Caut bona

Caut bona | Autor: crina

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici, am un baietel de 1 1/2 an, ff energic si vioi, iar bona mea m-a anuntat ca nu mai vrea sa vina de la 1 noiembrie, din motive neintelese pentru mine. Programul este de 10 ore/zi.Stau in zona Tineretului-Sincai.Daca cunoasteti pe cineva dar care a mai luat cu copii, sau iubeste copii, va rog sa ma contactati.Va rog mult si multumesc
Crina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenburtea spune:


crina, daca vrei o dadaca buna si sigura, suna la 2242608.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikimi spune:

este agentie? pot sa sun si eu? sa caut una pentru luna mai? voi avea gemeni si mama mea n-o sa se descurce singurica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Eu am un bb de 2 ani pe care il voi duce la cresa. Ma intereseaza sa gasesc un post de bona pentru ca sunt nebuna dupa copii, dar din pacate nu voi mai putea avea altul. Am doar 26 de ani dar am incercat si incerc din rasputeri sa-mi cresc cat mai corect si sanatos copilul, ceea ce as putea face si in cazul altui bebelus dragalas. Eu a trebuit sa renunt la serviciu dupa CIC pt. ca mi s-a sugerat sa imi fac bagajele, si dintr-un sigur salariu e foarte greu de trait, mai ales cu un copil. Nu m-am dus la o agentie pt. ca nu am incredere in cei care fac din cresterea si ingrijirea copiilor o afacere dar va asigur ca sunt o persoana indragostita de copii si de buna-credinta, nefumatoare, care a urmat 4 ani de facultate de drept. (licenta n-am putut-o da din cauza ca a aparut cel mic). Sunt plina de bune intentii si am nevoie sa gasesc o modalitate sa ne consolidam veniturile familiei.
Daca stiti pe cineva interesat de o persoana tanara si nu de varsta a doua, care are cunostinte solide si la zi in cresterea si ingrijirea copiilor,poate ma contacteaza si pe mine.
Va multumesc anticipat.

Mergi la inceput