*Mamici de IASI (2)*

*Mamici de IASI (2)* | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

GRAVIDUTE DE IASI

1. Siminoc (Simona) - dr.Mihalceanu Elena cu Miruna 39+



2. ghinetz (Oana) - dr. Grigore Mihaela cu Victor Constantin 37+ siStefan Vladimir (4 ani)


3. Shipry (Irina) - dr.Mihaila Catalin cu Alex 36+


4. Nonna76 (Monica) - dr. David Cristina cu Andrei 36+ siVlad (4 ani)


5. Simo78 (Simona) - dr.Ioanid Neculai cu Matei Hisham 35+


6. mariajinx (Marria) - dr.Gabriela Toma 32+


7. amironeanu (Andreea) - dr.Mihalceanu Elena 31+ si Stefania (3 ani)


8. ochialbastri - dr.Mihalceanu Elena cu Maria Sofia 29+


9. moldoveanca (Teo) - dr. Mihalceanu Elena cu Vlad Dominic 28+

10. kriss79 (Cristina) -dr. Mihaila Catalin cu Alessia Stefana 24+


11. Crissintibun (Cristina) -dr.Holicov Monica cu Amalia Miruna 24+


12. mariussimiuc (Mihaela) - dr. Holicov Monica 17+ siRobert (2 ani si jumatate)


13. Slimatei (Stefania) 17+


14. gugushtiuc - dr. Grigore Mihaela 15+


15. raca (Cristina)- dr.Lazar 9+



MAMICI DE IASI

1. anymony (Any) - de Ioana Catalina (12.02.2006)


2. Mexxa (Andreea) lui Sebastian Mihai(10.09.2006)


3. Katthy - de Bianca Elena (15.05.2007)


4. gabiarama - lui Mihnea(3.01.2004), Tudor (20.09.2005)si Bogdan Constantin (21.05.2007)


5. Alynta27 (Alina Mirela)- lui David (27.06.2007)


6. lorinaoo1 (Lavinia) - de Lorina Maria(05.07.2007)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

pana la urma nu poate sa-mi spuna nimeni daca namolul si sulful pot face rau la bebe?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Kriss ,stim ca o sa avem un baietel dar nu stiu cum sa adaug la listuta daca poti sa ma ajuti tu,te rog.Si vrem sa-l cheme Vlad Dominic.Se pare ca suntem nascute in acelasi an.Te pup si iti multumesc


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna fetele!
Ma descurc si eu cum pot cu caldura, in casa stau in chiloti si cu maiourile sotului ca ale mele ma strig.Pe strada port aceeasi rochie care nu e f eleganta dar e f subtire. Cu toate ca mi-am luat multe haine de gravida nu le mai pot purta ca mi-e cald in pantaloni, camasi sau sarafan.
In privinta lenjeriei eu am cumparat marimi mai mari,sutiene, chioti, tanga. Intreaba la magazine si ai sa vezi ca o sa gasesti. lenjeria pentru gravide e f scumpa si zic eu ca nu merita banii.
Va vine sa credeti ca nu am gasit pinza cu 100% bumbac pentru lenjeria de patut a lui bebe in nici unul din magazinele din orasul nostru?
Voi in Iasi de unde a-ti luat poate iau si eu cind vin.
Alina ce mai faci? Ce mai face bebe, nu ii este prea cald si vre sa iasa?

Monica33+ (andrei) si vlad 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Multumesc pt.raspunsurile voastre in leg. cu lenjeria intima..eu ma inteleg mai bine cu tanga, mai ales pe caldurile astea..oricum cat stau pe scaun, cand ma ridic sunt aproape uda Cred ca imi voi lua si eu niste marimi mai mari, desi eu purtam oricum L.. Cu sutienele inca sunt ok..nu mi s-au marit sanii considerabil (mai mult decat erau deja:)..asa ca inca merg cele de odinioara!
La cap.haine ma inteleg cel mai bine cu pantalonii, caci pe caldurile astea ma ard intre picioare, fiind mai plinuta si fac bubite..
Nonna, oare in Siraj nu gasesti panza din asta?
eu nu stiu, ca nu am luat inca nimic pentru bebe..din august incolo vom merge la cumparaturi..

Ce se mai aude cu intalnirea noastra? dar nu sapt urmatoare ca plec la munte.. Din pacate nu cred ca Alina va putea veni daca naste..dar isi ia ea revansa



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Wooww...deja sa scris un capitol...ce mamici si burtici harnice suntem.

Nonna eu am luat lenjerie 100% bumbac si de o calitate foarte buna din Alexandru, este un magazin Bebelusul.Se vede ca e mare si au o sigla portocalie imensa.Chiar saptamana trecuta am fost si am mai cumparat una, ca e cald si cum bb o murdareste cu biscuitii lui tre sa o schimb in fiecare zi.
Eu de acolo am luat una cu pernuta,cearceaf si pilota, iar cea de a doua e numai cu fata de perna, cerceaf si plic.

Burticute va cred cu caldurile astea...eu anu trecut dormeam in boxeri si tot muream de cald
....

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Off,m-am emotionat cand am vazut caruciorul albastru si numele lui bebe ,multumesc mult.Mie tot mi-a adus sotul hainutze si lenjerie intima din Anglia ca altfel nu stiu ce ma faceam.Sunt niste preturi si uratenii pe aici.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Cristina din Siraj am luat eu o lenjerie pe care scria 100%buncac si cand am ajuns acasa era groaznica...
Eu acum m-am convins cum fac....o rog sa desfaca putin la un colt sa pun mana pe material...nu e frumos sa faci asta, dar cand pe ambalaj scrie una si gasim alta nu avem ce face.!!
Sa va zic ce am mai facut eu...si am iesit super ieftin.
Am cumparat material din bumbacel super fain model si am dus la o croitoreasa si mi-a facut lenjerii pt patut...asa ca acum avem 6


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Fetelor cand va vad pe voi cu burtica, emotii in asteptarea lui bb...parca imi doresc inapoi sa simt acele emotii care sunt unice.
Dar cand imi aduc aminte ce greu mi-a fost singurica ..cobor repede cu picioarele pe pamant si mai stau cuminte macar 3 ani


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Kriss multumim pentru noul capitol! Daca esti draguta, cand mai deschizi unul, sa pui un linck cu el, sa-l gasim mai usor!
Moldoveanca, Nonna nimic nou sub Soare! Dureri ca la mentruatie si nimic altceva! Mi se intareste burta si merg fff. greu! Asta de 3-4 zile, dar cu toate astea nu ma d-au batuta! Plimbari, cumparaturi... Va anunt in caz de ceva! Maine mergem la control sa vedem ce se mai intampla cu noi!

Alina-Mirela 40+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Mexxa si eu tot material caut din care sa-mi fac soacra lenjerie pentru patut. De unde ai luat? La noi in oras e cu mult sintetic in ea .
Asa ceva nu folosesc pentru mine ca ma irit dar pentru bebe...
Si eu am vazut lenjerie gata facuta pe care scrie 100% bumbac si cind am pus mina era max. jumate.

Monica33+(Andrei) si Vlad 4+

Mergi la inceput