oglinda

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

4. Fa-ti timp pentru ei, nu le plati doar hainele, meditatiile, etc, considerand ca asta inseamna sa fii parinte.
M-am cam speriat si eu..copilul meu are aproape 9 ani si n-as vrea ca vreodata sa-i fiu dusman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

missiday, e tare greu sa iti faci timp. noi avem in fiecare seara vorbitor, dar uneori simt ca pic. pur si simplu! tu ce faci cu baiatul tau? cum va petreceti timpul? m-ar interesa sa aflu si alte pareri.
VA pup pe toate!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

Lorelei, din pacate si noi stam destul de rau cu timpul liber..dar incerc sa vb cat mai mult cu copilul meu, sa-l fac sa aiba incredere in mine, sa-mi spuna cand il framanta ceva, mie mai intai si tatalui sau.Din fericire Radu e foarte afectuos si iubitor, vine deseori la noi in pat si ne povesteste o gramada de lucruri, asa ca-mi usureaza sarcina.
Pupici si la cat mai putine probleme cu copiii nostri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

5. Invata (atat cat mai ai timp) cum sa vorbesti cu ei asa incat sa nu vorbesti cu peretii

Hmm... stiu ca o sa ma judece in fel si chip.. sper sa fac fata

As mai adauga o regula:
6. Sa nu uiti acea uluitoare senzatie de forta, putere din adolescenta. Sa nu uiti acele momente/ zile / ani cand aveai senzatia ca poti muta pamantul din loc, ca ( poti sa) stii tot, acum erai in culmea fericirii si in luna urmatoare se intuneca tot ca ... De atunci si pana cum parca am uitat sa traiesc cu forta si concentrarea de atunci. De multe ori m-am surpins razand pe juma' cu fii-mea, cu un ochi la bucatarie sa nu dea ceva in foc si cu un neuron agatat la panaramele de la birou ! Si Minunica simte...

Promit ca nu mai fac asa !! Si nici sa nu ma culc pe o ureche ca mai am timp.. ca Minunica are 4 ani!



Roxana&Ruxandra

http://community.webshots.com/user/aquariusrpro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona_an spune:

........oooooffffff, din pacate parintii n-au rabdare si timp sa se apropie de copii lor si de aici.......prapastia dintre ei//.... eu sunt apropiata de mandra mea(facand exceptie ultima saptamana in care mai mult ne-am certat, dar...in pauza dintre certuri,am apucat sa ne spunem cum stam cu dragostea,prietenele si.....bla,bla-ul de zi ci zi) in schimb prietenele ei......nu sunt apropiate de mamicile lor si ma ingrozesc de cate ori imi povesteste//...sunt tare suparata pe mine de cate ori o reped sau tip la ea (uneori chiar aiurea) si-mi dau seama ca o pot pierde //... poa' d.zeu imi v-a lumina mintea si.....voi reusi sa depasesc perioada asta fara urmari grave

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Nu-sh ce numar: adolescenta e dificila si pentru ei;
Daca vorbesc asa nu inseamna ca nu-si mai iubesc parintii.
Nadina

Mergi la inceput