santaj emotional?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:


Luna_2007 exact asa simt eu. Am facut tot posibilul sa respect dar cat sa fac asta atata timp cat nu mi se raspunde la fel?
Se asteapta lucruri de la mine pe care eu nu sunt indeajuns de iertatoare sa le fac. Asta este firea mea...asa m-au cunoscut si nu pot sa imi arunce asta in fatza dupa 3 ani de zile.

In momentul in care ne-am mutat la ei, am crezut ca au inteles ca noi doi suntem o familie si ca o sa convietuim in mod civilizat ca 2 familii separate. Acum, vad ca de fapt ei ne privesc ca fiind la dispozitia lor, si ne reproseaza lucruri de tipul ca nu stam mai mult cu ei!!!!

Poate si din cauza sarcinii, si din cauza serviciului, sunt ffff obosita, si pur si simplu cand ajung acasa seara nu mai sunt in stare sa ma duc la soacra si sa fac conversatie...Mai mult de Buna seara si Ce faceti...alceva nu am dispozitie sa fac.
Cat sa imi calc pe inima si pe mandrie doar pt ca sunt in casa lor?


13+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Cel mai bine te simti cand ai constiinta impacata. Tu cum te stai cu constiinta?
Daca pt asta trebuie sa faci niste compromisuri fata de propriul tau orgoliu, fa-le! E o dovada de superioritate,foarte putini le pot face.
Legatura dintre mama si fiica e foarte puternica, m-am convins pe propria piele.
Si exista o legatura puternica si intre frate si sora, chiar daca nu evidenta.
Si nu uita ca soacra ta va fi bunica copilului tau si intre bunici si nepoti e o legatura minunata pe care eu o pastrez cu orice sacrificiu.
De curand m-am certat cu soacra mea si i-am spus asta baietelului meu de 4 ani.Si el mi-a dat o replica care mi s-a intiparit in inima:"dar de ce ca e bunica mea..." Mi-a luat o saptamana sa imi inving orgoliul si am sunat-o.
Cred ca timpul o sa le aseze pe toate si in cazul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

doroty, si eu sper ca timpul sa rezolve toate problemele si sa imi aduca linistea. Cel mai usor ar fi daca as putea pune distanta intre noi, pt ca si vazutul asta zilnic si statul in aceeasi casa.
Deocamdata incerc sa tac si sa ma "strecor" ca sa scap de observatii si comentarii. Sa vedem cat imi reuseste!
Multumesc mult pt sfaturi fetelor!


13+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput