Spirulina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Eu sa stiti ca nu am ramas insarcinata 1 an si patru luni. Chiar ma speriasem la un moment dat.
Asta primavara ma simteam slabita si o prietena mi-a recomandat Protein Forta - un produs natural, nu stiu acum de cine e produs dar are la baza spirulina si telina. Am luat timp de 3 saptamani si impreuna cu in aprilie am ramas insarcinata. Acum sunt in aproape 5 luni.
Si apropo - dupa ce am ramas insarcinata mi-a mai spus o cunostinta ca a aplicat tratamentul cu spirulina si a iesit invingator - are o fetita de 5 luni!
Multa bafta viitoarelor mamici.
Va pup.
Carmena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Fetelor,si eu as incerca produsele astea,stiu ca sunt naturale si nu are ce sa strice,dar eu am probleme cu prolactina -e un pic mai mare si la spirulina scrie in prospect ca stimuleaza lactatia si nu stiu ce sa fac?
Eu spirulina am mai luat,dar nu m-am tinut de un tratament ,de 21 de zile cum spune ca o sa-l faca Getuta,si nici nu l-am asociat cu alte produse.
Carmena, nu poti sa afli de la prietena ta mai multe despre Proteina Forte,tu de unde ai cumparat-o?
Oricum va multumesc si mai tinem legatura,un tratament naturist asa mai simplu ar fi foarte indicat,tinand cont ca noi suntem foarte ocupate si stresate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Am gasit, Protein Forta este tot un produs Hofigal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Carmena,mi-am cumparat ieri Protein Forta, cred ca sunt foarte bune,din ce am citit in prospect,dar cate sa iau ca acolo scria intre 4-10 pe zi,tu cate ai luat ? Eu ma gandeam sa iau 2 dimineata si 2 la prinz,oare e bine? Tu ai luat numai o cutie sau ai facut o cura mai lunga? Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosica spune:

Dragele mele fete,

Daca vreti sa vedeti produsele Hofigal (cum se iau si la ce sunt bune) intrati pe site-ul www.hofigal.ro
Sa stiti ca uleiul de catina nu prea este indicat in sarcina!!
Cititi pe site prospectul fiecarui produs


Gogosica

Sanatate,ca-i mai buna decat toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getuta spune:

Draga Gogosica, eu am spus ca mi-a dat ulei de catina inainte de sarcina, timp de 21 zile ca sa imi puna sistemul imunitar la punct. Nici nu este recomandat sa faci aceasta cura mai mult de 2, 3 ori pe an.
Ceea ce am vrut eu sa spun a fost faptul ca exista produse naturale pe care poti sa le iei cu efecte la fel de bune cu cele sintetice. Diferenta consta in provenienta lor naturala.
Sfatul meu este de a consulta medicul de la farmacie. El va raspunde la orice intrebare.
Numai bine, si spor la
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna!
N-am mai intrat pe subiectul asta. A, deci eu luam Protein Forta 3 pastile dimineata si 3 la pranz-nu luam seara ca ma gandeam sa nu fie energizante, eu si asa am probleme cu somnul!
Am luat cam 3 saptamani, cred. Apoi am intrerupt, cred din comoditate, si pentru faptul ca ma simteam mai bine-si mai mult de atat imi crescuse apetitul de incat il speriasem pe sotul meu - dar a fost cu folos, mai ales ca si el isi dorea cu ardoare un bb-eu. De ramas am ramas sigur in perioada cand luam, dar fiind un produs natural, fara contraindicatii, chiar nu cred ca i-a daunat lui bb! Asa ca bafta multa fetelor, oricum rau nu are ce sa va faca - si apoi chiar nu cred ca a fost numai coincidenta!
Despre lactoza chiar nu stiu ce sa spun. Probabil cum spuneau si celelalte fete, trebuie intrebat un medic. Eu personal, n-am intrebat.
Va pupic
Carmena

Mergi la inceput