Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Panda, unde esti?

Dana, la tine e smotruit totul; ce mai didiresti pe acolo? Nu mai bagi si tu un ochi?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by mychydutza
apropos de dilema adaug/adaog si eu aveam o dilema: se zice eu ma cocotz sau ma cocotzez?hehhee
_
Paste fericit si oua tari!!!!

www.petitieonline.ro/petitie/memoriu_privind_adoptiile_in_romania_prin_modificarea_legii_273_2004-p04160042.html" target="_blank">petitie -aberanta modif. la legea adoptiilor




Se foloseste forma eu ma cocotz. E adevarat ca verbele de conjugarea I (terminate in a la infinitiv) urmeaza modelul verbului a lucra (eu lucrez) dar nu e o regula, pt ca vorbitorul tinde sa mai simplifice vorbirea. (sa nu dati cu rosii ca fac asemenea oratorii pe aici, dar voi chiar ma stimulati, imi mai aduc si eu aminte cate ceva si ma simt tanara din nou )

Imi pare rau ca barbatii din viata ta sunt raciti, iar. Sanatate multa si rabdare

Cafera esti o fericita sa ai asa o mama (parerea mea). Stii vorba lui Noica? (cu... cine n-are batrani, cu sensul de intelepti, sa-si cumpere) Deci fac o oferta ?

Vive tare aiurea cu racelile astea, dar pana maine iti trece (ca spuneai ca te tine 2 zile) Pupici pt un albastrel batos

Camelia of, si noi am vrea sa luam scaun de masina pt bebe, dar nu-l putem fixa in spate, pt ca e folosita si pt clienti, deci se folosesc locurile din spate. Ma rog la DD sa fie totul ok pe drum.

Ioana felicitari pt greutate Cu excursia la Boston te inteleg, las' ca ne intalnim noi alta data Wooow, ce viteaza e Sma

Alinutzaa pt mersul in 4!

Violeta Lori nu mananca mai nimic, asa ca, sincer, nu ma complic sa-i fac compot.

Karli

Eu ma simt ffff bine, m-am tuns, hehe, arat si eu a om


Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Karli, sa ma opresti, te rog! De ce? Pai nu vezi ca dau gata capitolul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

cafera INDORATA?
hai pup ca sa mergi sa faci nani daca esti obosita dupa atata leganat...

schimb capitolul!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

deci indor... indoor...ata....
cafera, te poftesc pe tine si pe colegele tale, mele, noastre... dincolo...

capitolul 77

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lavi, mama e din breasla cu tine. Dar de... stii cum e: copiii croitorului nu au haine, ai brutarului nu au paine, etc. Asa si eu; am facut liceul de mate-fizica si facultate de cifre si uneori ii mai bag mamei si cate un ghimpe: e bine asa, sau asa...Hi, hi!

Ma mai prostesc si eu uneori, mai dau apa la moara, dar sper sa nu va suparati pe mine. Pupici!

Mergi la inceput