Cabinet oftalmologic in Brasov

Cabinet oftalmologic in Brasov | Autor: Nicoleta

Link direct la acest mesaj

Salut.
Vreau sa o duc pe sora mea sa ii fac ochelari, are unii dar nu ii poarta... as dori sa imi spuneti unde mergeti voi in Brasov si au aparatura buna si cam care ar mai fi preturile.
Va multumesc,
Nicoleta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Buna Nico,

Si eu trebuie sa ma duc la un control...dar tot aman din lipsa de timp.
Daca ar fi sa aleg, m-as duce la Spitalul Militar la Dr. Pacurar, (416393 si te programezi), cu trimitere nu costa nimic, doar ca e f ocupata si e lume multa....dar merita.

Sau la Dr. Barar (Castanilor 6, tel.419721)

De costat...greu de spus, vezi la fata locului, depinde ce fel de ochelari vrei, lentile, etc...nu mai stiu sa-ti spun...

Bafta multa si sanatate,


Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Multumesc.
Stii cumva si daca au aparatura buna? Sora mea are 11 ani si ma gandesc si eu ca ar fi ok sa fie aparatura mai performanta, ca nu ne putem baza pe parerea ei (cand am fost eu demult la un oftalmolo, mi-a pus lentile in niste ochelari pana am gasit numarul potrivit, sper sa nu se faca si acum asa, ca nu vreau sa risc sa ii fac ochelari si sa nu-i poata purta, fiind nepotriviti).
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

nicoleta eu iti recomand la un centru optinova au aparatura ff buna, eu la Barar am fost cand aveam varsta surorii tale si nu prea m-a nimerit.

dar la optinova mi-a pus disgnosticul si dioptriile corecte!

am fost diacnosticata initial doar cu hipermetripie la ambii ochi
la dreptul cu +5 si stangul +3.75, am purtat mult timp ochelati pt astfel de dioptri si nu intelegeam de ce lucrurile sunta sa de mari in jurul meu, pana am ajuns si la optinoca si s-a dovedit ca era nevoie si de lentila sferica si cilindrica la ambii ochi!

si am avut pana la urma cam asa.
la ochiul drept de la +4, port in final +2.25 cu -1
la ochiul stang de la +2.75, port in final 1.50 cu -1

ca sfat e bine sa fie pediatru daca e copil, dac te hotarasti sa vi cu sora ta la bucuresti pt un control la ochi iti pot recomanda pe cineva f bun la care am fost si eu cu vladut, iar pretul este accesibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Anca, te rog sa imi recomanzi acel medic de care imi povesteai, tu initial te refereai la Optinova din Brasov, nu?
Ajung si in Bucuresti, dar sa vad cand.
Multumesc,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu am fost la optinova pur si simplu era un medic mai in varsta dar aparatura era performanta, pe republicii am fost, apoi la optinova in bucuresti mi-au reconfirmat diagnosticul de la Brasov.

daca vi la bucuresti sa imi dai de stire sa iti fac programare consultatia costa 50 ron, dar felulin care se ocupa de copii e super ok.

caut mnumele si numarul dr.de aici si iti trimit pe PM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Multumesc, Anca.
La noi s-a deschis Optinova si intr-un mall nou de la intrarea in Racadau.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

hai ma ca il stiu pe magnolia am fost si eu sapt trecuta cand am fost la brasov!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio spune:

Buna,

Parca la cabinetul Dr. Sisak (de linga Camera de Comert) e si un cabinet de oftalmologie pediatrica. Si la dr. Sisak e cumplit de aglomerat, nu stiu insa daca e valabila aglomeratia si pentru cabinetul de oftalmologie de copii.

Numai bine,
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am auzit de dr. Sisak, mi l-a recomandat un coleg. Tot el consulta si la pediatrie?
Multumesc,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

La dr Sisak am trimis-o pe mama anul trecut prin vara cu fetita mea atunci de aproape 2 ani si nu pot sa spun ca am fost super incantata. Nu stiu daca e legat de faptul ca era prea mica si nu stia ce sa faca cu ea. Cert e ca nu i-a pus nici atropina, nimic, desi o trimisesem tocmai pentru ca aveam o problema ceva mai delicata cu ochii ei si necesita un control mai serios. Prin urmare nici macar nu a folosit aparatura de care dispuneau si despre care auzisem ca e destul de performanta. Poate ca la copii mai mari reactioneaza altfel.

Din pacate fetitei mele i s-a descoperit ceva la ochi (sper sa nu fie grav), dar a fost nevoie sa vedem nu stiu cati medici in decurs de 2 ani ca sa o ia cineva in serios.




Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput