Nunta in Iasi (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Leah, ce frumos ai povestit! Va doresc multa fericire si impliniri cat mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Josefine, multumesc pentru aprecieri, special nu v-am povestit mai devreme pana nu mi-am adunat gandurile.
Lili, pozele tale sunt superbe, nu-ti fa probleme cum ai fost imbracata, am fost tare mandra de voi doua si am spus la toata lumea ce femei minunate sunteti. O sa pun mai multe poze si cu umbreluta atunci cand o sa le am.
Masina de bule a avut intr-adevar un efect magic, lumea a fost uluita. Am cumparat-o din Bucuresti, de la un distribuitor de jucarii (nu se gaseste in magazine, din pacate) si a costat cam 240 RON cu tot cu o sticla de 1 litru de lichid special. Chiar acum radeam cu prietenii ca daca o inchiriez de cateva ori imi scot banii O sa va pun mai multe poze, sa vedeti mai bine efectul.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Din pacate nu toate pozele facute de mine is faine. Unele mi-au iesit blury. Dar n-am vrut sa ii deranjez pe cei doi care filmau si fotografiau. De ex, n-am vrut sa pun blitz la unele poze ca sa nu il deranjez pe cel cu camera de filmat.
Oricum mi-a facut mare placere ca te-am vazut mireasa, sincer. Si daca vreodata o sa am nevoie de o masina din aia de facut baloane stiu la cine sa apelez.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Leah, ai fost o miresica superba!! Mi-au placut pozele tale si cum ai povestit..Casa de Piatra!!



Vine bebe
Burtik
Cristina19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

leah cu intarziere iti zic si eu casa de piatra!!! si sa fiti fericiti toata viata!!! din pacate n-am putut ajunge la biserica pentru ca inca eram la coafor...unde m-am intins o gramada pentru botezul ericaiasta e...alta data nu mai promit

foarte frumoase pozele de la nunta si intr-adevar bulele alea arata super in poza abia astept sa le vad pe alea profi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

