Ce creme mai folositi pentru fundulet?

Ce creme mai folositi pentru fundulet? | Autor: nela

Link direct la acest mesaj

Dupa nastere pediatra mi-a recomandat crema Petrini pentru fundulet dupa baita.
Sincera sa fiu nu prea am fost multumita de efectul ei.
Recent am discutat cu o farmacista si mi*a spus ca de fapt crema Petrini este un nume generic si fiecare farmacie are reteta proprie.
Mi-a recomandat o crema noua cu ulei de catina facuta de catre TIS Pharmaceutical care era la acelasi pret cu crema preparata.
De atunci n-am mai vazut nici o bubita pe fundulentul lui Nandy si am fost tare multumita.
Recent am vrut sa cumpar un tub nou si am intrebat prin farmacii dar nu o mai gasesc. Tot umblind din farmacie in farmacie si explicind ce multumita sunt de crema respectiva o farmacista mi-a spus ca s-ar putea ca efectul sa fie asa de bun deoarece crema sigur contine un antibiotic si din acest motiv nu este recomandata la utilizare zilnica deoarece poate crea dependenta fata de acel antibiotic.
Nu stiu ce sa mai cred. Oricum de cind folosesc crema n-am mai avut treaba cu eritemul fesier.
De aceea va intreb voi ce creme folositi dupa baita impotriva bubitelor din jurul funduletului?

S-auzim de bine!
Nela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

DEFLAMOL.

rezolva aproape instantaneu orice iritatie la funduletz. Nici o crema incercata nu are aceeasi eficienta. V-o recomand "calduros".

bubi

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica spune:

quote:
Originally posted by bubi

rezolva aproape instantaneu orice iritatie la funduletz. Nici o crema incercata nu are aceeasi eficienta. V-o recomand "calduros".




exact acelashi lucru l'ash spune shi eu despre BEPANTHENE!!

Multa sanatate!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

crema de galbenele...super multumita

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

sanosan, de curand folosim o crema pt bb de la elmiplant, e f. buna si e mult mai ieftina

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela spune:

Pt. Danis: cum se cheama crema de la elmiplant.
Sincera sa fiu mi-ar place mai mult o crema naturista.

S-auzim de bine!
Nela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

Klorane Bebe Eryange, fara antibiotice si alte prostii, doar traditionalul oxid de zinc! Efect garantat.

foto: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=crissy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by Marina

crema de galbenele...super multumita

marina



SUBSCRIU!!!!
CEA DE LA EMIPLANT MI SE PARE CEA MAI BUNA!!!Cristina si Mihnea

ps Iar pentru o iritatie puternica,banalul CUTADEN - SUPEREFICIENT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

Bepanthene. este foarte eficienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Eu nu prea am avut probleme cu Vladut, il sterg cu servetele Pampers si atat, nu-i mai dau cu crema, asa mi-a recomandat medicul. Daca se irita folosesc unguent de galbenele de la elmiplant iar daca iritatia e mai severa folosesc cutaden si totul e ok.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Subscriu!!!
Cutaden pe care il folosesc de foarte mult timp.Problema este ca in ultimul timp nu l-am mai gasit in farmacii.

Mergi la inceput