zona foarte izolata mai ales in ceea ce priveste oferta de scoli- zona Straulesti-Restaurant 2 Cocosi. Asadar ma aflu in situatia de a gasi scoli pentru fetele mele, una de clasa a 3 a si cealalta ce va intra in clasa I. Dupa mai multe cautari , caut informatii despre urmatoarele:
- Scoala nr 7- Baneasa
- Scoala Nr 1 Sfintii Voievozi- Gara de Nord
- Scoala nr 11
- Scoala nr 179
Nici una din ele nu este aproape, dar alte solutii nu gasesc deocamdata . Va rog, cine are recomandari despre invatatoarele care vor lua clasa I sau sunt deja in clasa a II, astept cu nerebdare..
Pupici,
Flor, Miru si Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medin spune:

Noi oscilam intre Sc 150 si 117, dar mai nou iau in calcul si Liceul Cervantes, care are clase de scoala generala. Stie cineva ceva despre aceasta scoala cu profil de lb spaniola? Sunt bune invatatoarele? Disciplina cum este ?
Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Medi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui flor72

Buna tuturor,
Am urmarit atenta toate comentariile pe acest subiect cu speranta ca voi gasi raspuns si la nelinistile mele dar cum informatiile nu m-au multumit m-am hotarat sa-mi incerc norocul scriindu-va.
In primavara-vara acestui an ne vom muta din sect 3 intr-o zona foarte izolata mai ales in ceea ce priveste oferta de scoli- zona Straulesti-Restaurant 2 Cocosi. Asadar ma aflu in situatia de a gasi scoli pentru fetele mele, una de clasa a 3 a si cealalta ce va intra in clasa I. Dupa mai multe cautari , caut informatii despre urmatoarele:
- Scoala nr 7- Baneasa
- Scoala Nr 1 Sfintii Voievozi- Gara de Nord
- Scoala nr 11
- Scoala nr 179
Nici una din ele nu este aproape, dar alte solutii nu gasesc deocamdata . Va rog, cine are recomandari despre invatatoarele care vor lua clasa I sau sunt deja in clasa a II, astept cu nerebdare..
Pupici,
Flor, Miru si Ralu


-eu stau in zona Doi Cocosi si am fata la "Colegiul National Nicolae Iorga" ...destul de bine cotat...intradevar transportul este o problema ...ori masina personala ...ori RATB-ul (97 si 300)

****************************
Si Mihaita,are nevoie de voi!

Alaturi de Sonia!
****************************

Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina_40 spune:

Ce stiti despre scoala nr. 80 , Calea Dudesti. Poate cineva sa recomande o invatatoare la aceasta scoala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

gabib, as vrea sa-ti dau un mesaj pe PM dar nu il ai activat. Poti sa ti-l activezi te rog?

toate bune
mussette


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moia spune:

Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala. Am auzit ca este printre scolile bune din zona.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.
Moia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flor72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Citat:
citat din mesajul lui flor72

Buna tuturor,
Am urmarit atenta toate comentariile pe acest subiect cu speranta ca voi gasi raspuns si la nelinistile mele dar cum informatiile nu m-au multumit m-am hotarat sa-mi incerc norocul scriindu-va.
In primavara-vara acestui an ne vom muta din sect 3 intr-o zona foarte izolata mai ales in ceea ce priveste oferta de scoli- zona Straulesti-Restaurant 2 Cocosi. Asadar ma aflu in situatia de a gasi scoli pentru fetele mele, una de clasa a 3 a si cealalta ce va intra in clasa I. Dupa mai multe cautari , caut informatii despre urmatoarele:
- Scoala nr 7- Baneasa
- Scoala Nr 1 Sfintii Voievozi- Gara de Nord
- Scoala nr 11
- Scoala nr 179
Nici una din ele nu este aproape, dar alte solutii nu gasesc deocamdata . Va rog, cine are recomandari despre invatatoarele care vor lua clasa I sau sunt deja in clasa a II, astept cu nerebdare..
Pupici,
Flor, Miru si Ralu


-eu stau in zona Doi Cocosi si am fata la "Colegiul National Nicolae Iorga" ...destul de bine cotat...intradevar transportul este o problema ...ori masina personala ...ori RATB-ul (97 si 300)

****************************
Si Mihaita,are nevoie de voi!

Alaturi de Sonia!
****************************

Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)


Multumesc pentru raspuns Kokiy. Recunosc ca la un moment dat m-am gandit si la Colegiul N.Iorga dar am crezut ca ar fi bine sa ma orientez spre cele mai apropiate, asa ca de principiu ne-am hotarat sa mergem la scoala nr 7 din Baneasa.Din pacate nici pana acum n-am gasit pe nimeni care sa-mi recomande o invatatoare mai buna, deci va trebui sa merg sa le inscriu la noroc.
florenta, Mirusi Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moia

Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala. Am auzit ca este printre scolile bune din zona.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.
Moia

O invatatoare foarte buna la 307 care acum are clasa aIII-a este Aurelia Fierascu.Din punct de vedere profesional este exceptionala( autoare de multe manuale si culegeri).Nu stiu insa cum este ca persoana, din auzite,ar fi cam severa. Un copil scria pe "Calificativ. ro": A fost o invatatoare buna, dar mie intotdeauna mi-a fost frica de ea". E adevarat, nu poti sa te iei dupa o singura parere, dar e clar ca ceva adevarat este.
Si eu ma tot interesez, dar cred ca cea mai buna solutie este sa mergem in curtea scolii si sa vorbim cu parinti care au copilul la aceasta invatatoare.

Mergi la inceput