Nunta in Iasi (22)

Nunta in Iasi (22) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

MIRESE IASI 2008

MAI
FELICITARI Albinutza21!!! - Rest.Cotnari



MIRESICI INDECISE

OANAIASI






MIRESE IASI 2005

FELICITARI RALNIED!!!- cununia civila
FELICITARI KRISS 79!!!
FELICITARI LORYM!!!
FELICITARI OANA 8188!!!
FELICITARI OLIVIA26!!!
FELICITARI DARRIA!!!
FELICITARI MEXXA!!!- cununia civila si logodna
FELICITARI NUSHULICA!!!
FELICITARI IULISSA!!!-cununia civila



MIRESE IASI 2006

FELICITARI IGIREADA!!!
FELICITARI ANAOMARIA!!!
FELICITARI LULLABAY!!!
FELICITARI IULISSA!!!
FELICITARI RACINE!!!
FELICITARI LOREX!!!
FELICITARI LEAH!!!-cununia civila
FELICITARI RALNIED!!!
FELICITARI MONIKAR!!!
FELICITARI DANANGIE!!!
FELICITARI DANAOLA!!!
FELICITARI IGIREADA!!!(nasica)
FELICITARI KRISS 79!!!(nasica)
FELICITARI NUSHULICA!!!(nasica)
FELICITARI CRYSSUK!!!
FELICITARI LIZA303!!!
FELICITARI VERA1981!!!
FELICITARI ENEDERBABY!!!
FELICITARI SPERANTA78!!!
FELICITARI KEMSY!!!
FELICITARI RED_ROSE!!!
FELICITARI LOREX!!!(nasica)



MIRESE IASI 2007
FELICITARI Ramonika!!!
FELICITARI Speranta78!!!(nasica)
FELICITARI Leah!!!
FELICITARI Karisma!!!
FELICITARI kriss79!!! (nasica)
FELICITARI MEXXA!!!(cununia religioasa)



FOSTE MIRESICI ACTUALE !
DARRIA-ANDREIA(2006)
LULLABAY-STEFAN ANDREI(9.09.2006)
MEXXA-SEBASTIAN MIHAI(10.09.2006)
LORYM-CATRINEL RIANNA(7.11.2006)
KRISS79-ALESSIA STEFANA(16.10.2007)
OANA8188 - ANA ALEXANDRA (17.12.2007)
DANANGIE - ALESSIO MICHELE (07.06.2008)
NUSHULICA- DAVID MIHAI (24.09.2008)
LEAH- ELIZA (06.10.2008)
OLIVIA26 - DAVID (05.12.2008)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

HRISTOS A INVIAT!

Ramonika: sa fiti sanatosi, fericiti si tot ce doriti sa se indeplineasca. Casa de piatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ramonika , CASA DE PIATRA!! Sa fiti fericiti si sa va distrati la maxim maine!!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ramonika casa de piatra. Sa dea Dumnezeu sa fiti fericiti mereu! Am emotii cand ma gandesc la tine...

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

multumesc mult fetelor, sunt pe ultima suta de metri. avem multi musafiri deja sositi de prin toata tara... dar la noi nu am luat pe nimeni, in ideea sa dorm si eu ca lumea in seara asta, ca maine e jale. desi sosesc altii maine la 6,30 si o sa fie nebuneala.
toate lucrurile is puse la punct, mi-am facut o listuta cu ce tre sa iau la mine sa nu uit ceva, buletinele, verighetele etc...
is putin emotionata, mi-e ciuda ca nu e mai cald, oricum sper sa fie bine. nu cred ca mai pot intra maine, poate duminica daca nu o sa dorm toata ziua.
va povestesc cum a fost pe luni incolo probabil. poze nu pun pe net, cine vrea sa ma vada, trimit pe email, cand o sa le obtin si eu bineinteles.
va pup, tineti-mi pumnii!


