ajutati-ma

ajutati-ma | Autor: ppshk

Link direct la acest mesaj

va rog frumos ajutati-ma! innebunesc de durerea kre o simt la rinichi.. nu pot sa merg bine.. si nici nu pot sa ies din casa deoarece ma duc la toaleta din 5 in 5 min si nu exagerez cu nimic. plus k am frisoane.. si nu snt buna de nimic :((!! noaptea e cel mai groaznic.. stau aproape toata noaptea la toaleta si nu pot sa adorm. deja devine insuportabila situatia si vreau sa se termine cat mai repede. am citit mai multe variante si vreau sa-mi spuna cineva exact ce trebuie sa iau. ciprinol cu uricol.. n-au avut efect. no-spa cu rovatinex e bun?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ppsk, eu te sfatuiesc sa mergi la spital, sa nu mai incerci medicamente fara avizul doctorului. E posibil sa ai infectie, sa ai vreo piatra la rinichi( care daca nu se elimina,se scoate prin operatie)..nu mai incerca cu no-spa sau mai stiu eu ce..E posibil sa-ti trebuiasca un antibiotic puternic, trebuie sa faci ecografie...du-te la spital( la urgenta).Frisoanele probabil le ai de la temperatura.Nu ai temperatura mare??? Ca atunci e semn clar de infectie.Multa sanatate.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Revin sa-ti spun ca ,daca nu te poti deplasa, cheama o ambulanta.Spui ca ai criza renala.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Eu iau Nos-pa forte,in crizele de rinichi!
Am o piatra ce e pe cale sa se elimine, si cand ma apuca durerile,insuportabile de altfel, asta iau si ma calmeaza!

Sanatate multa!

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Sotul meu a facut saptamana aceasta o criza de acest fel, dar el are piatra ca s-a vazut la eco. Acum i s-a prescris No-spa, Piafen si Papaverina. Totusi cel mai bine ar fi sa te vada un medic. Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Daca ai frisoane sa nu ai cuma deja infectie. Du-te la doctor.

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Cum ziceau si fetele fuguta la doctor .
Am avut cam aceleasi simptome ca si tine in urma cu un an , dureri crunte , urinari frecvente insotite de durere si o senzatie groaznica , frisoane si abia mai puteam sta pe picioare .
Am stat acasa cu medicamente luate "dupa ureche" luasem chiar si ceva antibiotic , pana cand nu am mai fost in stare sa ma duc singura la dr.
Noroc cu o prietena care a venit si m-a dus la urgenta , mi-au facut aia imediat ceva analize si mi-a iesit infectie in sange ,provocata normal de problema cu rinichii si o infectie urinara f urata . Mi-au pus de urgenta perfuzii cu antibiotice f puternice si o noapte intreaga s-au chinuit sa-mi scada febra cu care ajunsesem acolo .
Nu vreau sa te sperii cu ce am patit eu dar mergi la dr. cat mai repede sa vezi despre ce este vorba .
Multa sanatate

Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eu te sfatuiesc sa nu iti tratezi rinichii dupa ureche! Sunt f importanti pt sanatatea ta, asa ca fugutza la doctor! Daca ai infectie se iau alte medicamente decit la nisip sau pietre.

Amindoua sunt f dureroase si arareori trec cu tratament dupa ureche!

--------------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput