Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Si mie mi se pare cam multa sampanie, mai ales ca la tort nu mai sunt de obicei atatea persoane cate au fost la inceputul nuntii. La toate nuntile la care am fost, la tort ramasesera mai putini invitati. Oricum, sampania nu este un capat de tara-chiar daca iei prea multa nu te ruinezi. Asta cu whisky ma intereseaza pe mine. Vad ca Lauralicurici s-a orientat cam spre aceeasi cantitate cum ma gandisem si eu. Astept in continuare opinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by dyadya

Si mie mi se pare cam multa sampanie, mai ales ca la tort nu mai sunt de obicei atatea persoane cate au fost la inceputul nuntii.


Uite ca eu n-am prins inca nunta la care sa beau sampanie la tort. Primesc cupa cand vin la restaurant si atat. Cand se face turul de onoare, cu miri, nasi si parinti, fiecare bea ce are in pahar.
Si pt a scapa de cheltuieli in plus, voi proceda la fel: sampanie doar la primire ( in afara de cea de la primarie ). Si asta, de obicei, nu se prea bea... ramane omu' cu paharu' in mana, iti ureaza tati shele, ia o gura, merge la masa, aseaza cupa... si acolo ramane.

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Eu oricum voi da sampanie numai la tort. Si asta pt ca tortul e la 12 noaptea. Asa se da aici, si nu vreau sa ies din tipar.

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

sunt de acord cu raza de soare in ce priveste sampania
eu deja am cumparat-o ca se anunta scumpiri nenicule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauralicurici spune:

[quote]Originally posted by SunSmile

Laura am si eu o intrebare: sampania e doar pt restaurant sau si pt civila? Caci 20 de sticle doar pt restaurant mi se pare mult! Gandeste-te ca iti primesti oamenii cu o cupa de sampanie, apoi le mai dai la tort! Dar sunt foarte putini bautori "impatimitzi" de sampanie! Asta e parerea mea..nu dati cu rosii[quote]

sampania este doar pentru restaurant si pentru situatia in care servesti si la inceput la intrarea in restaurant si la tort.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza_s spune:

uita-ti ce mi-au scpus mie de la restaurant :
- Vin - 1 l / persoana
- Suc, racoritoare - 1 l / persoana
- Sampanie - 1 sticla 750 ml / 8 persoana
- Tarie (de care o fi ea ) 100 ml / persoana

deci,in mare , se recomanda cam aceleasi cantitati de catre toate restaurantele...
eu am luat vin alb Murfatlar Balada (sper sa nu se supere careva - nu vreau fac reclama ) demisec si demidulce . L-am prins in decembrie la oferta, dar am luat doar jumate din cantitate si acum il iau la pret dublu...asta este......
m-am cam certat la restaurant pt ca ei vor sa imi puna in carafe vinul...iar eu nu vreau asa...vreau sa pun sticle pe masa, sa vada omul ce vin bea...plus ca mai vreau sa fac o chestie care mie una mi se pare ...la sticlele de demisec sa pun funditza bleu si la cel demidulce roz (asa ca pt doamne)....si ca sa se asorteze cu florile din piept...nu cred ca e cam pompos, nu ?....voi ce parere aveti ???
....la bere am si eu o dilema...mi s-a spus ca e prea costisitor ca sa dai bere la nunta, pt ca e vara si or sa bea f multi....pe mine m-au intrebat astia mai tineri dc am bere...le-am zis ca nu m-am hotarat inca....e o nunta totusi, nu e orice petrecere , nu vreau bere....
sampanie vreau sa dau si la inceput si la tort....desi cred ca e risipa...dar o data fac nunta, nu ???
pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariusica1 spune:

Salutare.
eu va pot spune doar firma de unde va puteti cumpara orice fel de bautura la cele mai mici preturi si cu transport gratuit oriunde in tara
www.distrigrup.ro

Mergi la inceput