Help me

Help me | Autor: ICS777RO

Link direct la acest mesaj

sunt in suedia si nu am nici un prieten, nu stiu limba suedeze si as vrea sa imi fac niste prieteni din stockholm si nu numai
please help me!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Uite-aici niste "suedeze" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27915

Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellasarmisegetusa spune:

Am si eu niste verisori in Suedia, dar sunt in Jonkopping.. vrei sa te pun in legatura cu ei ? (familie sot-sotie la 30 "ANISORI", si parintii)
Bella

quote:
Initial creeata de ICS777RO

sunt in suedia si nu am nici un prieten, nu stiu limba suedeze si as vrea sa imi fac niste prieteni din stockholm si nu numai
please help me!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Dupa cum ti-am scris si pe PM, noi suntem din Borås si fiul meu vorbeste romaneste, dar din pacate nu stie sa scrie si sa citeasca romaneste.
Dupa cum ti-a scris si Iren esti binevenit pe pagina "suedezelor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Hei, ICS777RO, bine-ai venit la noi. Spune-ne si noua cati ani ai. Esti parinte de adolescent sau esti tu insutzi-insatzi o/un adolescent/a?
Toate cele bune si nu-ti fa griji, aici iti gasesti o gramada de prieteni

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ICS777RO spune:

ceva despre mine:
sunt din baile herculane caras-severin daca ati auzit sau ati fost pe acolo ca e foarte misto
am 17 ani si ma plictisesc tare de tot aici in suedia
cam atat deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Imi pare rau pentru tine ca te plictisesti, si sa stii, chiar daca-s mama de adolescenta, te inteleg perfect. La 17 ani ai prietene cu care povestesti, te plimbi cu un baiat, etc. Insa sa nu-ti fie teama, o sa le ai pe toate. Doar putzin timp, acorda-ti putin timp. Intre timp poti citi, mergi la biblioteca, la cinema, si ai sa vezi, cu timpul o sa cunosti si prietenele/prietenii de care ai nevoie. Stii unde-ai putea cel mai ushor sa gaseti prieteni? la fitness! In occident, in afara de salile de sport unde mergi cu bilet, fiecare localitate/sat/sau ce-o fi, are cate un fel de "cerc" unde poti juca voley, handbal, sau face gimnastica, sau pur si simplu poti intalni tineri. Intereseaza-te la primarie si sunt convinsa ca o sa primesti mai multe lamuriri. Spune insa, esti cu parintii, esti singura? cum e cu limba? ce preocupari ai?
Toate cele bune si zambeste, deja nu mai esti singura

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ICS777RO spune:

in primul rand sunt baiat
si nu prea ma descurc cu limba cu suedeza deloc iar cu engleza putin

si mersi pentru indicatii
o sa incerc
thank's

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Scuze, pe aici majoritatea suntem femei. Atunci e si mai simplu. La un fotbal, imediat o sa-ti gasesti prieteni. Esti cu parintii? Sau la studii? sau cum? Povesteste-ne despre tine si poate ne mai ajuti si pe noi cu adolescentii nostri
Oricum fii binevenit.

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput