gata petru adoptie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Felicitari pentru hotararea luata si mult succes ! Ajunge o vizita intr-un loc cu suflete amarate si cel care va este destinat nu se va mai dezlipi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ma inclin in fata voastra . Sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Felicitari!!! Sunt sigura ca e o decizie buna si ca visul tau se va implini!! Eu iti dau doua sfaturi:

1. cauta un copil intr-o maternmitate din provincvie, daca poti
2. plateste cat mai multe analize pentru copil (eventual consulta un pediatru inainte)

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Felicitari pentru decisia luata!

Stiu sigur ca in maternitatea din Fagaras exista mai multi bebelusi abandonati. Noi am mai dat din cand in cand acolo lapte praf si pampersi.

Sunt sigura ca bebeul vostru va asteapta undeva!

lina, cu Alina (2 ani) si BB la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Va multumesc tuturor pentru urari si sfaturi . Eu stau in Slatina , deci in provincie , dar prefer sa caut un copil la Polizu , deoarece eu acolo am petrecut destul de mult timp si am vazut ca sunt destul de multi . Cunosc si medicii , si ei poate ma vor mai sfatui .Va tin la curent .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

felicitari...

daca cunosti pe vreun doctor de la maternitate e cel mai bine.

am niste prieteni care au fost ajutati de catre dr. ginecolog al ei si el le-a spus ca daca ar fi sa aleaga el l-ar lua pe..... si mai ales au avut noroc doctorul a cunoscut-o pe mama colilului si ii stia antecedentele din perioada sarcinii. mama copilului a semnat ca renunta la toate drepturile asupra copilului si adoptia s-a desfasurat mai rapid. a avut la dispozitie 30 de zile de la data semnarii sa se razgandeasca si apoi gata. adoptia la ei a durat cam 8 luni si acum au deja certificatul copilului cu numele lor. cand l-au luat avea 6 saptamani.

au un baietel dragut si smecher. are deja un an si vreo 5 luni. nu au avut nici un fel de probleme cu el.

ei sunt super fericiti si au spus ca mai incearca sa faca un copil (FIV, dar ea nu poate pastra sarcina - a avut trei avorturi spontane), iar daca nu reusesc mai infiaza unul pe la anul.

iti doresc sa ai parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta.

pupici.

flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Si eu voi mai incerca , iar daca nu reusesc sa am copilul meu voi mai infia o fetita peste 2 ani . Mi-am dorit intotdeauna sa am 3 copii , dar vad ca nu se poate asa usor .

Mergi la inceput