Dr. Alina Dascalu - Polizu

Dr. Alina Dascalu - Polizu | Autor: deny75

Link direct la acest mesaj

Buna!Sora mea este insarcinata in 33 saptamani si urmeaza sa nasca prin cezariana cu aceasta doctora.Va rog frumos daca puteti sa-mi dati ceva relatii despre ea si "scorurile" practicate la Polizu.
Va multumesc!Va

DENY33+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Io una as schimba-o. A fost medicul Andreei C (cred!). Am spus totul nu?

Nu spun ca sunt medici fara de greseala, ca doar sunt oameni si ei, dar ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Si din cate stiu, nu a fost vina ei ca s-a intamplat ce s-a intamplat; scrie clar sotzul Andreei ca dr s-a comportat exemplar.

Nu mai speriati oamenii, pls....

20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankesepamon spune:

D-na Alina Dascalu e o super doamna!
Ceea ce s-a intamplat Andreei, a fost un accident pe care nu aveau cum sa il prevada si nici sa il opreasca (lichidul amniotic a ajuns in sange).
Am nascut cu ea acum 4 luni prin cezariana, si totul a fost perfect! Nu am avut dureri, nu am avut probleme dupa aceea, si din contra, continua sa ma ajute cu sfaturi in legatura cu micutza.

Este o femeie extraordinara! Aveti incredere in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Cred ca ceea ce DidiAlex vroia sa spuna este ca desi nu exista medic fara greseala (as adauga eu fara pareri pro si contra), daca ar fi sa-si aleaga medicul s-ar gandi de doua ori inainte de a alege un medic careia i-a murit o pacienta.

Sincer si eu as schimba-o. Fiindca eu nu am auzit inca la noi ca medicii sa ia o atitudine reala si sa pedepseasca exemplar pe unul de-al lor. Mai degraba se gasesc scuze si tot felul de .... ce mai se acopera. Asa ca nu as avea incredere in faptul ca ei au spus ca nu se putea face nimic.

Scuzele mele celor ofensati, dar eu asa as gandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pentru cine nu stie medicina, orice simptom/sindrom se poate rezolva. Pai atunci de ce nu traim vesnic si fara boli toti cei peste 6 miliarde de paminteni?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Acum un an (aproape fix un an) sotul Andreei C le multumea public doctorilor de la Polizu pentru eforturile pe care le-au facut sa salveze viata sotiei lui. Realitatea este ca uneori mai si murim. Doctorul cu care eu am nascut a avut multe reclamatii de la mamici de pe acest forum, carora le-au murit copiii la nastere sau ai caror copii nu au ajuns la termen sub supravegherea lui. Cu toate astea, mie acel doctor mi-a inspirat incredere si nu am avut nimic sa-i reprosez.
Acesta este un forum public. Opiniile exprimate aici au greutate in ochii membrilor acestei comunitati. Va rog sa va ganditi bine inainte sa faceti o afirmatie nefondata, care poate afecta cariera unui medic bun.
Va multumesc pentru intelegere.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Partir...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rfm spune:

As trece peste profesionalismul d-nei doctor si m-as referi la respectul fata de pacienti. Daca d-na doctor isi permite sa intarzie peste trei ore la programarile pe care le-a confirmat la SANADOR, incep a ma indoiesc de calitatea umana a dumneaei.
Nu contest ca programul de consultatii din spital duce si la situatii neprevazute, dar este normal sa iti tratezi civilizat si pacientii care PLATESC pentru niste servicii.
Eu una am avut doua astfel de experiente, in care a trebuit sa astept peste ora programata pentru consultatii mai mult de o ora si jumatate. Am renuntat la serviciile dumneaei.

Mergi la inceput