Nunta in Iasi (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ramonika felicitari si ma bucur ca esti multumita de cum a iesit nunta cand o sa ai poze ma gasesti pe mess

leah faclii am vazut la bamboo de fapt am si cumparat dar acum cateva luni erau din bambus si costa in jur de 700 una...eu am luat mai inalte erau si mai mici si mai moka...iti mai trebuie si un gaz care il gasesti in petrom sau gima


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Felicitari, Ramonika! Cred ca ai avut o petrecere pe cinste:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna fetele, m-am trezit, is mai lucida acuma sapt asta am liber de la servici...
am uitat sa va spun c acei de la Unirea ne-au dat la bonus ca am facut nunta la ei un apartament nuptial in hotel, super fain aranjat, mai ceva ca un apartament din oras, avea 2 camere mari, 2 bai, jacuzzi in baia mare, am facut dimineata la 8 baie si hidromasaj... ne-au pregatit lumanarele in baie si sampanie, ce mai, ne-am rasfatat.... pacat ca nu ne-au lasat camera si duminica...
acuma imi dau seama ce important este sa ai o camera in noaptea aia. foarte multa lume a avut nevoie sa isi lase un bagaj undeva (mai ales cei din alte localitati care plecau dimineata imediat dupa nunta) si au fost si cativa care trebuiau sa se schimbe undeva, tot asa, care plecau imediat dupa, asa ca ne-a prins super bine camera aia...
am lasat vinul acolo, florile, tot ce era nevoie. am dus vin pe parcurs, nu l-am dus pe tot de la inceput, ca nu avea rost, dupa aia iti era jena sa il iei inapoi. oricum, bine am facut, ca la 75 de invitati aprox., cat am avut noi, s-au baut aproape 50 litri de vin, am ramas cu 50 litri, ca luasem 100. nu-i nimic, poate facem botez cu el... glumesc.... inca nu e cazul de botez.
hai ca am scirs prea mult, revin mai incolo.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ce fain suna chestia cu apartamentul nuptial!!! Si noi am avut camera in noaptea nuntii, dar nici macar nu am urcat pana sus

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Ramonika, sa va fie viata impreuna frumoasa, linistita si plina de bucurie!!! Va pup cu mult drag!!!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

apropos de cadoua pentru nasi, noi le-am luat un set de lenjerie de pat si o veioza faina de la bamboo si o sampanie.



Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, imi pare asa de rau ca s-a terminat nunta. ma uitam la un filmuletz de la nunta azi si simteam o mare parere de rau ca s-a terminat. initial voiam sa treaca si asta mai repede, credeam ca nu o sa imitihneasca, ca nu o sa ma distrez si ca ma voi stresa, dar nu a fost deloc asa. ne-am distrat super, desi ma rupeau picioarele, a fost super fain, as vrea sa mai fie o data tot nunta asta, sa tina ca in povesti, 3 zile si 3 nopti...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
De azi in exact o luna am nunta si sunt asa de emotionata!
Ieri seara m-am intors de la Iasi, am fost sa mai rezolv cateva chestii: am facut meniul, la care am mai adaugat diverse, bineinteles, am dat comanda de aranjamente florale si buchet de mireasa (m-am hotarat sa il fac la o firma, pana la urma, aveau un model asa de frumos ca m-am indragostit la prima vedere) si mi-am angajat chiar si o formatie de dansuri populare care sa dea un mini-spectacol inainte de miezul noptii.
Am avut noroc si cu profesorul de dans, pentru ca reprezentantul firmei la care am comandat decoratiunile avea numarul unui profesor cu care colabora, de la Casa Armatei, si am si vorbit cu acesta si a ramas ca in saptamana dinaintea nuntii sa ne dea lectii de vals.
Sunt foarte mandra ca am reusit sa mai pun la punct cateva detalii, dar tot mai am: cardurile-plic pentru mese, pe care le fac eu (am comandat deja niste perforatoare care fac floricele si inimioare si mai trebuie sa cumpar carton auriu, am un prieten care ma duce la un depozit de unde pot lua mai ieftin), florile de pus in piept pt nasi, parinti si mire (mi-a zis mama ca la "Iuliana", magazin de produse pentru nunti, gasesc unele frumoase) si cufarul pentru bani.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Salutari tuturor prietenelor!
Ma bucur ca sunteti bine, active si atractive!
Felicitari Ramonik, Casa de Piatra!
Succes la pregatiri Leah!
Succes speranta78 la cununat! E foarte frumos sa fii nasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Leah, sa-ti fie cu noroc. Nu fie emotionata de pe acum. Ca mai este timp ... De-abia asteptam si poze, iti dai seama.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput