Ai nostri, ca brazii ! - ian-feb 05 (45)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Amaya,am vazut si eu pozele cu piticii tai,tare dulci sunt amandoi.Seamana foarte mult intre ei si au zambetul tau,asa e?Sa fie sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Crinutza,prin Liban ce sa fie,razboi si bombe capcana ca de obicei.Nici nu ma mai uit la tv,mai imi zice jupanul din cand in cand ce s-a mai intamplat.Cam la 2 zile explodeaza o bomba pe undeva,au gasit o bomba pe o plaja publica,cu ceas,setata sa explodeze la 11.30 am,deci exact cand e multa lume.Au mai gasit alta bomba la un sirian care vindea fructe ambulant,pe o chestie ca o tava mare pe roti,au mai gasit un tir plin de armament si lista continua.Suntem oarecum blocati in zona noastra,desi acum 2 saptamani a fost o bomba si aici,nu departe de noi.Sperante sa se termine repede si cu bine nu prea am.Dar e inca ok,se poate sta inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Shobo,felicitaaaari!!!!!!!Sa va fie cu noroc si sarcina usoara !Ce ma bucur cand vad noi puiuti la orizont!Tot la Tutunaru ,nu?

Amaya,ma bucur ca ai scris!Doamne ce repede trece timpul!

Ubi!Mai da e adevarata povestitoare!Oricum ea a stat tot timpul f bine la capitolul vorbit!

Lavinia!Doamne ce povestesti!Te calesti in fiecare zi!

Va pupam!eu ca de obicei in criza de timp!

Androix!Bine ai venit pe la noi!



http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by BESTUTZA
Androix!Bine ai venit pe la noi!



http://community.webshots.com/user/BESTUTZA



Va citesc frecvent, ca-mi sunteti dragi, cu tot cu puii vostri, inca din 2005 cand urmaream infrigurata cum nasteti una dupa alta; ma "documentam" sa stiu ce ma asteapta si pe mine

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

quote:
Originally posted by Androix

quote:
Originally posted by BESTUTZA
Androix!Bine ai venit pe la noi!



http://community.webshots.com/user/BESTUTZA



Va citesc frecvent, ca-mi sunteti dragi, cu tot cu puii vostri, inca din 2005 cand urmaream infrigurata cum nasteti una dupa alta; ma "documentam" sa stiu ce ma asteapta si pe mine




Atunci iti urez si eu bun venit printre noi,desi eu nu-s chiar veterana pe aici.

Si ca tot va povesteam azi ce pe aici,s-a mai intamplat inca o data si astazi,o asasinare,din lungul sir de asasinari care se intampla de la uciderea lui Hariri incoace.

Natalia si-a bagat o stafida in nas,nu stiam ce imi tot arata ca o doare nasul,eu ca toanta i l-am sters cu servetelul.Mai tarziu am luat-o in brate si am vazut ceva in nasul ei,am zis ca sunt ceva muci,aratau galbeni(stafide aurii,deh)si am dus-o la baie sa-i spal nasucul.Cand trag de nas,fata urla,si simt ceva tare,mai trag odata,iese stafida deja umflata...


Dimineata s-a urcat cu un scaun la oglinda si a furat strugurelul meu si a scris pe usa de la balcon cu el,am mai salvat jumate din strugurel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Lavinia - waaa...stafide in nas, ce-i duce mintea fratioare...bine ca a fost ok si ai vazut la timp. Doamne ce ne mai povestesti. Pace va doresc.

A, sa va mai zic din perlele lui fiica-mea. Imi zise aseara: mami, la bunica in parc e statuia lui nenea Ovidiu, nenea Leonardo (ma rog, e Leonard tenorul) si Baba de la viacea. Io zic: cine mami?. Ea: Baba de la viacia. Ce baba mami? Si ea repeta mere faza cu baba. Eu o intreb: statuia aviatorilor? - ca parca imi sunase viacia - aviatia, dar nu era....Era Barbu Delavrancea. Dupa ce am reperat personajul parca incep sa aud mai clar de la ea Barbu si nu baba...

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

am intrat rpd, pe fuga mare ca am treaba multa azi la birou ca ieri n-am fost si maine plecam in vacanta.. si mai am de aranjat destule.
cand ma intorc, in iulie voi face oficial anuntul si la birou.

multumesc tuturor de felicitari si aici si cele primite pe mess!

deocamdata imi e f bine, sper sa nu se schimbe cumva.. ma rog, nici nu prea am timp sa remarc cum imi e asa clar cu Codrin care mai nou imi e frica sa nu ma loveasca in burta... el cam sare pe mine asa... si ma pupa toata ziua..

nu stiu ce are, cred ca simte el ceva ca de cateva seri iar vrea sa stau cu el in camera pana adoarme si stau, ce sa fac... insa acum mi-am intins o patura pe jos, pun o perna si ma asez acolo. si iarasi de cateva ori bune a venit sotul sa ma ia ca adormisem si eu cu el

Erica, tu cum procedai cu baiatul de 2 ani si burtica cu Ruxi? astept ceva idei de la tine, pliz. mai ales ca uneori Codrin vrea si in brate si la 15,4kg cat are el nu ma mai vad prea mult timp sa-l iau... de fapt il iau asa pe sold... insa mi se pare f greu deja.
dim la 6 cand isi bea laptele vrea sa-l iau si pe el pe patura jos langa patul lui unde stau eu si mai doarme o ora langa mine asa... altfel daca il pun in pat la loc nu mai doarme.. nu zic ce frica imi e sa nu ma loveasca in burta ca el se cam zbate ceva pana adoarme si uneori si prin acel somn de o ora. . de obicei ma intorc cu spatele la el dar si eu adorm si deh, cine stie daca nu ma intorc la loc .

Androix, multumesc frumos! sa-ti traiasca minunile!
Ubi, ce dragalasa e Alex!!! mamamia, dar cat vorbeste! Codrin inca nu sare cred de 10-15 cuvinte.. in niciun caz propozitii, numai subiecte.
Bestutza, cum as putea sa nu merg tot la dr meu preferat?
s-a bucurat si el f mult cand a aflat si a vazut ca tot la el am venit . desi este pana peste cap de ocupat..

v-am pupat

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 5 sapt (DPN 18 febr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Shobo, eu m-am riscat si l-am ridicat pe Eric aproape pana-n ultima luna, pt ca erau manevre inevitabile:urcat/coborat din masina cand mergeam singura, cand traversam strada, pe scaun etc. Nu te-as sfatui totusi sa faci la fel. Si eu m-am stresat sa-mi feresc burta de picioarele lui Eric (dormea cu noi si mai primeam cate-un ghiont).
Dar m-am straduit sa nu se simta indepartat -il chemam la mine in brate cand stateam in pat/pe fotoliu, gaseam eu o pozitie buna pt amandoi si ii povesteam ca acolo in burtica creste un bebe... cand va creste destul, doctorul il va scoate afara si va fi fratiorul/surioara lui drag/a. El nu mai avea rabdare si ma tot intreba cand iese bebe, vorbea cu el, ma pupa pe burta (am si o poza haioasa cu Eric pupandu-si surioara din burtica mamei...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Androix bine ai venit!! sa-ti traisca puisorii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Erica draga, cred ca ma asteapta acelasi lucru caci eu sunt de la 5:30 singura cu C pana vine tati pe la 8.. asta e, ma rog sa fie bine! iar ora aceea dim vad eu cum fac.. imi pun in cap sa stau doar cu spatele la el. atat de mult ii place sa stea cu mine asa dim.... este ceva super!

merci mult

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 5 sapt (DPN 18 febr)

Mergi la inceput