Beta Hcg si sarcina molara

Beta Hcg si sarcina molara | Autor: bubuleana

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici si gravidute,

va rog mult sa ma ajutati

mi-am facut analiza beta hcg in Z10 DPO si valoarea a fost: 25
am repetat-o la 48 ore, stiind ca trebuie sa se dubleze insa este de 5 ori mai mare, in loc de 50 este 130!!

e posibil sa fie mola hidatiforma??
voi ce evolutie ati avut la beta hcg?

este normal sa creasca de 5 ori in 48 ore?? eu stiu ca NU

bubuleana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Bubule eu am facut o singura data analiza de sange ,in Z12 DPO si am avut valoarea 184.Eu zic ca la tine este de bine,nu te mai stresa atat

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

De unde stii tu ca nu? Eu stiu ca trebuie cel putin sa se dubleze valoarea! Vrei bataie? Nu ma pune sa fac efort

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lasa ca o bat eu ca acum am voie cat de cat,tu stai linistita

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nici tu n-ai voie, inca Dar o batem la cap pana pricepe ca-i totul foarte bine cu sarcina ei si sa treaca inapoi la mamici de ian-feb 2008 si nu pe la subiecte din astea

4+
Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asa este ai mare dreptate.
BUBULE!!!!!! TREZIREA!!!!!

anca 11+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

mey, mey ce viteze va dati!!!
parca n-ati fi la fel de prapastioase ca mine!
ce sa fac si eu, am citit daca creste prea repede valoarea exista suspiciune de mola ...
si voi in locul meu ati fi intrat in panica
stiu ca valoarea e ok, dinamica/evolutia nu mi se pare deloc ok
in fine, ma linistesc ca nu vreau sa va oblig sa faceti efort cand alergati cu dupa mine
incerc sa fiu optimista, prea m-ati distrat cu comentariile voastre


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Ti-am raspuns si la mamici...am o colega(Oana26) care in Z12 avea 7,5 (dar cred ca lab. i-a gresit testul de sange, i-au zis chiar ca nu-i insarcinata ), apoi a2a zi 164 (alt lab.) si dupa alte 48 de ore 650...si are gemeni
Aaaaa, si-mi amintesc ca si Ramonella avea la 4S valoarea...11375(am rasccolit mesajele ei si-am gasit exact valoarea) si are doar un samburel in burtica

vine barza?
poze familia mea
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bubuleana incer sa-ti zic povestea mea...cu Bhcg-ul.
Z 10 ... 116
Z 13 ... 772
Z 21 ... 20.555 - la aceasta valoare se punea intrebarea daca am gemeni sau tripleti! M-am apucat de studiat ..din pacate nu mai stiu site-ul, dar scria ca dublarea valorii nu se face obligatoriu la 48 h, se poate dubla si la 30 h..depinde de organism! In alta parte am citit ca dublarea valori se face in medie la 1.4 zile..calculeaza tu in ore...Parerea mea e ca...esti

Bafta!!






PUSSI 6 +

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

teo: eu nu am valoarea marea, doar ca a crescut de 5 ori in 48 ore.
mersi mult, iubita

pussi: draguta, stiu povestea ta ca te-am urmarit, sa-ti traiasca puiutii si peste cateva luni sa te bucuri de ei
kestia e ca daca e sa calculez pe ore ar insemna ca mie mi s-a dublat in cateva ore, deci mult mai putin de 1 zi. A crescut de 5 ori in doar 2 zile fix (analiza la acelasi laborator, la aceeasi ora)...oooff, sper sa fie ok si cred ca este, asa simt ca de fapt totul este in regula si ar fi bine sa las gandurile negre...

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

BUBU cumnatei mele i-a crescut valoarea BhcG-ului in 4 zile de 15 ori. Adica....prima oara cand l-a facut avea 1400( cam asa ceva) , pe urma dupa 7 zile avea 4500 si dupa alte 4 zile avea 68.000. Deci....nu e o regula ca tre' sa se dubleze. Eu cand il facusem prima oara aveam 6.080, dupa 6 zile aveam doar 9.980. Deci nici macar nu se dublase. Eu zic sa stai linistita.

DANA 8 +

BEBICA





POZELE MELE

Mergi la inceput