Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

gradinite in Iasi

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 11
iulia-stefy
iulia-stefy
mami de sagetutza mica...

Romania, IASI
4864 Mesaje
36 Prieten(i)
Trimis la: - 17/02/2008 :  13:16:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiulia-stefy Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulia-stefy un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hopes

Buna fetelor
Si eu am intrat in febra "gradinitei" ptr. ca din toamna aspiram la asa ceva
Am fost la gradinita din Cantemir insa nu mi-l primeste ptr. ca in sept nu va avea 3 ani impliniti el ii implineste in nov.
...
sunt in cautari

Cum ti s-a parut gradinita din Cantemir?

Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
l_carmen2003
l_carmen2003
membru senior

Romania,
3228 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 21/02/2008 :  15:33:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite l_carmen2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sincer, daca e sa te zbati pt o gradinita incearca la Sf. Paraschiva, nu pt cea de langa 23.. e chestie de personal si nu numai...

"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
iulia-stefy
iulia-stefy

Romania, IASI
4864 Mesaje
36 Prieten(i)
Trimis la: - 24/02/2008 :  15:01:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiulia-stefy Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulia-stefy un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by l_carmen2003

Sincer, daca e sa te zbati pt o gradinita incearca la Sf. Paraschiva, nu pt cea de langa 23.. e chestie de personal si nu numai...

De ce sa nu ma zbat pt Cantemir? E vreo problema cu cresa asta?
Am inteles ca la Sf. Paraschiva sunt foarte multi copii si... cam greu sa se ocupe cineva de fiecare in parte. Speune-mi te rog mai multe daca stii.
Multumesc.

Poze Stefy
adoliana
adoliana
nou venit

Romania, Iasi
73 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/02/2008 :  15:54:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adoliana  Trimite mesaj yahoo luiadoliana Adauga semn de carte la raspuns Trimite adoliana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Intr-adevar sunt multi copii in grupe la gradinita Sf. Parascheva , dar si eu cred ca merita sa te zbati pentru un loc acolo. Eu am copilul in grupa mijlocie , la aceasta gradinita, si pot sa-ti spun ca sunt tare multumita. Sunt multi in grupa este adevarat, nu au cum sa se ocupe poate de toti odata ca la gradinitele cu 10-15 copii in grupa, dar personalul este extraordinar, rezultatele copiilor se vad , pur si simplu, aproape saptamanal au spectacole in gradinita, mancarea este super, cadrele medicale chiar isi fac treaba...... Nu mai vorbesc de educatoare care desi au un numar de copii asa de ridicat in grupe, obtin niste rezultzte incredibile.Cursuri de esgleza, dansuri, calculatoare, in functie de preferinte, plus faptul ca este o gradinita frumoasa in adevaratul sens al cuvantului. Nu este monotona, desertul copiilor este de cele mai multe ori compus din fructe si produse de patiserie facute in laboratorul gradinitei, nu produse cumparate gen biscuiti , napolitane, etc...
Sigur ca sunt subiectiva, dar eu chiar sunt incantata.!

Ana Maria si Costin.
http://community.webshots.com/user/adoliana
alison
alison
citizen of D.C.

Romania, iasi
698 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/03/2008 :  19:23:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialison Adauga semn de carte la raspuns Trimite alison un Mesaj Privat  Reply with Quote
dar despre gradinita cu program prelungit nr. 13 din tatarasi(linga scoala 4) stie cineva ceva?meniu,personal,conditii?help,din toamna ma cam gindesc sa apelez la ea!

alison,mami de simonhttp://b3.lilypie.com/ouVHp2.png
iulia-stefy
iulia-stefy

Romania, IASI
4864 Mesaje
36 Prieten(i)
Trimis la: - 03/03/2008 :  21:57:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiiulia-stefy Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulia-stefy un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adoliana

Intr-adevar sunt multi copii in grupe la gradinita Sf. Parascheva , dar si eu cred ca merita sa te zbati pentru un loc acolo. Eu am copilul in grupa mijlocie , la aceasta gradinita, si pot sa-ti spun ca sunt tare multumita. Sunt multi in grupa este adevarat, nu au cum sa se ocupe poate de toti odata ca la gradinitele cu 10-15 copii in grupa, dar personalul este extraordinar, rezultatele copiilor se vad , pur si simplu, aproape saptamanal au spectacole in gradinita, mancarea este super, cadrele medicale chiar isi fac treaba...... Nu mai vorbesc de educatoare care desi au un numar de copii asa de ridicat in grupe, obtin niste rezultzte incredibile.Cursuri de esgleza, dansuri, calculatoare, in functie de preferinte, plus faptul ca este o gradinita frumoasa in adevaratul sens al cuvantului. Nu este monotona, desertul copiilor este de cele mai multe ori compus din fructe si produse de patiserie facute in laboratorul gradinitei, nu produse cumparate gen biscuiti , napolitane, etc...
Sigur ca sunt subiectiva, dar eu chiar sunt incantata.!

Multumesc Ana Maria. Am sa tin cont de parerea ta.

Poze Stefy
ritm_alert
ritm_alert
nou venit

Romania,
36 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/03/2008 :  19:45:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Ti se pare departe Gradinita Aki din Copou? Au grupe cu nr mic de copii (8-12 copii)si personal suficient:educatoare,profesor de muzica, profesoara de engleza de la Colegiul National.
Am fost anuntata ca din aprilie pot opta pt cursuri de inot ceea ce mi se pare extraordinar pt cei mici si de 2 ori pe saptamana vor petrece in parcul Expozitiei din Copou (cel special amenajat de primarie pt pici) cate 1 ora.

Daca vrei mai multa atentie pt copilul tau viziteaza-i...bafta maxima!

De ce sa nu ma zbat pt Cantemir? E vreo problema cu cresa asta?
Am inteles ca la Sf. Paraschiva sunt foarte multi copii si... cam greu sa se ocupe cineva de fiecare in parte. Speune-mi te rog mai multe daca stii.
Multumesc.

Poze Stefy
[/quote]
adriana895
adriana895
nou venit

Romania, Iasi
5 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/03/2008 :  12:29:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadriana895 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna ziua,

Ma alatur si eu cautarilor pentru o gradinita buna in Iasi.
Baietelul meu va avea in septembrie 2008 - 2 ani si 7 luni.
As incerca sa il dau la gradinita, macar pentru program scurt, si dupa 3 ani sa ramana la program prelungit.

Stiti unde primesc copii sub 3 ani? Zona Bucium - Podu Ros?

Multumesc anticipat.

Adriana
anymony
anymony
mami cu fetita frumusica

Romania, iasiIASI
1519 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/03/2008 :  17:42:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianymony Adauga semn de carte la raspuns Trimite anymony un Mesaj Privat  Reply with Quote
Adriana si noi suntem in aceeasti situatie...e greu de gasit gradi care sa primeasca copii sub 3 ani...si noi tot aceeasi vrsta vom avea...eu am vorbit la Buna Vestire in spatele Moldovei...dar e ff scump ajunge cam 600 ron pe luna, mincare gatita nu catering...
E o idee buna cu gradi Aki, poate merg sa vb si acolo desi e ffff departe pt mine.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Iubirea noastra Ioana-Catalina
anymony
anymony
mami cu fetita frumusica

Romania, iasiIASI
1519 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/03/2008 :  20:52:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianymony Adauga semn de carte la raspuns Trimite anymony un Mesaj Privat  Reply with Quote
S-a mai deschis o gradinita pe aleea rozelor IRIS se numeste..inscrierile incep de pe 1 aprilie...au si un telefon 0332-102992. e pe linga liceul cantemir...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Iubirea noastra Ioana-Catalina

Editat de - anymony on 28/03/2008 20:53:31
Pagina: din 11 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com