Gravidutze si Mamici de Cluj (4)

Gravidutze si Mamici de Cluj (4) | Autor: asiza

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit!



Spor la taclale!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Asiza, multumim mult! E bine de stiut cu plimbarile cu masina...he-he-he

Antoni, eu sint bine si sper asa sa fie pana la capat! Nici tu nu ai avut probleme, asa-i? Ce restrictii ai avut? Ca eu numai asta o stiu ca nu e voie sa cari, in rest...


Va pup, somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Eu nu stiu de vreo restrictie in ceea ce priveste condusul masini, doar ca atunci cand mergi la drum mai lung e bine ca la o ora sa faci cate o pauza!

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/SoFUp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Oana, eu ma refeeram la mesajul Asizei ca numai atunci se linistea bebe cu colici cand il plimbau cu masina! Mi s-a parut distractiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

asiza-mersi de raspuns, da, cred ca asa voi face. luni ma duc la medic si-l intreb.sper ca daca ma vede asa disperata nu-mi va spune ca nu vine si noaptea.
gabriela77- eu nu am prea tinut restrictii. am citit ca , cu placenta jos inserata nu e bine sa faci gimnastica , ca pot aparea sangerari, dar obisnuita fiind de ani de zile, am lasat-o mai moale si am continuat. si nu s-a intamplat nimc. plus ca sunt studenta la Oradea si pana in saptamana a 34-a am condus saptamanal, iar acum continui zilnic in oras fara probleme. sigur, de carat nu-i indicat, dar asta cred ca nici la o sarcina fara riscuri nu-i indicat.si tu mai ales mai ai sansa sa ti se ridice ca esti numai in saptaman 26. pana in 34 cred se poate ridica.
va pupic tare
Meli36+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Antoni, mersi de raspuns. Din pacate, mi-a zis medicul ca daca acum la 26 de saptamani e jos, putin probabil sa se mai ridice, a cam trecut perioada de gratie! Dar nu e asa o tragedie, un pik de grija si totul va fi bine! Tie ce ti-a zis medicul tau? vei naste natural?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Buna, dragele mele clujence! As avea o intrebare pentru actualele mamici (eu sunt inca doar o simpla aspiranta), ce simptome ati avut voi cand ati ramas ? Eu sunt Z34, mi-a intarziat deja 5 zile si am simptome de CM de vre 7-8 zile. Oare o veni BEBE sau CM? Ce parere aveti? burticile voastre. Abia astept sa ma alatur voua!

http://tt.lilypie.com/Eragp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Felicia, la mine a fost relativ simplu, eu am ciclu foarte regulat, intarziere mai mare de 2 zile nu am avut niciodata, asa ca la a 3-a zi de intarziere deja stiam ca sint. Prima senzatie ciudata a fost o tensiune in sani. Greturile nu au aparut decat din sapt 6 dar a fost horror pana prin sapta 14, de dimineata pana seara mi-era rau! Si vomama zilnic!
Doamne ajuta, Felicia! Sa vii cu vestea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Felicia, si eu mi-am dat seama repede ca s-a intamplat magia!!! Te asteptam cu vesti bune si sa te alaturi !!!

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/SoFUp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Gabriela77-eu asa stiu ca pana in saptamana 34 se mai poate ridica placenta. dar daca nu te supara si nu ai sangerari e ok. poti naste xhiar si cu o placenta praevia laterala natural, pentru ca asta inseamna ca marginea placentei e la distanta de orificiul cervical. da, medicul meu mi-a spus ca pot naste natural daca nu apare ceva pe parcursul travaliului(sangerare, suferinta fetala), si sper tare ca va fi bine.trebuie sa fim optimiste.
Felicia20-iti tinem pumnii sa fie cu ochisori, dar nu te intrista din cauza semnelor de ciclu. si eu am avut toate semnele de ciclu, si uite ca tot n-a mai venit, si astept minuneasa ne anunti daca afli ceva
pupici la burtici
Meli36+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

felicia20-ai incercat un test de sarcina??????????

Mergi la inceput