Nunta in Iasi (22)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Albinutza, da este cor la bis, trebuie sa vb cu preotul daca il vrei.. Cat despre ora, de regula intre cununia relig si restaurant se lasa cam 2 h..Nu prea e usor sa stai multe ore in rochia de mireasa sau sa mergi la restaurant foarte devreme si sa astepti invitatii..



Vine bebe
Burtik
Cristina 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by Albinutza21
[si inca o intrebare: daca eu si viitorul sot am botezat o fetita ...este adevarat ca teoretic nu mai avem voie sa ne casatorim? sau asta depinde de preoti?


Love means never to be sorry



Bun venit Albinutza.
Noi am fost in aceeasi situatie. Trebuie sa-i spunem preotului inainte de nunta dar am uitat. I-am spus dupa nunta, cand am dus lumanarile Ne-a spus sa stam linistiti si ca parerile sunt impartite. Prin Taina Cununiei am rezolvat "problema"
Acum serios vorbind: cand rezervi ora vorbesti cu preotul. Stiu ca se tine o mica slujba inainte de nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Fetele va rog din suflet sa imi recomandati pe cineva care orneaza sali...am sunat la cateva firme si nu au liber, au deja cate 3 nunti...eu nu am stiut ca firma care decoreaza trebuie sa o iei o data cu sala...


Ne-am dat comanda de invitatii, pe 4 iulie le avem.
Timpul trece si emotiile cresc.
Abia astept sa imi imbrac rochita cea frumoasa si pe baietii mei(tati&Sebi) in costum...cred ca este cel mai frumos vis care il am!
Apoi ce parere aveti de cei de la ONU? Ei ne vor filma si fotografia....
Apoi un coafor... Unul care sa faca fain, sau pe cineva daca cunoasteti????
Si inca ceva nu stiu ce sa imi aleg, coronita sau tiara.....
Va rog cine are timp si cunoaste sa imi raspunda la intrebari!!


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Andreea: daca accepti si o baba, in urma cu tot ce este nou la capitolul nunta, raspund
decorare sala: stiu doar preference. A, parca si cei de la Prietenia se ocupa de decorari - am vazut reclama pe o masina de-a lor.
tiara sau coronita: votez tiara. Dar vezi ca anul acesta nu mai sunt la moda, cica nu se mai poarta si se lasa voalul simplu - asa spunea o doamna(creator rochii mireasa) la tv.
coafor: carmen stil sau maviov. Liliana avea pe cineva, daca retin bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by Darria

: daca accepti si o baba, in urma cu tot ce este nou la capitolul nunta, raspund
decorare sala: stiu doar preference. A, parca si cei de la Prietenia se ocupa de decorari - am vazut reclama pe o masina de-a lor.
tiara sau coronita: votez tiara. Dar vezi ca anul acesta nu mai sunt la moda, cica nu se mai poarta si se lasa voalul simplu - asa spunea o doamna(creator rochii mireasa) la tv.
coafor: carmen stil sau maviov. Liliana avea pe cineva, daca retin bine.




Darria multumesc mult
Astazi m-am intalnit cu o tipa care se ocupa de amenajari...am rezolvat!!Va fi totul ornat din flori naturale,tull si verdeata...Suma mi sa parut acceptabila avand in vedere ca totul va fi facut la 'moft"...eu ziceam si ea nota si zpunea ok,ok,ok
Cred ca pana la urma o sa aleg coronita...am vazut ceva asemanator cu rochita....aici ma mai gandesc
Multumesc de sfatul cu coaforul...si eu tot la astea ma gandisem. Cu cat timp inainte se face programarea?


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Andreea: nu mai stiu cu cat timp se face programare. La Carmen stiu de o luna dar cred ca poti si acum, ca sa fii sigura. E posibil sa rezervi si cu 2 saptam. inainte dar nu miza pe asta.
Eu am rezervat cu 2 saptam. inainte, am avut noroc. Am gasit ora dorita libera si fete super(am fost multumita). Aveau pachete pt. miresici, cred ca au si acum. Daca vrei iti fixeaza voalul acolo.
Mai bine cere detalii la telefon.

Spor la pregatiri. Personajul principal, adica juniorul este pregatit?
Sa fiti sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Din pacate nu mai am coafeza. Pentru ca lucreaza la un salon acum si nu mai are timp pt particular. Ultima data am fost la Sei Bella si acum 2 dati la Cecilia la coafor. Intreaba din timp (min o luna inainte, pt mirese iau bani mai multi)
Cei de la ONU - alegere f buna. Eu am fost si mireasa si nasha cu ei, arunca un ochi prin pozele de la semnatura mea. O sa ai amintiri frumoase, garantat.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu m-am coafat si restul la noblesse, in centrul granit. programarea mi-am facut-o cu o luna inainte si bine am facut, ca cine s-a lasat pe ultima suta de metri s-a programat la 6 dimineata, ca nu mai aveau locuri.
cei de la ONU - buni, dar scumpi


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Dragelor,
In sfarsit am revenit! Am decupat valsul mirilor si l-am pus aici

Sper sa va placa, atat cat se vede!

Va pup,

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Iata si videoclipul pe care cameramanul mi l-a facut pentru melodia compusa de sora mea si de prietenul ei, sunt secvente de la logodna, Biserica si restaurant.

Videoclip

Mergi la inceput