superbe pozele, foarte fain arata totul la restaurant. casa de piatra, sa fiti fericiti.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, am fost aseara la o nunta la hanul voievozilor si vreau sa spun ca sper ca aceasta a fost cea mai naspa nunta la care voi merge vreodata...
am asteptat destul de mult nunta asta, dar am ramas dezamagita complet. nu mi-a placut deloc... pe langa faptul ca m-a durut capul toata noaptea, ceea ce nu era vina nimanui, au mai fost urmatoarele neplaceri:
- era foarte aglomerat in restaurant, de abia puteam sa ies de la masa, imi prindeam mereu picioarele la scaune, se statea si la coltul meselor, era cald, sufocant
- mirii nu au intretinut deloc atmosfera, nu prea au dansat, nu stiau sa danseze
- muzica a fost nasoala, nu stiu din ce motiv nu l-au mai luat pe Cristi si si-au luat un DJ batran, la vreo 50 de ani, sa fie in ton cu populati, ceea ce duce la urmatorul punct, ca...
- majoritatea invitatilor au fost batrani si de la tara. foarte putini tineri, foarte putini cunoscuti, muzica a fost pe masura invitatilor, va dati seama.
- la baie pe la 11 deja era dezastru. o singura baie, intrai intr-un holisor si de acolo se desparte pentru femei o toaleta si pentru barbati una, dar holul in care era chiuveta era comun, stateam la coada la baie, o tipa s-a si blocat inauntru si dupa aia nu m-am mai incuiat de frica sa nu ma blochez si a si dat careva peste mine... ca nu stiau sa bata la usa... plus ca numai 2 toalete la 120 de persoane e cam putin, intrau barbatii la femei si invers, o nebuneala totala
- mancarea putina si nu prea gustoasa. nu a fost rea, dar parca era facuta la gramada si aruncata in farfurie ca vai de capul ei, nu prea era ornata etc plus ca au adus felurile de mancare foarte repede unul dupa altul, la 3 fara un sfert deja adusesera tortul. dupa ce au adus tortul au inceput sa stranga de pe mese, desi lumea mai dansa cred ca se grabeau tare chelnerii sa plece acasa... la 3 am tulit-o
oricum cei de acolo s-au distrat ei in felul lor, mai ales ca erau cam toti de aceeasi speta, cei care nu prea ne incadram in peisaj am fost noi si inca vreo 4-5 cupluri de tineri.
- nu au fost huse la scaune, asta nu ar fi contat prea mult, daca erau niste scaune frumusele. dar erau scaunele naspa, vechi, tocite si nu erau toate la fel, unele de plastic, altele de lemn, de fier, care si cum... nu au avut nici un ornament pe masa, nici o lumanarica, nici o fata de masa mai frumoasa, nici un aranjament floral, nici macar servetele de rezerva, daca terminai servetelele de pe masa, ciuciu, trebuia sa scoti din geanta.
cam asta a fost, sper la urmatoarea (in iulie) sa fie mai bine...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Ramonika,
m-am amuzat de povestirea ta, mi-am amintit si eu de o nunta oribila unde am fost acum cativa ani, unde la aperitiv cald au fost cremvursti fierti in farfurie de plastic, cu mustarul aferent Nu mai spun ca nu a fost deloc bautura si am murit de foame, ca n-a fost mai nimic de mancare, la fel fara decoratiuni, fara nimic, lume multa, era clar facuta pentru bani.
Acum stateam si ma gandeam ce as face altfel daca ar fi sa o iau de la capat:
1. N-as mai face logodna separat, simt ca am pierdut un moment important pe care sa il impartasesc cu cei dragi, ca verighetele n-au mai folosit la nimic la cununie.
2. Mi-as lua o caserola in care sa imi pun felurile de mancare pe care nu le-am mancat (vorbesc serios, n-am apucat sa mananc nimic si apoi mi-a parut rau ca nici n-am gustat din felurile de mancare aduse, numai aperitivul l-am mancat, ca eram chiar lihnita).
3. Nu m-as mai lasa furata exact cand am fost furata ca am pierdut finalul spectacolului cu dansatori, plus ca "hotii" au luat cameramanul cu noi si nu a putut filma negocierea (care am inteles ca fost usoara, ca sotul meu ma vroia repede inapoi
4. Nu m-as mai stresa atat de mult, n-as mai plange in seara nuntii mele pentru oameni care nu merita.
5. As aranja altfel mesele, m-am inselat cu grila aia desenata si am asezat niste rude dragi intr-un colt si mi-a parut asa de rau dupa aceea dar nu am avut ce sa fac.
6. In rest n-as schimba nimic, a fost ca un vis din care m-am trezit si abia astept filmuletul, ca sa ma asigur ca totul a fost real.

P.S. Daca reusesc, o sa decupez momentul valsului din filmul final si vi-l pun pe youtube sa il vedeti (dar numai daca se vede bine )

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Neaparat Leah.
Eu una chiar te rog ca de cand cu jucaria de baloane numai la ea visez ce frumos trebuie sa fi fost la vals.

Acu' ca veni setul de povesti interesante de la nunti mi-am adus si eu aminte de o intamplare chiar nasoala (tot intr-o bodega din asta) cand dimineata chelnerii au chemat echipele de interventii ca au crezut ca ii bat mirii pt servirea execrabila . Si inca una unde am fost asezati in garderoba ...
Deci se poate si nasol - totusi parerea mea e ca e lipsa de respect pt invitati.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

chiar voiam sa va intreb cum ati procedat voi in leg cu banii dati la nunta. adica noi am dat la nunta asta exact cat ne-au dat si ei la nunta noastra, ca am notat cat a dat fiecare. asa procedati si voi? dati cat vi s-a dat, sau mai tineti cont si de servire, mancare, atmosfera etc? parca mi-ar fi fost jena sa dam mai putin, mai ales ca nuntile au fost destul de apropiate una de alta ca timp ma refer.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput