Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Casa noastra, dulce casa

Jaluzele verticale

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

didadi
didadi
membru incepator

Romania
-

243 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 10/05/2007 :  13:59:53 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite didadi un Mesaj Privat  Reply with Quote

Jaluzele verticale

Vreau sa stiu daca jaluzelele verticale se spala?
sau se curata, cum se procedeaza
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

daniela_b
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
2574 Mesaje
11 Prieten(i)
Trimis la: - 10/05/2007 :  14:52:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite daniela_b un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Initial creeata de didadi

Vreau sa stiu daca jaluzelele verticale se spala?
sau se curata, cum se procedeaza

Cind le-am cumparat pe ale mele ( si regret acest lucru) mi s-a spus sa le desfac bucata cu bucata, sa le rulez si sa le scufund in apa calda cu detergent, la muiat, sa le scutur energic din 10 in 10 minute (vreme de vreo ora), sa le mut in alta apa curata cu alt detergent si sa le scutur din nou dupa care sa le pun la clatit (sub aceasi forma rulata, pastrata cu ajutorul unui ac de birou). Au iesit curate dar intre timp mi-am schimbat ambientul si nemultumita de aceste jaluzele verticale, le-am schimbat cu altceva.
Din fisiile lor, am decupat niste fluturi si am pus pe felicitari, mai am inca destul material, urmeaza sa-mi mai vina niste idei de colaje cu pinza ( am avut bleumarin - in birou, ou de rata in sufragerie si crem de unt in dormitor).

Qi
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Lia

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Japan
2809 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 10/05/2007 :  14:53:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lia un Mesaj Privat  Reply with Quote
da,se spala.ele singure:)),ca le pui intr-o galeata cu niste detergent lichid,le lasi o ora si le clatesti bine...si ies curate.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
didadi
didadi
membru incepator

Romania, -
243 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/05/2007 :  15:06:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite didadi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma gandesc ca atunci cand o sa le scot din apa si o sa se usuce e posibil sa se mototoleasca sau saramana urma la sarma ele fiind foarte lungi.Nu stiu cum sa fac cu ele....tare complicat.S-au cam ingalbenit de la fum si-mi satu in cap cand le vad

codruta_grg
mamica de schioare

Donator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
5228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/05/2007 :  15:10:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui codruta_grg  Trimite mesaj yahoo luicodruta_grg Adauga semn de carte la raspuns Trimite codruta_grg un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ale noastre sunt tratate antimurdarie (nu stiu cum ). Ideea e ca cele din bucatarie le am de 2 ani si nu a trebuit sa le spal sau sa le sterg (le-am verificat de cateva ori dar n-a fost cazul-inca)

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

april
april
floare de cires

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 11/05/2007 :  14:45:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by codruta_grg

Ale noastre sunt tratate antimurdarie (nu stiu cum ). Ideea e ca cele din bucatarie le am de 2 ani si nu a trebuit sa le spal sau sa le sterg (le-am verificat de cateva ori dar n-a fost cazul-inca)

asa crestem noi

...si eu vreau....cum se numesc?

a venit primavara...

serbare-Gradina de legume

codruta_grg
mamica de schioare

Donator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
5228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/05/2007 :  14:53:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui codruta_grg  Trimite mesaj yahoo luicodruta_grg Adauga semn de carte la raspuns Trimite codruta_grg un Mesaj Privat  Reply with Quote
de la www.trident.ro

asa crestem noi

ilenutza
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2743 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/05/2007 :  20:07:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiilenutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite ilenutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Chiar la tzanc subectul!

Trece lumina soarelui prin ele?Eu as vrea sa pun la copii in camera.Momentan am niste draperii care tin fff bine soarele dar am nevoie de o schimbare.oscilez intre verticale sau orizontale.

Ile 31 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 09 sapt.
Paste 2007

codruta_grg
mamica de schioare

Donator desprecopii.com
 Romania, cluj-napocaCLUJ
5228 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/05/2007 :  21:43:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui codruta_grg  Trimite mesaj yahoo luicodruta_grg Adauga semn de carte la raspuns Trimite codruta_grg un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sunt mai multe tipuri, depinde de care vrei tu. Noi avem un tip prin cu cauciuc spre exterior si alt tip, maro inchis si nu trece prin nici unele-aici m-am refrit la jaluzelele orizontale din acelasi materia ca cele verticale. Iar cele verticale sunt din acelasi material, cand sunt inchise obtureaza mai tare lumina decat cele motate pe profilul geamului.

asa crestem noi

ilenutza
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2743 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2007 :  10:40:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiilenutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite ilenutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Codrutza, as vrea jaluzele prinse de profilul geamului, din aluminiu!orizontale, o culoare mai deschisa, un albastru-bleu.

Ile 31 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 09 sapt.
Paste 2007

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com