gradinite in Iasi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Hopes

Buna fetelor
Si eu am intrat in febra "gradinitei" ptr. ca din toamna aspiram la asa ceva
Am fost la gradinita din Cantemir insa nu mi-l primeste ptr. ca in sept nu va avea 3 ani impliniti el ii implineste in nov.
...
sunt in cautari



Cum ti s-a parut gradinita din Cantemir?

Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Sincer, daca e sa te zbati pt o gradinita incearca la Sf. Paraschiva, nu pt cea de langa 23.. e chestie de personal si nu numai...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003

Sincer, daca e sa te zbati pt o gradinita incearca la Sf. Paraschiva, nu pt cea de langa 23.. e chestie de personal si nu numai...



De ce sa nu ma zbat pt Cantemir? E vreo problema cu cresa asta?
Am inteles ca la Sf. Paraschiva sunt foarte multi copii si... cam greu sa se ocupe cineva de fiecare in parte. Speune-mi te rog mai multe daca stii.
Multumesc.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adoliana spune:

Intr-adevar sunt multi copii in grupe la gradinita Sf. Parascheva , dar si eu cred ca merita sa te zbati pentru un loc acolo. Eu am copilul in grupa mijlocie , la aceasta gradinita, si pot sa-ti spun ca sunt tare multumita. Sunt multi in grupa este adevarat, nu au cum sa se ocupe poate de toti odata ca la gradinitele cu 10-15 copii in grupa, dar personalul este extraordinar, rezultatele copiilor se vad , pur si simplu, aproape saptamanal au spectacole in gradinita, mancarea este super, cadrele medicale chiar isi fac treaba...... Nu mai vorbesc de educatoare care desi au un numar de copii asa de ridicat in grupe, obtin niste rezultzte incredibile.Cursuri de esgleza, dansuri, calculatoare, in functie de preferinte, plus faptul ca este o gradinita frumoasa in adevaratul sens al cuvantului. Nu este monotona, desertul copiilor este de cele mai multe ori compus din fructe si produse de patiserie facute in laboratorul gradinitei, nu produse cumparate gen biscuiti , napolitane, etc...
Sigur ca sunt subiectiva, dar eu chiar sunt incantata.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

dar despre gradinita cu program prelungit nr. 13 din tatarasi(linga scoala 4) stie cineva ceva?meniu,personal,conditii?help,din toamna ma cam gindesc sa apelez la ea!

alison,mami de simonhttp://b3.lilypie.com/ouVHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by adoliana

Intr-adevar sunt multi copii in grupe la gradinita Sf. Parascheva , dar si eu cred ca merita sa te zbati pentru un loc acolo. Eu am copilul in grupa mijlocie , la aceasta gradinita, si pot sa-ti spun ca sunt tare multumita. Sunt multi in grupa este adevarat, nu au cum sa se ocupe poate de toti odata ca la gradinitele cu 10-15 copii in grupa, dar personalul este extraordinar, rezultatele copiilor se vad , pur si simplu, aproape saptamanal au spectacole in gradinita, mancarea este super, cadrele medicale chiar isi fac treaba...... Nu mai vorbesc de educatoare care desi au un numar de copii asa de ridicat in grupe, obtin niste rezultzte incredibile.Cursuri de esgleza, dansuri, calculatoare, in functie de preferinte, plus faptul ca este o gradinita frumoasa in adevaratul sens al cuvantului. Nu este monotona, desertul copiilor este de cele mai multe ori compus din fructe si produse de patiserie facute in laboratorul gradinitei, nu produse cumparate gen biscuiti , napolitane, etc...
Sigur ca sunt subiectiva, dar eu chiar sunt incantata.!


Multumesc Ana Maria. Am sa tin cont de parerea ta.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ritm_alert spune:

Ti se pare departe Gradinita Aki din Copou? Au grupe cu nr mic de copii (8-12 copii)si personal suficient:educatoare,profesor de muzica, profesoara de engleza de la Colegiul National.
Am fost anuntata ca din aprilie pot opta pt cursuri de inot ceea ce mi se pare extraordinar pt cei mici si de 2 ori pe saptamana vor petrece in parcul Expozitiei din Copou (cel special amenajat de primarie pt pici) cate 1 ora.

Daca vrei mai multa atentie pt copilul tau viziteaza-i...bafta maxima!

De ce sa nu ma zbat pt Cantemir? E vreo problema cu cresa asta?
Am inteles ca la Sf. Paraschiva sunt foarte multi copii si... cam greu sa se ocupe cineva de fiecare in parte. Speune-mi te rog mai multe daca stii.
Multumesc.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana895 spune:

Buna ziua,

Ma alatur si eu cautarilor pentru o gradinita buna in Iasi.
Baietelul meu va avea in septembrie 2008 - 2 ani si 7 luni.
As incerca sa il dau la gradinita, macar pentru program scurt, si dupa 3 ani sa ramana la program prelungit.

Stiti unde primesc copii sub 3 ani? Zona Bucium - Podu Ros?

Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Adriana si noi suntem in aceeasti situatie...e greu de gasit gradi care sa primeasca copii sub 3 ani...si noi tot aceeasi vrsta vom avea...eu am vorbit la Buna Vestire in spatele Moldovei...dar e ff scump ajunge cam 600 ron pe luna, mincare gatita nu catering...
E o idee buna cu gradi Aki, poate merg sa vb si acolo desi e ffff departe pt mine.


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

S-a mai deschis o gradinita pe aleea rozelor IRIS se numeste..inscrierile incep de pe 1 aprilie...au si un telefon 0332-102992. e pe linga liceul cantemir...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput