gradinite in Iasi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Din septembrie 2008, acum e ocupat, eu din martie as fi vrut-s-ar putea sa fie posibil doar daca renunta cineva...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Are cineva copilasul inscris la gradinitza " Sf. Parascheva" - grupa mica? Cum e? Cati copii sunt intr-o grupa?

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=17" target="_blank">Va place? votati!
nu va place, ignorati!


www.totsites.com/tot/iustin_si_teo/photos/g0" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,din toamna intram si noi in clubul gradinarilor:)))asa ca am si eu o rugaminte mare,imi puteti recomanda si mie niste gradinite cu program scurt(eventual si educatoare),m-ar interesa in special in zona Alexandru sau in apropiere!Multumesc anticipat!
pupicei

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutam mamicile!
Voi cautati gradinite, deci a-ti trecut de etapa cresa, dar ne puteti povesti si noua cite ceva despre experientele voastre de la cresa? Fetita mea e micuta, are abia 1 an si aproape 2 luni, dar din mai va trebui sa merg la servici si va trebui sa gasesc o solutie. Poate stie cineva ceva despre crese, educatoare, sa imi fac o idee ce ma asteapta. Noi stam in zona Podu Ros- Cantemir. Multumim
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Am auzit si eu ca undeva pe Splai ar fi o gradi care primeste si copii sub 3 ani, si e f buna...si pe mine m-ar interesa...ATENTIE!!!inscrierile la gradi au inceput deja....acum e perioada febr-martie...asa ca GRABA MARE!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna fetelor
Si eu am intrat in febra "gradinitei" ptr. ca din toamna aspiram la asa ceva
Am fost la gradinita din Cantemir insa nu mi-l primeste ptr. ca in sept nu va avea 3 ani impliniti el ii implineste in nov.
...
sunt in cautari

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunge spune:

Buna seara,
Este pentru prima oara cand experimentez acet mod de a comunica si de aceea iertate-mi fie stangaciile.
Dar, am spicuit printre discutiile provocatoare de aici si indraznesc sa va cer parerea... Intentionez sa deschid o gradinita in zona Bucium, daca sortii-mi vor fi aproape , poate in toamna aceasta . De aceea va rog , daca aveti sugestii le astept cu nerabdare, daca imi puteti recomanda educatoare care fac aceasta meserie cu pasiune, daca stiti un profesor de engleza cu experienta in lucrul cu micutii sau aveti vreo idee despre cum v-ati dori sa fie o gradinita pentru copiii vostri va rog , exprimati-o aici.
Multumesc pentru rabdare si fiti fericite pentru copiii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Bunge eu spun sa intri un pic si la sectiunea "Prieteni dintotdeauna", la "Iasule mandra cetate" si sa vezi ce-ti raspund fetele. Din punctul meu de vedere, (dar deja baietii mei sunt marisori, unul e in clasa a 3-a, celalt la grupa mare), cred ca in zona Bucium e binevenita o astfel de gradinita, caci in afara de cea catolica, nu mai e nici una in zona, si cum in ultimii ani s-a construit mult si sunt familii tinere, e foarte buna zona. a sa tre documentezi mai bine, ar fi bine sa mergi sa vizitezi gradinitele particulare din Iasi, sa vezi ce ofera si sa poti face comparatie sau sa aduci ceva in plus. Ca sa gasesti personal bun, trebuioe sa-l motivezi financiar...o educatoare de la gradintele de stat castiga multisor, daca au ceva vechime, grade, etc...
Daca vrei mai discutam pe PM, la un moment dat am facut un tur al gradintelor si pasrticulare si de stat, am mai aflast opinii ale parintilor, bineinteles ca parerile sunt impartite...

Pupici si Wk-end placut,
GAbriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ritm_alert spune:

multumesc pentru informatii.i-am vizitat si mi se pare f frumos amenajat.ce m-a incantat este ca pot sa-mi vad copilul oricand pe net ca au un sistem de supraveghere online, grupa cu nr redus de copii si cadre didactice dragute...va mai dau de veste cum decurg lucrurile.

quote:
Originally posted by carmenp

cred ca de aki vorbesti http://www.akiclub.ro/

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ritm_alert spune:

cand am poze de la gradinita aki din copou promit sa vi le arat.puiutul meu s-a acomodat dupa prima saptamana, la ora 17 cand merg sa il iau de la copii plange ca nu vrea acasa.nu credeam sa ajung sa se intample asta...

quote:
Originally posted by carmenp

cred ca de aki vorbesti http://www.akiclub.ro/

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...


Mergi la inceput