Un barbat de care-ti place mult iti face avansuri.

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NIICOLLE spune:

Buna dimineata! Eu iti recomand ce ti-a spus aia in carti sa nu crezi...........dar sa crezi in intuitia ta si sa faci ceea ce simti o viata avem si ar trebui sa o traim sa o simtim si sa ne asumam responsabilitatea pt fiecare fapta facuta! Te-am pupat.....pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Off topic:
Diana, fratele tau este un om cumpatat. Ceea ce te-a invatat sa faci este super Ok dar se adreseaza oamenilor care au rabdarea de a gandi, de a selecta si de a fi sinceri cu ei insisi, trebuie sa ai un spirit analitic dar metoda e super OK. Celorlalti nu le va functiona acest sistem decat intr-o masura mai mica deoarece vor avea tendinta de "a-si fura caciula de pe cap".
End off topic.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

intradevar, metoda presupune sa fi foarte sincer cu tine insatzi.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Am citit cu atentie tot ceea ce s-a scris pe marginea acestui subiect, si trebuie sa recunosc ca sunt foarte impresionata de ceea ce mi s-a raspuns.va multumesc din suflet!
Desigur, nu-mi sta in fire sa ma amestec intre doua persoane, indiferent ca sunt casatorite sau nu. Dar, simtind ca sunt luata de val, am avut nevoie de parerile voastre, ca sa ma trezeasca cat de cat.
Acum , ma intalnesc mult mai rar cu barbatul respectiv, din cauza ca el a limitat asta,(nu pot sa zic mai multe, a fost o situatie particulara, si cine stie cine mai citeste pe aici!) a simtit probabil ca il ia si pe el valul, si consider asta OK. Deci nu s-a intamplat nimic, si probabil ca nici nu va fi nimic. Imi pare pe undeva rau ca nu-l mai vad, imi lipseste pur si simplu, DAR stiu ca asa e mai bine. Este, cum am spus, un om serios, si nu s-ar complica nici el.
Femeia care mi-a dat in carti este o prietena de-a mea, si odata fiind la ea, mai in gluma mai in serios, mi-a ghicit. vreau sa spun ca tot ce mi-a spus s-a intamplat intocmai! Nu cred neaparat in lucruri din astea, dar am ramas mirata.
Deci, se pare ca drumurile noastre, ale mele si ale barbatului asta, se vor desparti. Va promit,insa, ca daca se ajunge la ceea ce mi s-a spus, adica sa se dea candva la mine, am sa va spun. Am sa ma feresc cat pot de mult( hehe, zic asta acuma, dar el nu e de fata, daca ar fi, mi s-ar inmuia picioarele, asa ma copleseste de tare!).
STIU, intuitia imi spune ca nu se va opri aici, ca ne vom mai intalni. EL e alesul meu, si din schimburile de priviri avute, stiu ca si el simte la fel. Dar, consider extraordinar macar sa ai sansa in viata sa dai ochii -macar o data - cu alesul tau, sa poti comunica din priviri ceva de genul "hei, deci tu esti!Aha! Acuma nu se poate, dar intr-o alta viata vom fi un TOT!"Mie mi-e chiar si atat suficient. L-am vazut, stiu ca exista, si il astept candva, undeva. Nu acum, ca nu e "liber"(hehe!).
Despre sotul meu nu mai prea pot spune lucruri interesante. Este destul de agitat cu plecatul lui in Romania, ba chiar ne-am certat tare de tot, ca sa-l ajut candva cu bani, etc.
Nu vi se pare jalnic sa ceara bani un barbat unei femei? In mintea mea , barbatul ar trebui sa fie cel care aduce mai multi bani in casa. Poate gresesc, nu stiu, deschideti-mi si de data asta mintea, dragi forumisti! Inca nu ma simt suficient de puternica si de stabila sufleteste sa il parasesc, parca imi este pur si simplu frica. Cred ca mi se trage de la faptul ca atunci cand a fost in criza, de a fost internat in camasa de forta in spital, a sarit pur si simplu pe mine ( credea ca vreau sa-l otravesc, sau mai stiu eu ce),si m-a trantit pe jos, nu stia ce face, si nici nu este chiar slabut, are 128 de kg la 1,90m. Poate si asta ma face sa stau deocamdata si sa nu intreprind nimic...
Va pup, si promit sa fiu cat pot de cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Paraluta, stiu ca te-am criticat pe alocuri dar chiar ma impresioneaza situatia ta. Sper ca se va rezolva cu bine pentru toata lumea.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Draga paraluta, acum te inteleg de ce esti in situatia asta. E intr-adevar dureros sa il intalnesti pe cel pe care toata viata ai sperat sa il intalnesti si sa se intample asta cand deja esti cu altcineva. Privind din punctul tau de vedere si punandu-ma in locul tau nu cred ca as mai sta maritata cu omul asta. Este deja mult prea mult pentru orice om, nu doar pentru o femeie. Ai grija de tine, nu renunta la ce poti sa ai! Te pup, sunt alaturi de tine cu sufletul , rory.

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Paraluta , parerea mea este ca trebuie sa iti faci ordine in viata ! Esti destul de vulnerabila in perioada asta si cred ca ar trebui sa ai mare grija la ce iti doresti , cine esti tu de fapt sau ce ti-ai dori sa ajungi ( si nu ma refer profesional )...Ai grija de tine !

Mergi la inceput