Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Votez si eu cu sefu'

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

azi m-a scos din sarite sotul meu cu obiceiul lui tampit de a intarzia oriunde si oricat. imi vine sa-i trag una! nu-l mai suport cu modul lui tampit de a se misca incet. de cateva zile am hotarat sa mergem azi la teatrul de papusi sa vada fiica-mea spectacolul cu Pinochio.i-am tot povestit fetitei cum va fi si era nerabdatoare sa mergem la teatru. de obicei eu trebuie sa tip la sotul meu ca sa ajungem la timp. greseala mea a fost ca zi dimineata l-am lasat sa se miste cum stie el:incet, agale , sa nu se sparga!!!!
am facut eu dus , el si fiica-mea s-au spalat impreuna pe dinti, pe fata apoi el a rams in baie si eu m-am imbracat,
m-am machiat, mi-am uscat parul,am imbracat fetita , am aranjat-o si l-am rugat pe el sa o incalte. in tot acest timp el s-a imbracat SINGURRRRR!!!!!!!!!!!! l-am asteptat la usa imbracata si el se certa cu fiica-mea ca nu tinea piciorul nu stiu cum sa o incalte! am convins-o eu sa se incalte si am luat-o inainte impreuna cu fetita pe scari, iar el sa mai vina pace!dupa ce am coborat noi doua 3 etaje si am asteptat un pic jos si deja se facuse ora inceperii spectacolului a venit si ne-a deschis masina. am urcat in masina , noi doua el a ramas sa curete zapada de pe geamuri cu o chestie cu toate ca eu cand ma grabesc si ninige deschid geamurile laterale si zapada cade singura si in fata o dau jos cu stergatoarele, mai ales ca nu era un strat mare de zapada. deja mi-am pierdut rabdarea si am batut in geam sa se grabeasca pt ca am intarziat.am ajuns in 5 min la teatru si......USA INCHISA!
pai m0am dat jos repede din masina , eu si fiica mea pt ca el, sotul meu s-a dus sa faca o parcare elaborata asa cum are obiceiul tampit.
Am tras de usa teatrului insperanta ca putem intra totusi dar a iesit un domn si ne-a zis ca ii pare rau dar spectacolul a inceput si era nu stiu cum facut si nu se mai putea intra . am incercat sa-i spun ca intarziasem doar 5 min dar ne-a refuzat politicos. cat timp am vorbit eu cu domnul sotul meu parca tacticos si CALM masina! ne-a vazut ca nu intram si a venit sa ne intrebe ce se intampla. si n-am mai putut sa ma abtin si i-am spus ca nu puitem intra datorita faptului ca esti tu o persoana foarte punctuala ca de obicei si vii la timp. asa ca mergem direct acasa!
cu toate ca aveam in plan sa mergem dupa specatcol sa ne plimbam un pic am anulat totul si am plecat acasa.
dar ce e mai rau e ca tot el e victima! fiica-mea plangea ca de ce nu intram sa vedem Pinochio, el se lamenta ca nu e vina lui. am tipat la el in masina si i-am spsu ca trebuia sa o fac dimineata cand a stat 100 de ani sa se imbrace.si acum nu ar mai fi fost dezamagita fetita! oooffff! ma scoate din toti dracii! el pleaca ultimul sa duca fata la gradi cu toate ca mereu ii spun sa nu mai intarzie ca nu e frumos si politicos , el n-are , frate , nici o graba niciodata! acum a vazut ca fiica-sa plange si e dezamgita dar imi pare rau ca trebuia sa fac copilul sa planga din cauza lui ca e un cacait!ne-am certat si am tip[at la el iar acum a luat fetita si a plecat sa se plimbe ca nu ma mai suporta cu gura mea mare.
dar daca nu tipi nu ii zic vreo doau nu e niciodata gata la timp.

Viorica
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ce ma enerveaza pe mine cel mai tare ?! Sa o luam in ordine :1. Persoanele care promit ceva si nu se tin de cuvant. La chestii dintr-astea mor de nervi. Stiti ca are neamtul o vorba "Ein man, ein wort" ( sper ca am scris bine - in traducere : un om, un cuvant ). Stie neamtu' ce zice !
2. Persoanele care nu sunt punctuale.
3. Cele care se baga ca musca in viata altuia, in loc sa-si vada de propria ograda. Chiar aveam pe strada un vecin, asa la vreo 40 de ani, vesnic la panda dupa o domnisoara din vecini ( la vreo 20 si de ani ) il interesa cand iasa, cu cine, la cat vine acasa... Fiica lui era de o seama cu donshoara urmarita si fiindca urmarea pe cine nu trebuia a ramas fiica-sa insarcinata ( nici acum nu stie a cui e copilul ! ).
4. Cei care daca vad ca esti tanara isi permit sa te tutuiasca fara ca tu sa le fi da acordul pt. asa ceva. Si lista ar putea continua....

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Ma enerveaza instinctul barbatilor de a se da la femei.Nu cumva sa le scape una din lista de achizitii.Si noi femeile ca de multe ori nu spunem nu ca nu vrem , ci ca nu se poateacum , ne vede lumea , ne aud vecinii , ne prinde barbatul.Uneori consecintele nu se lasa mult asteptate ai parte de o sarcina si el isi ia picioarele la spate si pe aici ti-e drumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Ma enerveaza o gramada de chestii pe lumea asta, as scrie prea mult! Pot sa spun doar ce ma enerveaza cel mai mult in prezent, de cand stau, de fapt, in concediu sa-mi cresc copilul: SOACRA! De cand am nascut o vad saptamanal, chiar daca am chef sau nu sa o vad; vine sa-si giugiuleasca nepotul o juma de ora si in acest rastimp aud aceleasi aberatii adresate mie sau despre cresterea copilului. Si mai mult ma enerveaza cand crede ca contribuie la cresterea copilului.

Mergi la inceput