Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Acte necesare inscriere la gradinita

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

roandre
roandre
stiam c-o sa reusesc...

Donator desprecopii.comDonator Teodora

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

3075 Mesaje
2 Prieten(i)

Trimis la - 24/05/2007 :  00:19:06 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui roandre  Trimite mesaj Yahoo lui roandre Adauga semn de carte la mesaj Trimite roandre un Mesaj Privat  Reply with Quote

Acte necesare inscriere la gradinita

Intrebarea mea de fapt se refera la adeverinta de salariat. Trebuie neaparat trecut salariul? Salariu fiind confidential mi se pare aberant sa fie obligatoriu sa-l stie doamna directoare de la gradinita X.
Si daca sunt in CIC pt bb2, ce trebuie trecut in adeverinta?

Multumesc!

Mihaela ,Robert Andrei 20.01.2007 si Alexia- Maria 26.08.2004
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
LiliaToma
LiliaToma
fara norma la vorba

Donator Teodora
 Romania, Bucuresti, Berceni
2616 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 24/05/2007 :  09:03:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui LiliaToma  Trimite mesaj yahoo luiLiliaToma Adauga semn de carte la raspuns Trimite LiliaToma un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu pentru cresa am dus adeverinta de salariat a sotului, simpla, fara a spune salariul. Iar in cererea de la ei, unde mi se cerea sa specific salariul, am scris confidential.
Daca esti in CIC, poti duce o adeverinta tot de la serviciu de la tine, ca esti angajata lor( am folosit asa ceva pentru alta problema, dar tot pentru a demonstra ca e angajat(la noi a fost tati in CIC))
Consider, ca pana la urma, important este ca prin aceste adeverinte sa aratam ca avem un venit si ca asigurarile ( cel putin a unui parinte) sunt platite.
Daca vrei, am pe pc, modelele acestor adeverinte.

Lilia si Amelia(26.09.2004)

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
danis
danis
membru junior

Donator proiect ursici
 Romania
1098 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/05/2007 :  12:23:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danis un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetita mea este la a doua gradinita (am schimbat ca ne-am mutat) si niciodata nu am dus adeverinte de salariu (cu nivelurile salariilor), ci DE SALARIAT - care dovedesc ca esti angajat undeva si deci platesti dari la stat; niciodata nu ni s-a cerut adeverinta cu "nivelul"

iar ca esti in CIC tu sau sotul nu are relevanta pentru inscrierea la gradi, din punctul de vedere al angajarii esti tot angajat...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
roserb
roserb
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2034 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/05/2007 :  12:32:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroserb Adauga semn de carte la raspuns Trimite roserb un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi stiu ca anii trecuti (pentru ca directoarea a insistat ca vrea adeverinta de salariu, probabil ca sa stie daca poate solicita fonduri au ba!)am folosit o formulare de genul- salariul este de peste x mil lei (x sa fie cat mai mic, de ex 10)

Roxana

POZE CU PITICII
roandre
roandre
stiam c-o sa reusesc...

3075 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 24/05/2007 :  13:07:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui roandre  Trimite mesaj yahoo luiroandre Adauga semn de carte la raspuns Trimite roandre un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc fetelor pt raspunsuri...
Roserb, buna formularea ta.

LiliaToma, mi-ar fi de folos modelul de adeverinta pe care il ai tu. Vorbim pe YM cand te vad online.

Deci dc sunt in CIC tot de la serviciu iau adeverinta. Singura buba cu CIC-ul este la gradi unde mi s-a spus ca asa cum stau cu un copil acasa pot sta si cu amandoi...ca nu sunt locuri...hmmm

roserb
roserb
membru matur

Donator desprecopii.com
2034 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/05/2007 :  15:35:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroserb Adauga semn de carte la raspuns Trimite roserb un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roandre
Singura buba cu CIC-ul este la gradi unde mi s-a spus ca asa cum stau cu un copil acasa pot sta si cu amandoi...ca nu sunt locuri...hmmm

Ei na, alta minune, de asta chiar n-am mai auzit pana acum.
Sincer vorbind, nu cred ca e legal sa puna astfel de "clauze". Eu cat am stat in CIC cu baietelul nu m-am lovit de chestia asta, e drept ca acum doi ani nu era nici problema cu locurile atat de acuta...
In cazul asta mai bine duci adeverinta, dar il rogi pe angajator sa nu precizeze ca esti in CIC, nu cred sa fie vreo problema, iar cei de la gradinita nu trebuie sa stie ca tu stai acasa, nu?

Succese iti doresc!

Roxana

POZE CU PITICII
danis
danis
membru junior

Donator proiect ursici
 Romania
1098 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/05/2007 :  08:23:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danis un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu e treaba celor de la gradi daca esti sau nu in CIC... copilul nu merge la gradinita numai pentru ca parintii se duc la serviciu si nu are cu cine sa stea... si le poti spune ca te-au chemat inapoi la serviciu daca chiar transforma asta intr-o problema... insa banuiala mea este ca cei de la gradi se agata de pretexte ca sa te faca sa "cotizezi", ca si cum ti s-ar face o favoare - ceea ce nu e adevarat...

claujro
membru de baza

7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 25/05/2007 :  08:29:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danis

nu e treaba celor de la gradi daca esti sau nu in CIC... copilul nu merge la gradinita numai pentru ca parintii se duc la serviciu si nu are cu cine sa stea... si le poti spune ca te-au chemat inapoi la serviciu daca chiar transforma asta intr-o problema... insa banuiala mea este ca cei de la gradi se agata de pretexte ca sa te faca sa "cotizezi", ca si cum ti s-ar face o favoare - ceea ce nu e adevarat...

Mama poate sa fie si casnica si copilul TOT ARE DREPTUL sa mearga la gradinita! Ar trebui sa intri mai tare in directoarea aia tupeista!

Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
poze noi
roandre
roandre
stiam c-o sa reusesc...

3075 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 25/05/2007 :  18:35:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui roandre  Trimite mesaj yahoo luiroandre Adauga semn de carte la raspuns Trimite roandre un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc fetelor...la directoare nu a mers nici cu cadou nici cu bani...Nu sunt locuri si pace.
Pe 1 iunie ma postez cu dosarul la ea si voi vedea apoi.

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com