Copii la internat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Draga Lorelei, mi-au dat lacrimile citind ce ai povestit de Malina. Cred ca ai o fetita extraordinara. Si chiar daca sunteti despartite 5 zile pe saptamana, relatia voastra pare foarte intensa.
Legat de vorbitul pe strada, fiind adolescenta (mai bine zis, pubera) in Romania, si eu o rugam pe mama mea sa vorbeasca mai incet si sa fie mai retinuta - ma gandeam ca mama imi strica imaginea pe care incercam sa mi-o construiesc . Aveam impresia ca toata lumea nu are alta treaba decat sa se uite la mine, dar in 2-3 ani m-am potolit. Poate la voi o sa mearga mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Draga Donia, multzumesc pentru randurile tale calde
E adevarat, ne iubim mult eu cu Malina, asha cum toate mamele ishi iubesc copiii si cum toti copiii isi iubesc parintii.
Acum e in vacanta, dar pentru ca lucrez, e la bunici. Abia saptamana viitoare am concediu si eu si o sa petrecem mai mult timp impreuna. Pana atunci ne sunam si ne spunem cat de dor ne e una de alta (eu mai putzin, ca sa n-o influentzez si mai tare).
Asha-i, ai dreptate, e varsta cand ai impresia ca toata lumea e cu okii pe tine si te temi mereu sa nu faci vreo gafa. si cu cat te feresti mai mult, cu atatea faci mai multe
Povesteste-ne si despre tine. Ai copii? De cat timp esti in Canada? cum te-ai acomodat?
Pupici si numai bine!
Lorelei

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Lorelei, eu sunt in Canada de la inceputul anului, ne simtim foarte bine si ne place. Am o fetita de 3 ani si jumatate, Roxana, si imi place sa intru la subiectul cu adolescentii pentru ca mi se pare cea mai critica perioada, momentul in care copiii isi intind aripile si se pregatesc sa zboare.
Eu am fost o adolescenta teribila. Cuminte, dar ce idei aveam in cap...! Eram tare nonconformista (mi-am pastrat insusirea asta in mare parte, dar sper ca sunt totusi mai temperata acum), aveam idei revolutionare, cred ca mama mea de abia astepta sa trec de adolescenta. Asa ca citesc si eu pe la voi sa stiu cum pot sa imi pregatesc puiul mai bine. Modelul tau si al Malinei e minunat si sper sa am si eu aceeasi relatie cu fetita mea tot timpul. Invat de la voi ca si eu trebuie sa ma educ mereu, asa ca sunt mereu cu cate un ochi si pe aici.
Numai bine va doresc si voua si o adolescenta fara furtuni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Donia
Sa-ti traiasca Roxana (ce nume frumos!) si sa dea Dumnezeu sa creasca mare si sanatoasa. Sunt convinsa ca o sa aveti o relatie apropiata si frumoasa, bazata pe incredere si dragoste.
Ai scris ca esti in Canada de la inceputul anului. Cred ca ti-e greu, nu? Mie tare mi-a fost greu in primii 2 ani. Cum te-ai acomodat? ti-ai facut prieteni? Pupici si multa sanatate tie si intregii familii

Paul are nevoie de noi:
http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm

Mergi la inceput