Gradinita Prichindel

Gradinita Prichindel | Autor: CristinaIon

Link direct la acest mesaj

Are cineva copilasul la gradinita Prichindel?

Noi am vizitat-o de curand si ni s-a parut OK dar dat fiind faptul ca ar fi a doua incercare mai bine mai intrebam o data.

Multumim

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

iarta-ma pentru raspunsul intarziat!

Baietelul meu este la gradinita Prichindel din luna mai, anul acesta, asa ca experienta mea este foarte scurta. Pana acum totul e ok. Dar asa cum stii si tu totul poate fi foarte diferit pentru altcineva.
Asa ca mai bine pune-mi tu intrebari iar eu iti voi raspunde detaliat.
Sunt convinsa ca stii ce cauti, mai ales ca am inteles ca deja ai avut o experienta neplacuta. Daca vrei poti sa-mi scrii pe PM.

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaIon spune:

quote:
Originally posted by Elag

iarta-ma pentru raspunsul intarziat!

Baietelul meu este la gradinita Prichindel din luna mai, anul acesta, asa ca experienta mea este foarte scurta. Pana acum totul e ok. Dar asa cum stii si tu totul poate fi foarte diferit pentru altcineva.
Asa ca mai bine pune-mi tu intrebari iar eu iti voi raspunde detaliat.
Sunt convinsa ca stii ce cauti, mai ales ca am inteles ca deja ai avut o experienta neplacuta. Daca vrei poti sa-mi scrii pe PM.

Ela



Buna si iti multumesc din suflet pentru raspuns. Asa cum am mai spus noi am patit-o o data si prin urmare suntem tare reticenti cu calitatea serviciilor si cu promisiunile facute, dar am convingerea ca cele cateva luni petrecute de baietelul tau la gradinita sunt mai mult decat relevante (noi ne-am dat seama ca ceva ---mai multe ---nu erau in regula la cealalta gradinita dupa numai 2.5 saptamani.

Din pacate noi plecam in concediu de maine si vom reveni in data de 9 Iulie si abia atunci imi voi putea accesa mailul.
Probabil ca ne vom vedea la serbarea de la gradinita in data de 8 Iulie ...Be piticul meu il cheama Mihnea Ionescu si actualmente este in grupa mijlocie a doamnei educatoare Ramona (sediul din spatele spitalului . Budimex). Am inteles de la doamna directoare ca incepand cu luna septembrie il va muta la noua grupa mijlocie (are 3.5 ani) la o doamna educatoare ce are acum grupa mica.
Daca ai putea sa-mi dai cateva detalii despre doamnele educatoare si despre progresele observate la piticul tau dupa cele cateva luni de gradinita, cred ca mi-ar mai veni inima la loc.
Sincera sa fiu in cele doua zile petrecute la gradinita mie mi-au facut o impresie buna dar stii cum este, trebuie putin mai mult.
De asemenea daca ai observat vreun aspect negativ ti-as fi recunoscatoare daca mi l-ai semnala ca sa pot fi atenta.
Iti multumesc din suflet pentru mesaj si sper sa ne cunoastem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Iarta-ma pentru raspunsul intarziat!!!
Baietelul meu, pe care il cheama tot Mihnea!!!, a plecat in vacanta la bunici din 2 iulie...asa ca nu a participat la serbare...si nici nu prea m-am gandit la gradinite...
El a fost tot la grupa lui Miss Ramona, dar ca si al tau va trece la grupa mijlocie (si el are 3 ani juma)! Mie mi-a placut de Ramona...dar asta e...Pe noua educatoare am cunoscut-o putin, si Mihnea a petrecut ceva timp cu ea mai ales dimineata, pana ieseau copiii de la micul dejun.
Mihnea al meu nu sta decat programul scurt asa ca nu prea pot sa-ti dau informatii privind mancarea, somnul etc.
Ramona mi-a zis ca baiatul meu nu participa deloc la grupa (deh, era nou venit si mai micut ca ceilalti) dar cand il intreba stia tot ce s-a discutat. Si de asemenea, ne-a surprins placut prin faptul ca dupa cateva saptamani stia cateva cantece in romana si unul in engleza (ale carui cuvinte le pronunta perfect!).
Dupa ce am citit atatea experiente neplacute pe care le-au avut altii la gradinite sunt foarte sceptica ca totul va fi minunat! dar pana acum nu am avut ce sa comentez.
Oricum, imi pare bine ca o sa fim "colege de grupa"!! Eu plec in concediu de maine si ma intorc doar pe 10 septembrie...reluam atunci discutia, bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Buna, desi nu mai sunt de actualitate inf mele (acum suntem in clasa 2-a)totusi vreau sa-ti spun ca am fost multumita de gradinita, noi am avut-o ca educatoare pe Miss Oana dar in general mi-a placut cum se ocupau de ei, Lia a mers la bazin (chiar si iarna si nu a racit) nu am avut probleme cu alimentatia, facea franceza si engleza insa e adevarat ca eu nu insistam si acasa iar acum este la Sc 79 si a facut fata excelent cu "bagajul" de la Prichindel ca si cativa colegi de-ai ei de scoala care merg si in prezent la afterschool la Prichindel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaIon spune:

Buna,

multumesc frumos pentru raspuns. Din pacate plecam si noi cu piticul la mare din 13 septembrie si pana pe 24. La intoarcere va merge cu siguranta la gradinita. Speram din tot sufletul ca asteptarile fata de calitatea serviciilor sa ni se confirme.
Cu siguranta ne om intalni la gradinita si vom mai putea schimba impresii.
Am aflat numele noii educatoare - Ana Maria.

Concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaIon spune:

Multumesc frumos pentru raspuns.

Ma bucur mult sa aud ca ai fost multumita de srviciile gradinitei si mai ales pentru faptul ca s-au vazut si ceva rezultate.

Sper ca dupa 3 ani de gradinita (pe care sper sa nu mai fim nevoiti sa o schimbam) sa pot vorbi numai in cuvinte frumoase despre aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamalina spune:

Gradinita este Prichindel sau Prikindel???

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Mamalina sunt 2 gradinite diferite.la asta de care e vba aci vreau sa-l inscriu si eu pe David, dar nu l-au primit ptr ca e prea mic si nu face la olita.
am o verisoara cu fetita la miss Ana si e tare incantata de ea.pe ea au primit-o anul trecut chiar dc facea kk in pampers. acu s-a schimbat directoarea si asta nu primeste kkciosi.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

M-am uitat pe site la cea cu k si arata mai bine,darnu are pret trecut.e de studiat.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaIon spune:

Draga Miri_b cred ca ar trebui sa vorbesti mai intai cu Dna directoare Gabriela Antonie si apoi cu una dintre educatoare. Din cate stiu eu nu s-a schimbat directoarea doar ca a fost in concediu. Sfatul meu ar fi sa te duci direct la gradinita sa vorbesti cu ele. Ce pot sa iti spun este ca acum au doua grupe mijlocii si o grupa mica si probabil se gaseste un loc si pentru piticul tau. Daca ai nevoie de vreun numar de telefon te rog sa imi spui.

Mergi la inceput