Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Animalutze mari si animale mici

CARTITA CUM SCAP DE EA?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

allisi
allisi
membru incepator

Romania
baia mare
(MARAMURES)

217 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 13/06/2007 :  21:10:38 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui allisi Adauga semn de carte la mesaj Trimite allisi un Mesaj Privat  Reply with Quote

CARTITA CUM SCAP DE EA?

am de ceva timp o cartita de care nu mai stiu ce sa fac sa scap de ea ,am cumparat ceva de la un magazin semana cu un trabuc care se aprinde la un capat apoi se baga in gaura sa o axfisiezi pe intrusa dar degeaba .am vazut pe la praktiker ceva aparat care costa cam 1 mil.ce stiti ?sau astept alte sfaturi de la voi

Lidia
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - roxanaz on 13/07/2007 12:59:54
Miramar
Miramar
Vesnic nemultumita

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
1689 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/06/2007 :  10:57:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Miramar un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am cumparat un aparat din ala cu ultrasunete, fct. pe baza de baterii. L-am bagat in pamant si se aude cum scoate un bazait. Costa ceva vreun mil siceva parca (eu l-am luat din Bricostore - probabil ce ai vazut si tu la Practiker)

N-as putea insa sa-ti spun cat de eficient este, noi l-am pus preventiv sa nu care cumva sa apara cartitze.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 14/06/2007 :  12:08:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cauti santuletele facute si pui la un capat niste bete pe care le aprinzi ca sa faca fum si sa o goneasca. La alt capat se cumpara momeala toxica si o pui acolo.

Daca nu reusesti trebuie sa astupi tunelurile si sa pui la capetele lor momeala respectiva.

Cica ar fi super sensibile la naftalina, deci incearca sa pui si din asta in tuneluri.

Atentie, oricum, la otravuri ca nu mor doar cartitele!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Editat de - miria_cristina on 14/06/2007 12:09:41
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
allisi
allisi
membru incepator

Romania, baia mareMARAMURES
217 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/07/2007 :  09:52:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiallisi Adauga semn de carte la raspuns Trimite allisi un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetelor stiti cum ,cred ca am scapat de intrusa aia de cartita ?am bagat in fiecare gaura carbit si am pus apa,nu am vazut inca nici o miscare sper sa se fi carat de pe pamantul meu.sau ne-am gandit ca poate si-a construit ea galeriile si sta bine mersi acolo,ce ziceti ?o fi plecat la plimbare?movile de pamant nu am mai vazut sa scoata,.

Lidia
Bubamara
Bubamara
membru incepator

Romania, Bucuresti
299 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/07/2007 :  13:40:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiBubamara Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bubamara un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca-ti mai apar "intrusii", uite un aparat de alungat cartite http://www.quelle.com.ro/ro/extern/ , dai la "casa si gradina", apoi "gradina" si gasesti minunea de aparat solar.
L-a luat si soacra-mea si, se pare, a scapat de ele.

Bafta multa!

Raluca si Maria (07.12.2005)

Editat de - Bubamara on 17/07/2007 13:42:58
allisi
allisi
membru incepator

217 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 17/07/2007 :  17:51:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiallisi Adauga semn de carte la raspuns Trimite allisi un Mesaj Privat  Reply with Quote
multumesc mult BUBAMARA

Lidia

XIO
Steinbock Moria

Romania
12528 Mesaje
25 Prieten(i)
Trimis la: - 19/07/2007 :  23:17:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tztztztztz nu o omori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cumpara-ti ultrasunete.....eu abia astept sa vad o cartita , am fost cu prietenul meu la iarba verde si cred ca am stat vreo 20 de minute nemiscata sa vad daca iese sau nu , ca muncea ceva prin pamant....n-am avut noroc.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
allisi
allisi
membru incepator

217 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/07/2007 :  23:43:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiallisi Adauga semn de carte la raspuns Trimite allisi un Mesaj Privat  Reply with Quote
stai linistita XIO n-o omor,nu asta vroiam doar sa plece odata de pe pamantul meu ca mi-a facut ravajii,la o chestie de aia cu ultrasunete ma gandeam si eu ca am inteles ca acel aparat ar fi bun si pentru soricei cei nepoftiti.

Lidia
MRL
MRL
membru junior

Romania, Bucuresti
1340 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/08/2007 :  16:31:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MRL un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu le-am alungat folosind un aparat cumparat de la selgros care a costat in jur de 1 mil si care merge cu 4 baterii mari. Este eficient. Eu il am din primavara, de cand mi-am gasit curtea plina de gropi si musuroaie din cauza lor. Mi-au mancat toate florile care aveau tubercului. De cand l-am pus in folosinta au disparut iar gradina mea a revenit la normal, este frumoasa si plina de verdeata. Atentie, sa folosesti baterii bune (scumpe la pret) altfel risti sa le schibi saptamanal. Eu mereu mi-am luat baterii bune care ma tin cam in jur de 4-5 saptamani. Aparatul merge continuu. Eu l-am pus in mijlocul curtii, nu mai stiu sa iti spun pe ce distanta are efect, dar este suficient de mare.

allisi
allisi
membru incepator

217 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 23/08/2007 :  23:19:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiallisi Adauga semn de carte la raspuns Trimite allisi un Mesaj Privat  Reply with Quote
MRL spune-mi te rog daca acel aparat pe care le-am tot vazut in marketuri este si eficient si ptr.alungarea soarecilor si a sobolanilor asa cum am vazut ca scrie ,?sau nu ai avut astfel de vizitatori?

Lidia
MRL
MRL
membru junior

Romania, Bucuresti
1340 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/08/2007 :  12:10:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MRL un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lidia, inainte mai aparea cate un soricut mic, acum nu i-am mai vazut de multisor, cred ca s-au mutat pe la vecini de cand am pus aparatul in functiune.
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com