pantofi pt. rochita de seara

pantofi pt. rochita de seara | Autor: nadyana

Link direct la acest mesaj

Buna din nou fetelor!Am si eu o nunta peste 2 saptamani si m-am comandat o rochita de seara din satin auriu, lunga pana in pamant, cu bretelute din dantela.Este f frumoasa, sper sa iasa si bine.Pana atunci insa, trebuie sa ma gandesc la ce pantofi ar trebui sa-mi iau.Am fost ieri prin magazine si mi-au placut 2 perechi de pantofi:o pereche cu toc aurii, decupati la spate si o pereche tip balerini, cu botul rotund, cu un toc mic-mic.Acestia sunt tip balerini, din aceea cu elastic care stau putin incovoiati cand nu sunt incaltati.Ambii sunt aurii.Ce spuneti?Merg balerini cu un toc micut la rochie de seara?Eu ma simt mult mai bine daca am un toc cat de cat micut, pt ca mi se pare ca oricum o rochita lunga ma face sa par inalta.Voi ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina922 spune:

Eu zic ca, daca rochia e pana in pamant, trebuie neaparat pantofi cu toc mai inalt, iti dau alta alura. Balerinul merge la ceva mai scurt. Cel putin, asta-i parerea mea.
Petrecere frumoasa la nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

in nici un caz nu merg acei balerini de care spuneai,vorba Alinei aia merg la ceva mai sport/parerea mea, nu te supara/si eu merg peste 2 sap.la o nunta si inca nu stiu cu ce sa merg imbracata,poate ma ajutati si voi.?am fost operata de apendicita in urma cu 1 sap.si inca ma simt asa balonata ca parca as fi deci mai astept sa ma mai desunflu ca la ora asta nici o sansa nu am s-a incerc o rochie de saten sau licra ca tot ce nu vreau se vede..ma gandeam ca daca tot asa o sa fiu sa-mi iau o fusta din saten simpla putin in clin dar pana deasupra genunchiului si o bluzita tot de saten roz sau rosie cred ca e mai ales ca sunt blonda .ce ziceti gagicii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Iti trebuie musai toc inalt.

Unde ai gasit rochia? Imi caut de mult timp si nu gasesc ceva la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Buna, eu cred ca pentru orice lungime de rochie, mai ales de seara dar si pentru ca este vara se potrivesc mai bine sandalute.
De preferat aurii - aceeasi nuanta cu rochia- sau negre asortate cu bijiterii negre. Daca nu te simti bine pe toc inalt merge si toc mediu.Exclus balerini, iar daca optezi pentru pantofi sa fie decupati la spate.

Allisi, daca tot te mai simti balonata poti opta pentru o rochita taiata sub sani, dar este ok si alegerea ta.
SUcces pentru elegeri si petrecere frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

La rochie lunga merge toc inalt, neaparat. Insa te-as sfatui sa iei si balerinii la tine, pt. ca dupa o noapte de dans s-ar putea sa nu mai poti sta pe tocuri. Eu am patit-o de curand si mi-a prins tare bine perechea de rezerva, sandalutele le-am mai pus la poze, atat .

Bebi, o rochie in genul asta mi-am facut la comanda, nu am gasit de-a gata (ca sa se potriveasca siluetei mele...).


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Si eu merg tot pe ideea de sandalute aurii cu barete subtiri si toc inalt, dar comode. Balerinii nu merg la tinuta de seara, asa cred eu.
Petrecere frumoasa!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Neaparat toc inalt.... eu mi-am cumparat niste pernutze de la Avon, inca nu le-am incercat... pentru pus in pantofii cu toc inalt, cica protejeaza picioarele (talpile), nu te mai dor
Noi avem de mers la o nunta abia in septembrie... inca nu mi-am luat rochie..

Ingrid si Cristi 4 ani si 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nici eu n-as alege balerinii. Daca nu iti plac tocurile inalte cauta ceva cu toc mediu, pe care sa te simti ok.

Ingrid poate ne dai si noua de stire daca functioneaza pernutele respective de la Avon.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Votez si eu tocul inalt. Categoric. Si nu sandale, ci pantofi decupati in spate. O pereche de pantofi sunt intotdeauna mai eleganti decat sandalele (orice pedichiura ti-ai face . Allisi, poti cauta o rochita taiata sub sani. Sunt tare frumoase si la moda, si nici nu iti scot in evidenta anumite forme .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Categoric pantofi cu toc inalt!
balerinii ii poti lua in caz ca obosesti.


Allisi , de ce nu incerci ceva din voal , stil baby-doll?
Sa fie o panglica de saten sub sani , decoltu patrat sau rotund , sau cu bretele triunghiulare , si de sub sani sa cada rochia larga , de preferinta voaluri subtiri suprapuse , ca de zana.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput