Ai nostri, ca brazii! ian-feb 05 (46)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, felicitari pentru licenta! Eu astept bauta aia, serios.

Erica, v-am admirat pozele. Cand ai timp povesteste mai pe larg cum a fost.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Wow, ce mult ati scris, fetelor. Eu azi m-am intrecut in treburi gospodaresti, facute bineinteles cu viteza vantului: curat, spalat rufe, piata, mancare.
Alina, ce frumoasa e Manday! Ai o adevarata minune blonda, sa-ti traiasca! Ce e chestia aia lunga pe care o tine in gurita?
Adita, sa va fie de bine! Ce bine ca v-ati distrat asa de bine! Sunt mortali puii tai in poze! Sa-ti traiasca! Stefan si Nectarie seamana leit! Hehe, vad ca wrapul si-a facut datoria! Iti sta f bine tunsa scurt!
Simona, si M ducea mana la cocosel. Are dreptatea Adita. Lasa-l in pace, o sa-i dispara in timp acest obicei. Multumesc frumos pt intentia de a veni la botez. M-as bucura tare mult sa vina macar o mamica din grupul nostru.
Lavinia - merci de intrebare, mama mea e bine, dar ar fi si mai bine daca i s-ar inchide operatia. Are o zona de 4 cm care se inchide fff greu. Practic acum acolo ii intra 2 degete in adincime. A venit la ctrl la Fundeni si analizele ii sunt bune.
Crinuta, wow, felicitari pt R cantaretul! Ce cantecele l-ai invatat?
Erica, ce ma bucur ca ti-a placut la Vourvourou! Noi acolo am stat anul trecut si tare as mai fi mers si anul asta. Am si o curiozitate. Cum au stat copiii in masina? Singuri in spate sau si tu cu ei? Cazarea a fost rezervata prin agentie? M-am uitat fugitiv pe poze. Tare frumosi sunteti! Eu as fi vrut sa te vad si pe tine in costumele de plaja nou cumparate! Ai gasit ceva frumos si acolo?
Bubuuuu, FELICITARI! BRAVO MAMI! Asteptam bereaaaaa! Bafta si la interviu!

Ma duc sa spal aragazul pana nu se trezeste puiul...


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Erica, superbe peisaje!! si copiii m-au incantat mult! Ruxi seamana cu mami si Eric cu tati

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 10 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am venit de la moeciu,a fost f frumos.lui cris i a placut f mult,mai ales ca unde am stat a fost si un loc de joaca amenajat pt copii,cu casuta,tobogan,leagane.a mancat mult mai bine,in prima zi a fost mai greu cu mancarea,pe urma cerea singur,ceea ce acasa nu face niciodata.bubu,felicitari pt licenta!fetelor,eu de vreo 5 zile am niste greturi de jur ca s insarcinata,ieri,la munte,chiar mi am facut un test de sarcina ,dar mi a iesit negativ,dar pe el scria ca se face din prima zi de intarziere a ciclului menstrual,iar mie ar tb sa mi vina pe 23.o sa mai incerc zilele astea,ca nu mai am rabdare.apropo,care i cel mai relevant test de sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Bubu,felicitari!Bravos!

Liviana,sanatate mula mamei tale si recuperare mai grabnica.Doctorii ce au zis de portiunea operatiei care nu s-a inchis pana acuma?

Eu am curatat toata casa,inca nu am facut bagajele,la 12 noaptea trebuie sa fiu la aeroport.O sa ma duc sa ma culc acuma si mai pe seara fac si bagajele.Am 5 ore de zbor ca merg prin Amann si apoi Bucuresti si de la aeroport ma duc la gara sa iau trenul,inca 5-6 ore pe tren pana la Constanta si apoi cireasa de pe tort,inca 45 de minute cu microbuzul pana in Mangalia.Deja lesin de oboseala numai cand ma gandesc.Sper sa fie bine,mai ales ca o sa fiu singura cu Natalia pe tot parcursul drumului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Bubu, felicitari. hai cand ne intalnim sa petrecem, ziceti si voi acum cand sunt doar cu 2 copii si am mai mult timp liber
Erica, superbe poze, parca sunt vederi
Shobo, parca macul era sedativ
Liviana, multumim. toata lumea spune ca cei mici, Stefan si Nectarie seamana leit.bineinteles ca am folosit wrap-ul la capacitate maxima, n-as fi suportat sa merg atat cu marsupiul. tu nu mi-ai spus, il folosesti? cum e?
Monalac, eu barza am facut la doua saptamani de la conceptie si mai facusem unul, dupa doar o saptamana si tot iesise o liniuta palida de tot si n-a gresit, dar nu mai stiu ce firma era.parca clear blue ii zicea. iti tinem pumnii sa fie totul asa cum va doriti.
Lavinia, drum bun

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Wow, cate felicitari! Va multumesc mult de tot! Noi acum am terminat sampania!

Joi sa-mi tineti pumnii iar, sa va ganditi la mine ca vad ca functioneaza!

Lavinia, drum bun! Sper sa nu va topiti de caldura, se anunta vreme groaznica...

Fetelor, eu lucrez in we, am stat 6 zile acasa sa invat si mai am inca 2 zile liber, maine ne ducem la vaccin, poimaine am interviu...deci nu stiu cand am putea sa ne vedem...sper sa ne vedem, totusi, cat de curand!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

adita,multumesc.esi intr adevar o mamica bogata,cu cele 4 comori ale tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Liviana, multumesc. Copiii au stat in spate cu mama si au fost destul de cuminti pe drum, au mai dormit, s-au mai jucat... Biletele le-am luat prin agentie (Mareea). Poze n-a avut cine sa-mi faca: de-al meu tb sa te rogi sa-ti faca poze, iar mama si-a uitat ochelarii acasa si era un efort prea mare pt ea, asa ca eu apar in putine poze, pt ca eu le-am facut poze + filmat tot eu... Costum de baie intreg n-am avut rabdarea sa caut acolo, trebuia probat... si mi s-a parut pierdere de timp, asa ca am purtat unul dintre cele de 2 piese, unul o sa incerc sa-l vand.
Mai ai poze cu Vourouvourou, ca deja mi-e dor ?

Adita, multumesc pt PM. Da` zi-mi si unde mai exact, pls.
Am vazut si eu pozele cu copiii frumosi.

Lavinia, tb sa fie tare obositor... Mai ai biznis in Ro sau vii in vizita?

Shobo, majoritatea zic invers. Cum a fost la RS? Am trecut aseara pe-acolo si era o aglomeratie...

Mona, bafta sa iasa doua liniute!

Apropos de liniutze, sora mea a facut saptamana trecuta al doilea FIV, sa dea Dumnezeu sa fie bine de data asta.



Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Lavinia merci frumos pt urari si drum bun catre tara.
Adita, folosesc wrapul dar mai rar din motive de caldura. Uneori il pun in casa alteori afara cand trebuie sa ies dupa o cumparatura rapida si cel mic nu doarme. Inutil sa spun ca se uita lumea la mine ca la urs.
Bubu, mai un hop joi si scapi de emotii. Iti tin pumnii, dar tot te astept cu o invitatie la bere, intr-un week-end cand esti libera.
Monalac, bafta cu testul de sarcina nr 2.
Erica, merci pt raspuns. Poze am in albumele mele de pe yahoo, insa nu prea multe cu peisaje. Take a look if you want. Sa aibe noroc sora ta cu obtinerea sarcinii. Stiu cat e de greu sa astepti...

Intrebare: copiii vostri au crize cu tipete, dat de pincioare, plansete cu inec? Matei cam are si uneori e imposibil. Efectiv nu stiu cum sa-l calmez. Aseara de ex il apucasera isteriile pe motiv ca de ce a facut patul, el nu vrea sa se culce si sa-l strangem la loc. Era trecut de ora 22. Sotul si cu mine ne uitam prostiti la el si cu greu l-am calmat...


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput