Ce parere aveti de Filantropia?

Ce parere aveti de Filantropia? | Autor: witchy_witch

Link direct la acest mesaj

Mamicilor, as dori sa ii spuneti si mie daca experientele voastre au fost ok la Filantropia. Cred ca voi naste acolo si nu stiu nimic despre spital decat ca a fost in renovare (sper ca s-a terminat).

M-ar interesa asa:
-daca e curat la mamici dar mai ales la copii
-daca personalul este ok (si la copilashi)
-daca ii lasa pe bebici in camera cu mama
-daca poate sta cineva cu tine in camera sau daca te ajuta asistentele (ca dupa nastere cred ca esti terminata)
-daca au dotarile necesare pentru situatii de urgenta
-orice alta informatie/impresie despre spital sau doctori

Va multumesc pentru informatii, si va doresc tuturor bebei frumosi si sanatosi!

sapt. 26 cu maricel in burtica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:


witchy_witch, eu am nascut acolo anul trecut, inainte de renovare, deci nu pot sa-ti raspund decat la o parte din intrebari:
-personalul e OK, in ambele parti , la copii nu am auzit de vreo infectie intraspitaliceasca nici pana anul trecut , nici de atunci incoace
-anul trecut nu lasau copii in camere cu mamemle, dar am auzit ca acum este posibil
-poatyesta cineva cu tine, chiar in camera, daca este loc. una dintre colegele mele de salon a stat cu sotul in prima noapte dupa cezariana, un pat era liber la noi, dar parerea mea este ca nu e nevoie, asistentele te ajuta daca e cazul
-spitalul este dotat pentru situatii de urgenta, atat pentru mame, cat si pentru copii, asta din cate am putut eu sa-mi dau seama (fetita mea a avut ceva probleme si am stat in spital 2 saptamani, totul a decurs bine,am plecat sanatoase acasa)
Am inteles ca acum, dupa renovare, accesul in camerele mamelor este ma strict, numai intre anumite ore, si crede-ma este mult mai bine asa, pentru ca eu, de ex, standa colo atat de mult nu puteam nici sa ma odihnesc, nici sa fac dus sau sa ma schimb din cauza vizitatorilor care veneau continuu, situatie normala pt ei, dar nu pt mine.
Cine ti-a urmarit sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

witchy_witch multumesc ca ai deschis acest subiect. Sunt interesata de Maternitatea Filantropia, in octombrie voi naste acolo cu dr. Varlas.
Tu la ce medic esti? Sper sa apara fete care au nascut de curand si sa ne povesteasca.

iti doresc sarcina usoara si bb sanatos

17s+, cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Eu intentionez sa nasc cu doctorul Hamid. Am auzit lucruri bune despre el, desi cu mine personal nu este chiar pe aceeasi lungime de unda, mi se pare cam necomunicativ. E drept ca si eu sunt femeie din aia isterica care vreau sa stiu fiecare chestiune de ce se intampla, cum s-ar fi putut intampla altfel si ce ar fi trebuit facut daca se intampla altfel, etc.

Sper ca totusi cel mai important este ca are numai recomandari pozitive si aici pe forum, raspunde la orice ora din zi si noapte la telefon, merge la spital pentru gravidele lui si la 4 dimineata, ba chiar pentru cineva stiu ca s-a intors din afara orasului la ora 2 noaptea ca ii era rau.



sapt. 26 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Draga witchy_witch este important sa ai incredere in medic.
Eu o sa nasc acolo cu dr. Varlas...este tanar si mie mi-a inspirat incredere, desi uneori pare zapacit.
Acum vreo 2 saptamani ma vede si ii spun ca ma doare burta ca la ciclu si zice...asa si? pai stiti vreau sa stiu ca-i OK bb si el zice: aaa sunteti insarcinata, scuzati-ma..am uitat".

Eu o sa merg sa discut atat cu el cat si asistentele de acolo, sa vad maternitatea etc..vreau s astiu tot si sa vad. am vazut ca este curat, merg la eco tot timpul la spital.

daca aflu ceva intre timp...o sa scriu aici.



18s+, cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Tzuc. chiar te rog...
Vad ca nu stie prea multa lume de conditiile de acolo, mi-as dori sa raspunda mai multe mamici....

sapt. 26 cu maricel in burtica

Mergi la inceput