Pe acest forum...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noltic spune:

Allure, Oana, Tu, EU si Restul: este oare desnadejde sau neputinta, tristete sau resemnare, sau poate este firea noastra cea adevarata de oameni greu de multumit, care nu au gustat din tortul implinirii noastre; nu stiu si nu cred ca vreau sa stiu pana cand nu voi simti eu insumi amarul dulce acrisor al creatiei divine: ma tem si recunosc acum ca sunt neputincios, dar maine voi nega orice aluzie la neputinta mea; maine seara sunt programat sa uit ca sunt nevrednic de a ma compara cu prietenii mei, si continui sa sper ca pot face si eu ceva de care sa fiu mandru. E mult, e putin????? E adevarat sau este pe langa adevarata cale? Si Rogu-va pe voi sa-mi spunetzi: ce este mai aproape de sufletul meu neimplinit: adevarul dur sau minciuna, usor voalata pentru a fi digerata impreuna cu restul de viatza care mi-a mai ramas?? Sa nu-mi spunetzi ca mi-e Teama! Nu voi recunoaste niciodata...........am o teama teribila, adevarat, dar nu stiu de ce! Voi stiti? Ajutati-ma ca sa ne ajutam cu totii in aceiasi incertitudine: traim sau agonizam??? Eu vreau sa ma traiesc inca!

Nu stiu cun o voi face dar trebuie sa-mi gasesc un tel al meu personal care sa-mi aduca aminte si de familia mea! Eu sunt allor si ei sunt ai mei:: ce ne poate desparti??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

Eu vreau sa mai traiesc inca!
Draga noltic, strigatul tau denota faptul ca "esti viu", inca stii ce vrei, stii ce iti doresti deci calea o stii.Frica de care vorbesti o avem cu totii dar nu toti o numim asa: ptr unii e minciuna, ptr altii compromis sau cadere sau acceptarea unei situatii care ne face sa fim altfel sau altceva de cum am dori.Cred ca singuratatea este cea care ne omoara.Vorbeam candva de singuratatea care ne invaluie cu raceala ei chiar si atunci cand suntem alaturi de cei dragi noua. Eu una asta simt ca ma afund pe zi ce trece tot mai mult in oceanul singuratatii .Ma instrainez tot mai mult de mine, de ceilalti....
Nu pot opri asta...
Si ma doare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

Allure, pentru sinceritatea ta :

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Noltic, welcome to the club! Vad ca si tu ai aceleasi probleme... Credeam ca sint singura "deplasata"...:)

Aalexia, multzam. Daca nu am fi sinceri cu cei dimprejur, ce sanse am avea sa primim simpatie si ajutor? Zero..



**************************************************************
Share your knowledge! It's a way to achieve imortallity.

Mergi la inceput