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ramonika am intrat sa iti urez si eu casa de piatra si sa fiti fericiti!!!

cu siguranta veti avea o nunta frumoasa si veti avea parte de o zi cu soare(asa s-a anuntat)


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna fetelor...
gata si cu nunta, a trecut. intr-un fel am scapat de foiala, dar parca imi si pare rau ca s-a terminat...
ce pot sa va spun pe scurt este ca totul a iesit foarte bine, aproape perfect. am incercat sa organizez totul si uneori m-am cam enervat ca nu toti sunt asa organizati ca mine (deh... defect profestional...), dar pana la urma a fost totul bine. in general am respectat traditiile, insa am renuntat la unele care nu imi placeau, cum ar fi: nu am pus lautari la gatitul miresei, ci am pus un CD, nu am dansat in fatza blocului... nu am jucat gaina. in rest am cam facut tot ce era de facut musai...
un moment destul de aiurea (cred ca singurul) a fost ca m-au furat astia si dupa 10 minute l-au furat si pe mire, asa ca eram amandoi furati si nu avea cine sa ne rascumpere, s-au dus la nash, dar au cam dat-o in bara aici. ma rog... pana la urma a iesit bine, ne-am rascumparat unul pe altul... dar imi era o ciuda cand m-au furat ca pierd aproape o ora din nunta... nu as fi vrut sa lipsesc deloc...
ne-au iesit si noua ceva banuti, nu a fost pericol sa iesim in pierdere.
la restaurant a fost totul bine, aranjat cum trebuie, nu am avut probleme, culmea ca au venit mai multi oameni decat ne asteptam, noi am dat un numar de invitati de 68, si pana la urma au iesit 76 .... au venit toti care trebuiau sa vina, un singur cuplu nu a venit.
slava domnului ca mama a fost bine. a fost peste tot si a stat pana la sfarsit pana dimineata, pe la 5,30 - 6 s-a terminat totul, se facuse deja lumina afara.
inca nu am poze, cand fac rost trimit cui vrea.
noroc de voi si de ce am mai citit pe aici si pe net in general, ca altfel nu ma descurcam asa bine la organizare. va multumesc inca o data la toate fetele care mi-au fost de ajutor, in special: lgireada oana8188 ralnied1 nushulica darria leah kriss79 si celelalte, scuze daca am omis pe cineva, inca nu m-am trezit bine.
revin cu detalii (la cerere) ca nu stiu ce sa mai scriu acuma.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ramonika ma bucur sa aud ca a fost frumos, de fapt nici nu se putea altfel! Cand ai poze vreau si eu sa te vad, evident :)
Desi la distanta m-am gandit ieri la tine...
Pupici

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna Ramonika,

Ne bucuram din tot sufletul ca a iesit bine si ca tu te simti implinita si multumita, cred ca asta e cel mai important.
Eu ma apropii cu pasi repezi de marele eveniment si deja am ocazionale atacuri de panica si vise in care nimic nu iese bine si eu o dau in bara cumva. Sper sa nu fie asa si pe 3 iunie sa va scriu si eu fericita pe forum ca totul a mers bine.
Cu furatul miresei, ai dreptate, daca ar fi dupa mine, as renunta de tot la obiceiul asta, dar nu tine de mine. Cei care au amenintat deja ca ma "fura" sunt niste colegi de-ai sotului pe care nici nu ii cunosc si nu stiu cum sa fac sa scap de treaba asta. Probabil o sa dispar eu la un moment dat si il pun pe cumnatul meu sa isi asume "vina" si gata, vad eu.
Am uitat sa va spun ca am gasit in sfarsit evantai asortat cu umbreluta si am luat si cadoul pentru nasi (un superb set de halate de baie, cu 2 prosoape si 2 perechi de papuci), deci lucrurile incep sa se aseze la locul lor, mai am doar putine chestii de cumparat, de exemplu facliile de pus la intrare, in Bucuresti se gasesc in hipermarketuri si sunt la jumate de pret fata de agentie si vreau sa cumpar de aici, si cartonul pentru plicurile de masa, pe care le fac eu (am experienta de la nunta prietenei mele, de anul trecut, cand am facut claca la 12 noaptea inainte de nunta sa facem plicuri si au iesit superbe).


Poze cu mirii de pus pe tort si evantaiul aici: http://community.webshots.com/album/558766961FgNGez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Ramonika: bine ca esti multumita, este cel mai important fiindca nu o sa ramai cu regrete ci cu o amintire frumoasa.
Sigur ca vreau si eu poze daca iti face placere sa-mi arati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ramonika, Felicitari si asteptam poze cat de curand! Ma bucur ca esti multumita ca a iesit totul bine.
Leah, am vazut faclii din alea in Iasi la Selgros si daca nu ma insel erau si in Gima de la Hala. Insa cu pretul nu pot sa te ajut..ca nu m-am uitat..



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina13+

Mergi la inceput