Reorganizare forum

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veronicai spune:

Dar retete pentru ingrasat? (pentru cea mai dulce surioara a mea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena d spune:

Stimabililor,
daca-mi vine o pofta, de ex., sa-mi fac o tochitura si nu am habar cum s-o fac, imi treeeece de tot pina gasesc reteta ! din tot ce am butonat eu la acest capitol sensibil pentru toate sufletele, cel mai bine ar fi sa faceti o clasificare clara, dar NUMAI CU RETETE, fara comentarii inutile la vizualizarea directa a lor. Adica, vreau TOCHITURA si numai retete de tochitura, fara comentariile noastre intercalate, se pierde f. mult timp. Si cometariile separat, nu pe aceeasi pagina a retetei, daca vreau le vad, daca nu, nu; acolo putem vota reteta, facem comentarii stufoase, laudam bucatarul etc.
Ce spuneti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga Tiza, daca te indispun comentariile, solutia ar fi sa apelezi la cartea de bucate sau la site-urile gastronomice. Acolo vei gasi orice reteta, fara alte comentarii.
Rostul acestui forum si al interventiilor membrilor era tocmai de a comenta retetele, pentru ca e un forum interactiv si oricine are dreptul sa isi dea cu parerea. Mai mult, eu una prefer sa fac o mancare dupa o reteta deja incercata de altcineva (inclusiv comentata), decat sa fac dupa cartea de bucate.
Sper ca raspunsul meu sa nu te supere!
Spor la gatit si pofta buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Da, si eu prefer retetele comentate de fetele care le-au incercat deja. Imi este cu mult mai usor, mai ales ca si eu pun destul de multe intrebari sau cer lamuriri cand o reteta nu a iesit chiar cum ar fi trebuit sa iasa (mai ales la prajituri).

Prefer forum-ul asa cum este acum. Fara suparare, dragele mele.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milia spune:

Retetele de pe paginile 2-11 sunt structurate pe categorii, exact cum spui tu. Daca punem si noi intrebari, ca sa ne lamurim, ele apar pe prima pagina, intrucat sunt cele mai recente subiecte. Cand s-a facut aceasta restructurare, eu am fost de acord in principiu, cu mentiunea ca am rugat moderatorii sa pastreze anumite comentarii, legate de retete (cele cum ar fi: eu folosesc asta, in loc de cealalta, si este mai bine, sau eu fac asa, nu asa), care sunt la fel de importante ca retetele in sine. Din pacate, multe din aceste completari s-au pierdut. Eu chiar m-am impotrivit ca forumul sa devina o Carte de bucate. Un forum este un forum, nu o baza de date. Cand se va rezolva problema cautarii pe site (momentan dezactivata), sper sa gasesti mai usor retetele cautate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shini spune:

quote:
Originally posted by pomeanm

Buna tuturor!

Va urmaresc de multa vreme, dar cum inca nu am experienta ca mamica doar am ascultat sfaturile voastre invatand din fiecare cate ceva, facand din acest loc o prezenta zilnica primita cu drag in viata mea.
Vazand insa ca doriti o colaborare din Spania, mi-am luat inima-n dinti si iata-ma-s... puteti conta cu mine pentru capitolul "Bucatarie Traditionala Internationala". La asta imi merge destul de bine si cred pot contribui cu cate ceva.
Salutari la toti si pe curand!



nici nu stii cat de mult astetp asa ceva.
_
Mirela





Mergi la inceput