Cum ati alege sa aveti copii?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

adoptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Sunt îngrozita de acest subiect. Noi chiar ne gândeam ca in toamna anului 2005 ar fi bine sa nasc. Si iata ca încep sa îmi pun probleme. Deja mi-am facut o programare la ginecolog pt toate analizele posibile. Si ca sa pun o gramada de întrebari. Cred ca m-as simti foarte rau daca nu as putea sa îi ofer un copil sotului meu. As face tot posibilul ca sa pot avea copi. Deci FIV in primul rând. Daca nu merge as divorta pt ca el sa aiba sansa de a avea copii lui. In ceea ce ma priveste doar pe mine, as adopta un copil. Dar singura.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Au, ma dor greselile gramaticale. Copii, copiii !!!!!!!!! Trebuia sa recitesc înainte de a posta.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

FIV,daca nu da rezultate as infia.Am o sora infiata de mama mea ,credeti-ma este la fel ca si cum ar fi sora dreapta.Mama a infiat-o cind eu aveam 18,fratele meu 15 ea 2 luni,deci nu se pune problema unei altfel de dragoste sau a unui comportament diferit fata de ea, noi fiind maturi deja.Dar si daca am fi fost mici cred ca ea la fel,sigur eram toti totuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinah spune:

Exista si cazul in care nu dispui de bani pentru FIV desi s-ar spune ca pentru a avea un copil faci tot posibilul,sau sa nu poti face FIV deoarece nu exista deci cu sperma necunoscuta. Eu nu as face acest lucru mai repede adoptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciopy spune:

Adoptie,fara discutie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Am votat pentru adoptie. As adopta insa un copil mai marisor (5-8 ani)ca sa fiu sigura ca ma place si el pe mine, nu doar eu pe el. Nu sunt de acord cu parintii care le ascund copiilor ca au fost adoptati, si de aceea prefera un copil foarte mic.
Apoi, el ar avea o mamica tanara, si eu as vedea ce fel de personalitate are.
Mai greu ar fi cu partenerul...nu am cunoscut prea multi barbati care sa isi doreasca sa adopte...daca ei nu pot, prefera sa nu aiba de loc, ...si daca sotia are o problenma, sa incerce pe cai medicale sa o rezolve (fiv, etc).

Mergi la inceput