comportament de tata normal?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Alexis,buna treaba cu indragosteala,nici ca ma gandisem.Ai dreptate,ei repede uita de tot cand sunt amorezati,dar cam trist cand ma gandesc ca ar putea face rau si altcuiva,si ma refer in caz ca ar mai avea alt copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

Ma gindeam si eu asa ca ar fi o solutie indragosteala,cel putin sa avem un pic de liniste,oricum stie ca la urmatorul scandal ne vedem la tribunal si sa vedem ce judecator ii va incredinta copilul unui tata care urla si sperie copilul.de multe ori ma simt singura,simt greutatile unui parinte singur,ma lupt cu anumite lipsuri apoi ma uit la ea si-mi iau puterea necesara sa lupt mai departe ptr noi doua.Italia din punct de vedere economic nu prea mai ofera mult si totusi cu bune,cu rele ne descurcam.citeodata asa imi vine sa plec acasa dar cind vad cum e si viata de acolo ma ia durerea de cap.am invatat sa traiesc ficare zi ca si cind ar fi ultima,miine daca va veni se va vedea.daca privesc spre viitor mi-e frica si prefer sa o iau asa pas cu pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Nu e nici o solutie indragosteala ex-ului.Al meu(fost),chiar daca sustine ca e indragostit nu inceteaza sa-mi creeze numeroase probleme mie si fetelor noastre,imi trimite zeci de sms-uri zilnic,sta mereu la panda.ASA CA.....GRIJA CE VA DORITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Protejeaza- ti prunca. Ea este mai presus de orice. Ocroteste- o si ai grija de ea. Restul...dup- aia.

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Este greu pentru un tata sa accepte un alt barbat care sa-i creasca copilul. De fapt, si invers e greu. Asta nu inseamna ca trebuie sa i se faca rau copilului.
Sfatul meu este sa-i explici asta tatalui, dar nu te pierde in amanunte: daca tu esti cea care ai copilul in grija, faci cum crezi ca-i bine. Cu, sau fara voia domnului.
Oricum, din experienta mea, este o perioada de inceput, intr-un final se va obisnui cu prezenta altui barbat in viata ta (si inplicit a copilului), ba exista reala posibilitate sa nici nu-i mai pese.
Dar la inceput sunt orgolii...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

Ai dreptate Rufus,sint orgolii mai mult deit iubire.mai ales ca inainte sa iesim din viata lui,in 5ani a dus-o de 3 ori in parc,de 10 maxim a luat-o de la gradinita iar de jucat nu prea l-am vazut.acum de azi pe miine s-a transformat in "tatal perfect".de cele mai multe ori ea nu vrea sa-l vada si atunci il apuca nervii pe care nu-i poate stapini nici macar de fata cu ea.eu nu mai stiu ce e odihna,el refuza sa stea cu ea sau sa o ia de la scoala pe motiv ca e obosit,lucreaza de parca eu sint odihnita si stau acasa.asta e,sper ca in curind sa nu-i mai pese si nu spun asta din egoism ptr ca fetitei nu-i lipseste.

Mergi la inceput