despre cercetasi

despre cercetasi | Autor: tora97

Link direct la acest mesaj

ce stiti despre cercetasi? ce este cercetasia? cum se ajunge cercetas? mi as dori cit mai multe informatii... ma puteti ajuta?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Tora, ai cautat pe net? Ca au mai multe site-uri. Eu am gasit mai multe cautand dupa "Cercetasii Romaniei".
Ai vazut si tu ieri emisiunea lui Cristi Tabara despre cercetasi?

Copiii bonei mele sunt la cercetasi, daca vrei o intreb amanunte specifice, daca nu gasesti ce te intereseaza pe net.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am fost, da` m-am lasat. Asta acu` vreo 14 ani. Eram in organizatie, "sefii" erau italieni, toate astea in cadrul bisericii catolice din Oradea. Nici nu stiu daca mai functioneaza. Cu ocazia asta mi-ai reamintit si am sa ma informez si eu.



Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si eu am fost, vreo 5 ani, in liceu si in anul 1...si a fost o experienta superrrr!
eu am ajuns la ei prin niste prieteni....

revin mai incolo cu info, ca acu's la joaca


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)
Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"
**teamu' care a facut buildingu' la Moeciu**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Cica cercetasii sint o armata de copii imbracati ca niste idioti sub comanda unui idiot imbracat ca un copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

am sa mai caut si pe net.. dar mi ar prinde bine informatii direct de la voi...
nu, nu am vazut emisiunea, am auzit de ea si probabil de aici mi a "sticlit" ideea!

gabitza, intreab o pe bona te rog.. si pe toti ceilalti, care ma puteti ajuta sint cu ochii cit farfurioarele de cafia!!!

cu multumiri multe,

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Si eu am fost o perioada, demult si mi-a placut ft ft mult. Se bazeaza pe niste reguli de viata, de echipa, de bun simt, de munte. Erau excursii multe pe munte, echipe din toata sub "tutela" bisericii greco catolice. Am invatat chestii ft interesante de viata si oamenii erau ft de gasca.
Acum am intalnit in tren 2 tineri cercetasi, dar mi s-au parut ok ca oameni si bun simt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

v am urmat sfatul si am cautat pe net... concluzia este ca ce site uri am gasit, inclusiv cel oficial, sint ff prost organizate. Astfel incit nici pina acum nu am intrat in contact cu nimeni, nimeni nu mi a furnizat nici o informatie, nici macar simpla informatie de cum poti deveni cercetas!
So, revin tot la voi, poate cumva aveti/aflati oaresce informatii!!!

Cu multumiri si pupici,

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu_s spune:

Salutari,

Da, e ceva extraordinar sa fii cercetas. In cercetasie am invatat o gramada de lucruri noi si benefice, sa fiu mai deschism sa lucrez in echipa si multe multe altele.

Pentru detalii asupra inscrierii, contactati cu incredere contact@scout.ro , site-ul national fiind in plina restructurare.

Si pentru cei care vrei sa vedeti cam ce ar insemna cercetasia, va invit sa urmariti un fragmnet din emisiunea lui Cristi Tabara aici:

http://www.protv.ro/stiri/divertisment/te-vezi-la-stirile-pro-tv-cercetasii-visul-unei-lumi-mai-bune.html

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

revin... cei ce au fost cercetasi... va rog sa mi dati m multe detalii despre viata de incepator.. ce activitati ati facut in primele luni (cred ca nu ati plecat direct in camp uri)sint grupati pe virste, sau sint de a valma; se plateste vreo taxa, au "sedinte" cum se intilnesc, etc. amanunte dintr astea!

multumesc

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

quote:
Originally posted by xenocid

Cica cercetasii sint o armata de copii imbracati ca niste idioti sub comanda unui idiot imbracat ca un copil


ori sint niste copii care invata sa pretuiasca natura si drumetiile, sub indrumarea unor adulti care stiu sa le arata cum sa se descurce in aer liber fara prea multe resurse.

mie mi se pare o alternativa excelenta la jocurile video

Mergi la inceput