CASCA DE BAIE /INOT

CASCA DE BAIE /INOT | Autor: georgiana05

Link direct la acest mesaj




Obisnuiti sa cumparati copiilor d-voastra (in special fetelor cu par mai lung)casti de baie/protectie pt.bazine / inot in general ? Ce fel ?

Noi le gasim f.utile...Fetitele nostre (11 si 12 ani)inoata f.des,si cu un asemenea volum capilar,au nevoie neaparata de asa ceva.Nu stiu ce se gaseste in Romania,dar aici am gasit recent (tot de pe internet)niste modele ce au revenit la moda dintr-un fel de material cauciucat,ce nu trag parul (ca cele clasice,vechi ),cu model floral f.dragut pe toata casca,si cu o curea elastica tot de cauciuc ce se trece pe sub barbie si se ajusteaza cu o catarama. Ofera foarte buna protectie a parului ! Si sunt disponibile in culori diferite...le-am luat ambelor fete,din cele de culoare roz,sunt dragute.

georgiana.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Eu i-am luat fetitei mele una din silicon f.draguta dar ii cam transpira capul daca o tine prea mult.

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Baietii mei poarta intotdeauna casti de baie in piscina, nu din cauza parului, ca-s tunsi super scurt mai mereu, ci mai ales pentru urechi, mereu mi-a fost frica de otita. Ei au niste casti din silicon, foarte elastice, nu foarte usor de pus, dar odata puse stau foarte bine, nu strang, nu aluneca si sunt foarte eficiente, parul le ramane mereu uscat iar urechile sunt perfect acoperite.

Nora

Mergi la inceput