Jaluzele verticale

Jaluzele verticale | Autor: didadi

Link direct la acest mesaj

Vreau sa stiu daca jaluzelele verticale se spala?
sau se curata, cum se procedeaza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Initial creeata de didadi

Vreau sa stiu daca jaluzelele verticale se spala?
sau se curata, cum se procedeaza



Cind le-am cumparat pe ale mele ( si regret acest lucru) mi s-a spus sa le desfac bucata cu bucata, sa le rulez si sa le scufund in apa calda cu detergent, la muiat, sa le scutur energic din 10 in 10 minute (vreme de vreo ora), sa le mut in alta apa curata cu alt detergent si sa le scutur din nou dupa care sa le pun la clatit (sub aceasi forma rulata, pastrata cu ajutorul unui ac de birou). Au iesit curate dar intre timp mi-am schimbat ambientul si nemultumita de aceste jaluzele verticale, le-am schimbat cu altceva.
Din fisiile lor, am decupat niste fluturi si am pus pe felicitari, mai am inca destul material, urmeaza sa-mi mai vina niste idei de colaje cu pinza ( am avut bleumarin - in birou, ou de rata in sufragerie si crem de unt in dormitor).

Qi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

da,se spala.ele singure:)),ca le pui intr-o galeata cu niste detergent lichid,le lasi o ora si le clatesti bine...si ies curate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Ma gandesc ca atunci cand o sa le scot din apa si o sa se usuce e posibil sa se mototoleasca sau saramana urma la sarma ele fiind foarte lungi.Nu stiu cum sa fac cu ele....tare complicat.S-au cam ingalbenit de la fum si-mi satu in cap cand le vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ale noastre sunt tratate antimurdarie (nu stiu cum ). Ideea e ca cele din bucatarie le am de 2 ani si nu a trebuit sa le spal sau sa le sterg (le-am verificat de cateva ori dar n-a fost cazul-inca)

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Ale noastre sunt tratate antimurdarie (nu stiu cum ). Ideea e ca cele din bucatarie le am de 2 ani si nu a trebuit sa le spal sau sa le sterg (le-am verificat de cateva ori dar n-a fost cazul-inca)

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi





...si eu vreau....cum se numesc?

a venit primavara...

serbare-Gradina de legume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

de la www.trident.ro

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Chiar la tzanc subectul!

Trece lumina soarelui prin ele?Eu as vrea sa pun la copii in camera.Momentan am niste draperii care tin fff bine soarele dar am nevoie de o schimbare.oscilez intre verticale sau orizontale.

Ile 31 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 09 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sunt mai multe tipuri, depinde de care vrei tu. Noi avem un tip prin cu cauciuc spre exterior si alt tip, maro inchis si nu trece prin nici unele-aici m-am refrit la jaluzelele orizontale din acelasi materia ca cele verticale. Iar cele verticale sunt din acelasi material, cand sunt inchise obtureaza mai tare lumina decat cele motate pe profilul geamului.

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Codrutza, as vrea jaluzele prinse de profilul geamului, din aluminiu!orizontale, o culoare mai deschisa, un albastru-bleu.

Ile 31 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 09 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput