Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
Naty
Naty

3608 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Naty un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ioana (6 ani) merge la balet de la 4 ani si ceva si sunt foarte multumita.
Si nu, nu merge "ca o rata" si nici balerinele pe care le intalnesc cand o duc la ora (face la Opera) nu am observat sa o faca.
Face si gimnastica o data pe saptamana la gradinita, au un profesor.
Acum insa as vrea sa o mai dau la un sport si nu prea stiu ce sa aleg, cu inotul am incercat si nu i-a placut. Ma gandesc la patinaj (desi Lia Manoliu e tare departe de noi) sau gimnastica.
Stie cineva unde se face gimnastica?
Pe Nadia am s-o duc la primavara la inot si cu siguranta la gimnastica cand mi-o primi-o, sunt sigura ca i se va potrivi.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia

Mergi la inceput

ingridnen

3207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi facem o pauza de inot... mi-a racit de 3 ori in octombrie, ultima data cu febra 39.

I-as cauta un sport de "sala" acum pe perioada rece, ma gandeam sa incerc la baschet... sa vedem daca gasesc ceva in zona noastra.

Ingrid si Cristi 7 ani
Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi am bifat asa:
inotul - ii place mult,mult,mult - reluam la primavara (am intrerupt din lipsa de fonduri si pt ca e departe rau de noi)
gimnastica - ii place foarte mult, dar e prea departe de noi :( si nu reusesc sa ajung la timp, deci complicat :(
dans - ar fi fost ok, daca nu am trai in Romania
balet - a fost la o ora, vom merge din ianuarie (pe motiv de inaltime nu a putut fi luata la grupa de varsta care pt mine ra ok ca orar, asa ca vom reveni dupa spectacole si vom merge din hobby)
maine mergem la un alt club, in cartier, unde se va face hip-hop
Pana la urma conteaza sa faca miscare, de orice fel, cred ca asta e cel mai important.
Si sa mearga cu drag, evident !!!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Editat de - szivarvany on 01/11/2010 14:37:35
Mergi la inceput

ingridnen

3207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
am taiat si baschetul de pe lista.
Am fost de 3 ori la un club sportiv, pe langa faptul ca pentru mine era super-obositor (dar ma sacrificam pentru copil) antrenoarea nu se ocupa deloc de el, se juca singur si se plictisea teribil

Mai am optiunea cu karate la Palatul Copiilor, incercam saptamana viitoare, si daca nu merge nici asta chiar ca nu mai am idei pana la primavara cand merge iar la inot

Ingrid si Cristi 7 ani
Mergi la inceput
Anka74
Anka74

558 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anka74 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ingridnen, de ce nu incercati tenisul? E un sport foarte frumos, acum sunt multe terenuri acoperite in Complexele sportive...puteti incerca.
Scuze daca ai zis ceva de tenis pana acum, nu am citit in urma, mi-am permis sa mi dau cu parerea. La varsta lor nu prea li se potrivesc incasporturile de echipa, trebuie sa mai creasca putin...si al meu vrea fotbal, il vad chiar talentat, insa trebuie sa mai astepte.
Mergi la inceput

astridhappy

35 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Stiti cumva de la cati ani accepta la Palatul Copiilor la karate? In ziua in care am fost eu nu erau cursuri, iar din afise nu am inteles.
Mergi la inceput

ingridnen

3207 Mesaje
Anka, trebuie sa caut si tenis (cu teren acoperit) in zona mea - cat mai aproape ca nu prea avem timp de pierdut pe drum. De la after il iau in jur de ora 18:00, deci ideal ar fi ceva care sa inceapa pe la 18:30

Referitor la karate:, poti sa suni la nr. de pe afise si sa intrebi, eu de ex. am sunat la 0745-264054, pt. ca aveau de la ora 18.
Alt nr (cursuri de la 17.30) este 0722-319292

Ingrid si Cristi 7 ani
Mergi la inceput

Anne45

598 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anne45 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Puiutul meu are aproape 5 luni si ma bate gandul sa-l port la bazin-credeti ca este prea devreme ?
Mergi la inceput
adastero
adastero

76 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Al meu cel mare face handbal de 5 ani, intamplator i-am descoperit talentul... iar pe cel mic o sa il dau la anul la trei ani la tenis. Eu am facut tenis de mica si nu m-am deformat, cum se spune ca se intampla...
Mergi la inceput
an-k
an-k

2306 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite an-k un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bia face sambata o ora de balet si una de tenis. Anthony mai are de asteptat un an sa l dau la tenis. Noi am inceput cu gimnastica la 3 ani, la 4 am bagat si tenisul, la 5 am schimbat gimnastica pe balet.

anca, Bianca(14/03/2005) si Anthony (08/01/2008)
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com