Cine-i nascut in '75 sa ridice mana sus!

Cine-i nascut in '75 sa ridice mana sus! | Autor: emanuele4u

Link direct la acest mesaj

Sunt nascuta in ianuarie '75 ( ploiesteanca de felul meu, am stat o vreme prin Targoviste , apoi in Bucuresti pe timpul facultatii, dar m-am intors la vechea mea iubire.). Cine mai e nascut in acelasi an cu mine?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

Eu - 14.ian.1975,Buc.,casat., am un baiatel de 2 ani.

Incantata de cunostinta!


" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ".

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Buna dimineatza Florentza..placerea e de partea mea. Eu sunt nascuta pe 25 ianuarie, intre 2 zile mari ( eh..una nu mai e de actualitate, dar a fost o mare perioada ;)Sa-ti traiasca baietelul ( e mai mare decat Amy a mea cu 3 luni), sa ne bucuram de ei si ei de noi!

La Multi Ani tuturor copilasilor de 1 Iunie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Si eu tot 14 ianuarie 1975 in Bihor, acum stau in Bucuresti si astept un bebe peste 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Si eu! Sunt nascuta pe 5 februarie 1975. Locuiesc in Iasi si am un baietel de 5 ani si 8 luni. Ma bucur sa va cunosc! Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

Buna fetelor

Lorikay - in aceeasi zi, luna si an cu mine !!! wow ...la ce ora ?...eu, 19.25 ...tu?

Emanule4u - sa te bucuri de fetita si sa nu ne dezamageasca cand vor fi mari ...ca se cresc asa de greu, facem atatea sacrificii pt ei ...(vb asa, pt ca stiu un caz si nu as vrea sa mi se intample).

Fetelor, sunt necajita, am inima cat un purice...azi a cazut Alexandru rau, pe spate, a dat cu capul de ciment.Alerga pe o alee si la un moment dat , aleea era blocata cu o sfoara legata de 2 copaci paraleli.El nu a obs. a venit cu gatul in ea si la trantit pe spate.A plans f mult si f rau ...s-a speriat ...are o leziune rosie la cap.Am fost cu el la 2 medici, la un chirurg - acesta a zis ca nu crede ca a patit ceva - nu are semne rele - voma, febra etc. - dar sa-i facem o radiografie la Municipal. Acolo,la Municipal, neurochirurgul a zis ca daca in primele 2 ore de la incident nu a prezentat un simptom ingrijorator nu este cazul pt o radiografie, nu are ce sa se vada ( mi-a dat sa-i dau nurofen 2 zile si mi-a zis sa-l supraveghez si daca apare ceva, atunci facem radiografia ) - el este la bunici acum .Of,Doamne ! sper sa fie bine.
Va pup.Noapte buna!


" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ".

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Si eu sunt prezenta! 20 februarie 1975.
Ma numesc Cristina si am un baietel Marius Alexandru, care tocmai a implinit 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Buna dimineatza !
Lorikay iti urez nastere usoara si sa ai un bebe sanatos! Stii deja daca e fetita sau baietel?
Florentza, multumesc pentru urari..sa dea Doamne-Doamne ca toti parintii sa ne bucuram de copiii nostri si sa nu ne dezamageasca.
Imi pare rau sa aud ce s-a intamplat cu baietelul tau ieri, sper sa nu ai motive de ingrijorare. Din cate stiu si eu, e adevarat ca daca nu prezinta simptomele mentionate de tine ( greatza, varsaturi, somnolenta, pierderea echilibrului) nu sunt motive de ingrijorare. Cum e azi? Sper sa ne dai vesti bune.
Criss75 ( Cristina) bine a venit in randurile noasrtre! Sa-ti traiasca baietelul! Asteptam poze cu el ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by emanuele4u

Criss75 ( Cristina) bine a venit in randurile noasrtre! Sa-ti traiasca baietelul! Asteptam poze cu el ;)




Merci.
Va pun acum niste poze cu Alex.
http://new.photos.yahoo.com/br_cristina30/album/576460762316222299

http://new.photos.yahoo.com/b_criss75/album/576460762395462289

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

Emanuele4u - am vb putin mai devreme cu mama si mi-a zis sa stau linistita ca Alexandru este bine, vioi.E prima lovitura (serioasa)la cap si ne-am speriat f rau - in rest a cazut ca orice copil, dar ca asta nu a fost niciuna...

Criss75 - m-am uitat la poze (pe fuga)- maine are sor'mea botez lui bb si trebuie sa plec la coafor - imi place Alex, este un copil frumos, imi place si tunsoarea lui mai mare, eu l-am tuns mereu f scurt sau la cheliuta (de vreo 4 ori), o sa-i las si eu parul mai maricel ca mi-a placut la a-l tau ... as putea spune ca putin se aseamana la figura .Mi-e imi place si tunsoarea bross pt baietei, ii aranjeaza ...Cati ani are Alex ?
Va pup si mai vb. Cred ca pe luni...

A apropo' - torturile si pateurile erau facute de tine ? Esti priceputa.Felicitari! Poate ne dai si noua o reteta, buna si usoara daca se poate , pls!
pup


" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ".

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by florentza

Criss75 - m-am uitat la poze (pe fuga)- maine are sor'mea botez lui bb si trebuie sa plec la coafor - imi place Alex, este un copil frumos, imi place si tunsoarea lui mai mare, eu l-am tuns mereu f scurt sau la cheliuta (de vreo 4 ori), o sa-i las si eu parul mai maricel ca mi-a placut la a-l tau ... as putea spune ca putin se aseamana la figura .Mi-e imi place si tunsoarea bross pt baietei, ii aranjeaza ...Cati ani are Alex ?
Va pup si mai vb. Cred ca pe luni...

A apropo' - torturile si pateurile erau facute de tine ? Esti priceputa.Felicitari! Poate ne dai si noua o reteta, buna si usoara daca se poate , pls!
pup


" Femeia se realizeaza prin casnicie si devine fericita prin maternitate ".

Florentza



Merci, Florenta.
Alex are 4 ani, i-a implinit pe 11 mai, si e un dulce. Am sa mai pun si alte poze. Si mie imi placea cum ii statea cu parul mai lung, de fapt anul trecut inainte de a merge la cresa l-am tuns dar avea niste bucle ca de fetita. In iarna aceasta i-am lasat din nou parul sa creasca insa nu i s-a mai incretit asa ca acum e tuns scurt, dar e dulce si asa, ii ies mai bine in evidenta ochisorii negri.
Torturile si prajiturile le-am facut eu, am facut chiar si azi un tort si niste cornulete oentru ca asteptam musafiri. Si nu sunt chiar atat de priceputa, intra putin pe culinar si vezi acolo nu torturi ci adevarate opere de arta.
Sa-ti traiasca nepotelul si distractie placuta pe maine.

Mergi la inceput