gradinite in Iasi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Inca se mai construieste la ea... nu s-a deeschis. E pe langa blocul meu. Trec aproape zilnic pe langa ea. Pana acum ceva timp nici n-am stiut ca acea cladire va fi gradinita. E intre un bloc si un punct termic. Am vazut ca planteaza acum flori in gradina micuta pe care o au. M-am gandit si eu la ea, dar am inteles ca locurile s-au cam ocupat. Cand am intrebat eu mai erau 3 locuri spunea cineva care o cunoaste pe doamna care face inscrierile. Am inteles ca va fi frumos acolo pina in toamna.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

la gradinita din cug primeste sub 3 ani,de fapt de anul acesta vor sa faca o grupa 2-3 ani.Adica gradinita betania,e langa biserica baptista la rond vechi cug, dar nu au nici o legatura cu religia orele de gradinita.Eu una sunt destul de multumita,se pare ca vor fi schimbari in bine,din pacate e destul de scumpisor si nu stiu daca eu o sa mi mai permit.Au facut 650 ron de la toamana la program lung cu tot cu masa.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana895 spune:

Multumesc mult de informatii.
Incerc sa ajung zilele astea la Funny English si la IRIS, cele mai aproape de noi...

Va tin la curent.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana895 spune:

Buna fetelor,

Am fost la Funny English si la Iris.
Ne-am inscris la Iris.
Impresii: elegant, totul nou, foarte frumos.
Un pic de emotii cu scara interioara. In rest, sper sa fie totul bine.

Programul prelungit 500RON.
Masa in regim catering de la restaurantul Carrafa.
Grupa mica 2-3 ani va avea maxim 10 copilasi.
Curte interioara amenajata - 400 mp.

O zi buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari iesence!
am un baietel de un an si cinci luni si deoarece am avut experiente nu tocmai placute cu bona, caut o cresa. as vrea particulara, am vizitat kidsland (nu am fost f incantata) si paradisul copiilor (pare ok). poate cineva sa imi spuna daca merge copilasul la paradis si cum e? daca sunteti multumite, ori ba? sau sa imi recomandati o cresa f faina? in masura in care exista crese f faine in iasi. multumesc mult!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana895 spune:

Pentru copii micuti este o cresa particulara pe Saulescu, o casa galbena vis-a-vis de EON.

Sunt cam 5 copilasi intr-o grupa.

Poti incerca acolo.
Succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Laura, eu am fost sambata si am vazut cum e la Iris. Pe interior e gata si arata foarte bine. La exterior inca se mai lucreaza. Inscrierile au inceput la 1.04.2008, dar se incepe din septembrie, ca inca nu e gata. Gradinita e cea despre care scriam in mesajul anterior. Daca vrei iti pot da niste numere de telefon. Insa mie mi-a spus ca nu stie daca o sa o primeasca pe Stefy, pentru ca e cam mica. Si ea e fulgulet de noiembrie-decembrie 2006 ca si Dani.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

adriana, iulia, multumesc pentru raspunsuri. o sa merg la cea de pe Saulescu, ma incanta ideea ca sunt doar cinci copii intr-o grupa.
Inca suntem cu bona, am vorbit cu ea, o inregistram fara ca ea sa stie, sper sa fie bine asa, dar vreau sa ma pregatesc daca, Doamne fereste apare vreo surpriza neplacuta.
pupici

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns insuratelu spune:

Fetita mea a mers la Gradinita Paradis...aceasta gradinita primind copii fffffff mici cu pampers...sunt cite 2 educatoare la grupa de bebelusi...una dimineata una dupaamiaza...la celelalte grupe este cite 1 educatoare toata ziua si cam cate 15 copii...
Eu mi-am mutat fetita deacolo...si sincer nu o recomand...
Dupa discutii cu alti parinti care au avut copii si la alte gradinite particulare am ajuns la cocluzia ca in afara de faptul ca dam foarte multi bani(ca dorim cei mai bun pentru copii nostri)toti erau nemultumiti de conditii, de mancare, se construieste mansarda iar copii ar trebui sa doarma, copii se imbolnavesc, spatii mici, multe improvizatii...etc..
Asa ca eu va recomand sa va ganditi si sa vizitati si gradinitele de stat.Gradinita particulara nu inseamna si mai bine...Bune si rele sunt peste tot...
Eu am descoperit o gradinita fffffffff buna in Podu Ros "Sf.Parascheva". Aici merge si fetita mea.Sunt ffffffff multumita.Are si un neajuns copii trebuie luati pana la ora 16.30 si au vacante...in comparatie cu cele particulare care functioneaza si vara...
Vizitati si gradinita particulara Aki Club...e in copou si primesc si copiii mici...

Va salut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns insuratelu spune:

Apropo,dragi mamici si tatici care doriti sa va inscrieti puiul la gradinita particulara......pe langa aspect interior exterior mai interesativa de...
1.care este taxa de vacanta (poate mergeti in concediu sau aveti liber de craciun etc.)..sunt gradinite care nu percep taxa de vacanta si la care platesti chiar daca copilul sta acasa anuntat
2.daca sunt incluse optionale in taxa si cat costa acestea
3.cat costa transportul ( e bine de stiut nu se stie niciodata)
4.cat costa meniul si de unde este adus (lee catering e singura autorizata)
5.cate mese sunt incluse, daca au si gustare dupa amiaza
6.daca au contract cu un doctor/asistenta
7.DE CITE ORI POT MARI PE AN TAXA in afara de 1 septembrie. Ca acum iti zic 5 mil. iar la toamna taxa se mareste iar in timpul anului mai au voie sa o mareasca.Cititi bine contractul.
8.Daca se plateste teatrul si cat.
E ca la banca..iti zic o dobanta dar mai au inca pe atitea taxe ascunse...
9.Cati copii si cate educatoare sunt in grupa.

Sper sa va foloseasca toate acestea ca eu nu am stiut de ele.

Mergi la inceput