Azoospermie - cap 7 -

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi cum a fost? Sper ca vei intra repede pe aici ca sunt tare curioasa.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Pisiiiii????? Ce vesti ne aduci????? Hai cu unele bune de tot!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Fetelor, vesti super de la Pisix.Ea nu are acum net si ,cu acordul ei,va dau eu vestea: a facut sotul biopsia siiiiiiii......are !!!!! Toata operatia a durat 10 minute,sotul se simte foarte bine,a congelat gigeii gasiti... asa ca...fetelor exista speranta si pentru cele cu azoo!!!!O sa dea ea mai multe detalii cand va reusi sa intre.Bravo,Pisix,felicitari!!!!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nusy, super veste ne-ai dat!Felicitari Pisix!Sa dea Domnul sa reusiti sa aveti propriul vostru bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Felicitari Pisi ! Super vestea. Acum cat timp asteptati pana la FIV? Cum a fost operatia? L-a durut pe sot? Te pup si te asteptam.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Drage azoogirls, pentru noi vestea data de Pisix este o mare speranta.Din toamna cred ca vom incerca primul Fiv concomitent cu biopsia testiculara.Mai mult ca sigur ne vom indrepta spre Giulesti.Va pup dulceNusy, Miki,Pisix,vrembebe, Copilutzu si toate celelalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor ...plutesc ! ...
Suntem atat de fericiti incat ni se pare ca tot Universul sarbatoreste bucuria noastra. Am inceput sa ne facem planuri ...vise ...sa impartim calitati si defecte viitorilor nostri puisori: sa aiba ochii ca mami, sa fie inalt ca tati, vesel ca mami, descurcaret ca tati, nasu' ca mami ...dinti frumosi si sanatosi ca ai lui tati, etc

Ieri am plans imbratisati de un milion de ori si cred ca pana la momentul "doua liniute" va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra.
Si lui Damian i-au dat lacrimile cand ne-a vazut plangand in hohote dupa ce am primit vestea.
In ciuda procedurii destul de dificile totul a decurs impecabil, sincer nici nu ma asteptam sa iasa asa bine !

Sa va povestesc: miercuri la ora 7 dimineata a trebuit sa fim la Panduri sa-i facem formele de internare sotului meu. Desi ma gandeam ca va fi oribil, toata lumea a fost draguta si totul s-a terminat in doua ore ...
Ieri lucrurile au avut un traseu foarte alambicat: la ora 7 eu trebuia sa fiu la Giuli sa iau mediile (niste borcanele cu un lichid caldut) pe care trebuia sa le duc la temperatura corpului la Panduri.
Tot la 7 sotul meu trebuia sa fie la panduri sa se pregateasca de operatie. Era foarte dificil de prognozat cum vom intra pt ca numai daca nu intervenea o operatie grava putea prinde sala de operatie unde putea sa-i faca anestezie generala, altfel facea rahie si cine a mai facut asa ceva stie ce naspa e...
La Giuli dr. Cocei nu era la ora aia dar imi promiseese ca-mi lasa pregatite borcanelele.Am tras un mare stres ca uita sa o faca, mai ales ca ea a venit in Romania in noaptea trecuta, a aterizat pe la 3 dimineata.
Dar la Giuli toata lumea stia ca vin si era pregatita pt noi (foarte placuta surpriza).
Am luat mediile si am fugit la Panduri pt ca sotul meu sa poata intra in operatie.
Slava Domnului, am prins sala libera (ideea era ca nici nu putea mai repede pt ca nu trebuia sa ajung la Giuli mai repede de 8.30 cand ajungea dr. Cocei) deci potsa va spun ca toate s-au sincronizat atat de fericit incat la 8:45 aveam borcanelele umplute.
Acum chiar ca trebuia sa le tin la o temperatura ok si sa ajung foaaarte repede la Giuli. Desi era trafic nebun am luat-o pe contrasens si am facut alte nebunii si in 10 min am fost acolo.
DrCocei era acolo ...pregatita, asa cum ne promisese. M-a rugat sa astept 40 de min ca sa imi dea marea veste si sa facem actele daca urma sa fie o veste buna.
Insa nu-l vazusem pe sotul meu iesind din operatie asa ca i-am spus ca ma intorc in 40 min. S-a mirat ca prefer sa alerg asa dar credeti-ma ca numai la barbata-miu ma gandeam (are o fobie legata de anestezii, a vazut numai cazuri de oameni care mureau din cauza anesteziei si era terminat). Asa ca voiam sa-l vad Ok.
Am fugit iar la Panduri si desi teoretic operatia se terminase de ceva timp el nu era in salon. M-am speriat ingrozitor si am inceput sa fug ca nebuna spre sala de operatii. In drum m-am intalnit cu dr Damian foarte senin care m-a intrebat cald "Cum e ?" Eu am crezut ca ma intreaba de sotul meu si am innebunit ca el nu stie nimic de el, el de fapt ma intreba de MARELE RASPUNS. I-am zis ca nu stiu, ca ma voi intoarce la Giuli mai tarziu. Mi-a spus ca pe sotul meu l-au mai tinut acolo sa se trezeasca ...M-am bucurat, ma asteptam sa-l vad iesind pe picioare...
Cand ajung acolo tocmai ma chema baiatul care ducea/scotea pacientii de/la operatie (ii dadusem niste banuti ca el avea acces acolo si putea sa ma tina la curent) si mi-a zis ca-l scoate. M-a chemat complice in lift si ...il vad pe barbata-miu livid, pe targa, cu ochii inchisi.
Am paralizat...L-am prins de mana si a deschis ochii asa senin si m-a intrebt "cand intu in operatie? " Dragul de el, a prins brusc culoare cand a aflat ca scapase ... Nu l-a durut nimic si nici acum nu-l doare. Nu a avut greturi, ameteli ...la 12 ieri am si plecat din spital.
Evident, l-am pupat pe barbata-miu, l-am instalat in patut, am chemat asistentele sa-i faca niste calmante preventiv, i-am pus telefonul in mana si l-am rugat sa doarma pana ma intorc cu vestea.
Am fugit deci iar la Giuli. Dr Cocei ma astepta ... m-a invitat sa stau jos si m-am speriat... Credeam ca urmeaza o veste proasta dar ... a fost una extraordinara.
Sincer am izbucnit intr-un plans in hohote de se uita toata lumea la mine ca nu intelegea ce am patit. Dar era usurarea cand dupa 3 ore care mi s-au parut 30 totul era nesperat de bine: sotul meu era bine-sanatos iar noi urmeaza o data si-odata sa avem copiii nostri...

Voiam sa va zic ca Dracea/ Damian/Cocei e o echipa pe cinste, tineri, inimosi, profi, entuziasti si implicati.
In octombrie ne-am propus sa facem ICSI, asa cum ii spuneam dr Dracea, ar iesi Racusor sau Leut (copilutzu azi ti-am furat diminutivele :-)))).

Fetelor va multumesc mult pentru urari, sincer voi ati fost singurele care mi-ati tinut pumnii si singurele cu care pot impartasi extazul in care sunt acum, pt ca ...numai voi stiti.
De asta am si rugat-o pe nusy sa scrie de vestea mea mare.
In plus, voiam sa va reinvii speranta si voua. Asta imi doresc foarte mult...

Va pup cu mult drag si cu multa speranta.
Na ca plang iar ...dar sunt lacrimi de fericire !!!

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

pisix - super veste!!!!! intradevar ne dai sperante tuturor!!!!! sa va iasa un rac sau un leu.... sau poate 2 raci sau 2 lei, na' acuma cum vreti si voi!!!!!!
pe toate fetele!!!! si un in cinstea viitoriilor pisoi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi am citit mesajul tau cu ochii plini de lacrimi.Ma bucur tare mult pt voi si sa dea DD sa apara leutzii si racusorii in curand.
Acum te bombardez cu cateva intrebari:
Damian a spus dc are voie sa conduca sotul tau imediat sau tb sa stepte cateva zile. Nu l-a durut chiar deloc dupa operatie? Cati gigei a gasit si cat de mobili sunt?
Nu am inteles de ce a tb sa faca biopsia la Panduri si nu la Giuli. Mickey D la Giuli a facut Biopsia. Eu nu am carnet si deci dc ar tb sa fug intre spitale nu vad cum as putea face. Imi tb un sofer care sa cunoasca strazile Buc f bine si care sa fie o pers de incredere.
Imi pare bine ca iti place de ac echipa si iti doresc mult noroc in continuare.
Vad ca ac capitol e cu multe vesti bune.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Pup familie de pisoi fericiti!!!
Ma bucur ca ati scapat!!!!
Sa va ajute Dumnezeu si sa va tina in continuare in palma Sa.
Sa va mearga super bine in continuare si pisoii sa vina cat mai curand.

Io plec la mare in noapte asta .
Ne "revedem" curand!!!
Va pup

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput