As vrea sa stiu cam ce scutece cumparati si de ce?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Noi am incercat tot se s-a putut, si sunt multumita de Hugghies, Fixies,Fippi si PAmpers in ordine.Pampers mi se pare ca s-au prostit rau fata de cum erau acum 10 luni, cand s-a nascut bb, sunt mult mai subtiri.
Evident, ii luam de la supermarket: Carrefour, Cora, Mega Image, Billa. Si conteaza promotiile, de obicei cumpar, de pe lista de mai sus, ce e la oferta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

noi am incercat mai multe tipuri dar am ramas tot la Pampers,ne impacam bine.iar de cumparat il cumparam la pachet mare si de pe la Metro sau Billa.
pupici

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

noi am probat la inceput cateva tipuri de´´pampers`´!

am probat si ceva ieftin de la aldi,am probat firmele casei de la multe magazine.nu am fost multumiti de nimic...am probat si pampers...iritatie mai mare ca la aceasta marca nu am primit de niciunde!
Am descoperit Fixies..si suntem foarte incantati!

La pret:de obicei cumparam cate 3-4 pachete cand le gasim in oferta,dar dc le terminam si numai apare alta oferta le cumparam la pret normal(9,95E).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Hai sa raspund,mi se pare ca nimeni din japonia nu a raspuns.Dupa ce am citit raspunsurile voastre cred ca nu depinde numai de calitate,depinde si de pielea bebelusului.Bineinteles daca e ceva prost calitativ nu se discuta,dar vad ca unii copii se simt bine in pampers,pe cind altii, nu.
Am folosit de la pampers pina la multe firme ,vad neintilnite prin alte tari.Sunt si aici si mai ieftine si mai scumpe. Sunt si mai slabe calitativ.Din experienta ,nu am avut probleme cu scutecele aici(sunt ff.bune calitativ),ff moi.
Sper sa nu va suparati,dar pampersul in ro. nu mi-a placut absolut deloc.Ff tari,scortosi si miroseau a pipi foarte tare.(schimbam scutecele ff des,de dimineata pina pe la 3-4 PM,aveam cite 6 scutece schimbate)Cel mai mult mi-au placut Libero ,in romania.
Aici circula Pampers,Merries,MoonyMan,Mamy Poko,Goon,Doremi...
Nu am cumparat decit cele mai scumpe pt ca sunt si de calitate.
Sa va intreb din pura curiozitate,prin alte tari ,scutecele au linia aceea care iti arata cit pipi a facut bb?Sau chilotei sunt?Aici de la o anumita virsta poti sa-i dai chilotei(adica scutec absorbant fara benzi de prins in parti,sunt exact chilotei)
Nu cumpar decit de la Drug Store,si chiar de este oferta nu ma tenteaza decit de la firmele care imi plac,cu care ne-am obisnuit.Si culmea ca cele mai bune firme au si cele mai multe campanii si oferte.
Vorbesc de Pampers si Merries.Si Moony Man sunt iarasi faine,dar nu prea au oferte.La Amira aproape am terminat cu scutecele,folosim doar noaptea si de obicei nici nu face,dar incepe iar distractia,vine bb 2.
Nicole&Amira

http://community.webshots.com/user/nicoleamira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Eu cnd am vrut sa ma hotarasc ce marca de scutece voi folosi, am luat 2 scutece - unu Pampers si unu Huggies, un pahar mare cu apa - si am turnat in ambii..si apoi am pus mana sa vad care e ud. Desi Huggies uscat parea mult mai fin dect Pampers uscat, dupa inia o pauzare in Huggies mi-am udat mana! Asa ca am ramas la Pampers Baby Dry (din care cumpar pachete de cate 70).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

tot Pampers, asta mi se pare cel mai bun. am incercat si happy, dar nu e la fel. in schimb, nu-mi place cum miroase pampersul dupa primul pipi, si iar un punct slab, banda din jurul taliei, uneori nu sta fixa. le cumpar din metro, sau bila, in pachete mari, si ma bucur mult cind e oferta. le mai cumpar si la bucata, de la tonete, si asta pt ca pretul e acelasi cu metro.

mamica lui Andrei

Mergi la inceput